TB-02 Tlumiče

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

AKCZ
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 154
Registrován: pon bře 20, 2006 2:16 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AKCZ »

jj diferaky jsou proste podle me trochu alchymie.. ty podlozky jsem dal na obe strany po jedne podle navodu.. takze nevim proc jich je tolik.. ale od doby prvniho zadelani diferaku jsem je jen utahoval tak aby chodily v modelu spravne ale uplne rozdelane je mam az ted kde jsem zjistil nedopatreni viz. me prispevky http://forum.tamiyaclub.net/viewtopic.php?t=713

Casem koupim nove ale zatim budu jeste experimentovat se starymi protikusy.. podlozky dam tentokrat asi podle uvazeni.. jinymi slovy budu si s tim vice hrat kdyz uz vim aspon trochu co a jak je potreba.. pote zkusim napsat vysledky meho laborovani..

Diferaky funguji jak popisujes.. jedno kolo se muze zastavit aniz by to zastavilo druhe.. zaroven tak pokud budes tocit jednim kolem tak druhe by se melo logicky diky kulickam zacit tocit opacnym smerem (pokud se neroztoci kardan)
*** Foto - Video ***
Krystal c. 54 a 58
JirkaH
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: úte črc 25, 2006 10:06 am

Příspěvek od JirkaH »

tak musim souhlasit, ze ten vystup pro podlozku je tak malej, ze se to muze hned protocit. Snad jsem to dal poradne. diky za radu. j.
TB-02 Subaru WRC '04, Hitec Aggressor 3FM c.52, Hitec EZX-R Pro, Nosram 2200NiCd, 3600NiMH
Nosram SS4 17T
FFocus RS WRC '03
AKCZ
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 154
Registrován: pon bře 20, 2006 2:16 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AKCZ »

Myslim si ze to protoceni vzniklo malo utazenym difem.. protoze kdyz jsem poprve auto zajizdel tak se jakoby neco prokluzovalo takze auticko reagovalo na rozjezd vlacne.. zadne rychle reakce.. pote jsem diferaky utahoval a auto zacalo reagovat spravne ale asi prave v tom prvotnim prokluzovani vznikl ten problem.. takze verim ze spravne dotazenym difum by se nemelo neco podobneho stat ... otazka je ale trefit sparvne dotazeni dif.. a take jestli je ma domenka spravna :? :roll:
*** Foto - Video ***
Krystal c. 54 a 58
JirkaH
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: úte črc 25, 2006 10:06 am

Příspěvek od JirkaH »

Sakra, to jsi mne pekne znejistil :cry:
TB-02 Subaru WRC '04, Hitec Aggressor 3FM c.52, Hitec EZX-R Pro, Nosram 2200NiCd, 3600NiMH
Nosram SS4 17T
FFocus RS WRC '03
AKCZ
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 154
Registrován: pon bře 20, 2006 2:16 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AKCZ »

Muzu Te ale ubezpecit ze do ted dify fungovaly ikdyz mely tuhle vadu.. a po slozeni si myslim ze opet fungovat budou .. mozna sem jen detailista ;)

Co se tu casto probira je to maly lozisko (nezapomenout maznout klidne vazelinou do difu) .. tam by se prach nemel dostat aby se nezadrhlo a neukroutil sroub v difu... ale to by mely spolehlive zajistit ty bile a cervene molitanove vyplne mezi difem a poloosou (v navodu) - alespon ja s tim zatim problem nemel a to sem jezdil i na sterku a v prachu..

Koupil jsem si jeste sadu tech molitanku abych vyplnit presne vuli mezi difem a poloosou ale u prednich kol je dobre mit malou vuli viz. http://forum.tamiyaclub.net/viewtopic.php?t=637

PS: Nejak se dostavame mimo tema tohodle threadu..
*** Foto - Video ***
Krystal c. 54 a 58
Uživatelský avatar
gravel
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 211
Registrován: ned bře 12, 2006 8:58 pm

Příspěvek od gravel »

JirkaH píše:Dost jsem se s tim v noci trapil...
Ach jo... :roll: :roll: :roll:
AKCZ
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 154
Registrován: pon bře 20, 2006 2:16 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AKCZ »

Teda Gravele.. Ty si ale rejpal :D
*** Foto - Video ***
Krystal c. 54 a 58
Uživatelský avatar
Kamikaze
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 964
Registrován: sob srp 19, 2006 11:06 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikaze »

Nemám co dělat a tak si to tu projídím a narazil sem na toto....
Abych řekl pravdu, chtěl sem si koupit něco novýho do své stáje a už dlouho sem doslova slintal po TB-02 (široká využitelnost - rally/asfalt).
A tak sem ji koupil... Jak sem to tu četl, nechápu jak někomu může vytékat olej z tlumičů, mám TB už tři měsice, jezdím s ním jako ďábel a zatím jsem zaregistroval minimální únik, kterej je zapříčiněnej jen tím, že se pohybuje osička v tlumiči a tak na ni sem tam zůstane malej povlak oleje. Ale to co tady popisuje zakladatel tématu, že mu vytekl během týdne všechen olej, to si myslim že je totální blbost. Mám koupený olejový tlumiče od kyosha a tam nejsou ani žádný těsnící kroužky, u těch bych to možná pochopil ale od tamiye ne.

A jinak žádné problémy ... TBčko je prostě BEST ... 8)
TB-02 DRFT TB-02 Rally X-Racing Team
X-ray 008 - Rally
Kyosho - Inferno TR-15
CC-01 Pajero Metaltop
Spektrum DX3S
Uživatelský avatar
Chrepe
Kluk co se neztratí
Příspěvky: 610
Registrován: ned čer 18, 2006 2:15 pm
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Příspěvek od Chrepe »

Máš pravdu byla to blbost to co jsem napsal na začátku,ve všech tlumičích se mi strácí minimum oleje díky jejich pohybu jak jsi psal ze své skušenosti.
Ale pak jsem zjistil že ten náraz do levého zadního tlumiče nebyl jen tak a tlumič nepatrně praskl a díky tomu ty ztráty oleje v tom daném tlumiči,koupil jsem sadu náhradních dílů kde byl ten daný díl a vše je tak jak má být.
Uživatelský avatar
Kamikaze
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 964
Registrován: sob srp 19, 2006 11:06 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikaze »

Abych nezákládal nové téma "Tuningové tlumiče pro TB-02" tak to hodím sem. Chtěl bych se zeptat co by ste poradili za Tuningové tlumiče?
Slyšel jsem že na CARSONy moc chváli není a tak bych rád zjistil který by byly asi nej.
Mám vyhlídnutý tyhle
http://www.rc-modely.cz/product_info.ph ... cts_id/134

Ale zatím sem se pořádně nerozhodnul ..
TB-02 DRFT TB-02 Rally X-Racing Team
X-ray 008 - Rally
Kyosho - Inferno TR-15
CC-01 Pajero Metaltop
Spektrum DX3S
Odpovědět

Zpět na „TB-01 , TB-02 , TB-03 , TB-EVOLUTION“