TB-02 údržba diferenciálu

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Baukema
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 429
Registrován: pon dub 24, 2006 10:27 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baukema »

Chrepe píše:Těmi podložkami myslím ty co tvoří dotykovou plochu pro kuličky diferenciálu.
zděsil jsem se ale asi to bylo špatně napsáno. Podložky které tvoří dosedací plochu pro kuličky jsou z obou stan :D můžeš je otočit když se ti budou zdát ojeté :D (ale to je dost nepravděpodobný). je potřeba si pohlídat aby seděli dokonale na jointech a nebyly pootzočené mimo drážku. Pootočit se můžou i při málo utaženém štelovacím šroubku difu.
Další podložky jsou ty 0.1mm které jsou u ložisek. Dej na každou stranu tolik podložek- aby nebyla stranová vůle.
TA-05
TA-05 MS
TRF416 WE
Uživatelský avatar
Chrepe
Kluk co se neztratí
Příspěvky: 610
Registrován: ned čer 18, 2006 2:15 pm
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Příspěvek od Chrepe »

Baukema píše: zděsil jsem se ale asi to bylo špatně napsáno. Podložky které tvoří dosedací plochu pro kuličky jsou z obou stan :D můžeš je otočit když se ti budou zdát ojeté :D (ale to je dost nepravděpodobný). je potřeba si pohlídat aby seděli dokonale na jointech a nebyly pootzočené mimo drážku. Pootočit se můžou i při málo utaženém štelovacím šroubku difu.
Další podložky jsou ty 0.1mm které jsou u ložisek. Dej na každou stranu tolik podložek- aby nebyla stranová vůle.
Myslím tyhle ale na tb-02,mám tam vyběhané drážky(málo dotáhlý dif):
http://www.mz-racing.net/mz-shop/produc ... cts_id/477
Uživatelský avatar
Baukema
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 429
Registrován: pon dub 24, 2006 10:27 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baukema »

jasně že je můžeš dát obráceně.
TA-05
TA-05 MS
TRF416 WE
Mr.DRYFT
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: úte lis 28, 2006 9:52 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Problém s diferákem

Příspěvek od Mr.DRYFT »

Čaudy lidi, jsem novopečeným majitelem TB-02. A nevím jak vyštelovat svornost. Šroubky uš sou dost na fest utáhlí, ale dyferák pořád prokluzuje. Kdyš auto na zemi chtim a dám plnej lyn tak motor s kardankou se točí, ale ani jedna náprava mi nezabírá. Poraďte někdo prosím.
Carson Mr.FU série s 2Slipo, Carson Sea twister brushless s 3Slipo 2200mah + turnigy marine 120A + 2,4GHz + trailer ve fázi polotovaru, Reely extreme hard tuning s 2x 3Slipo paralelně 4400mAh + combo robitronic 1:8 8,5 a 10,5T + 2,4 GHz
Uživatelský avatar
EARWIG
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 356
Registrován: pon črc 31, 2006 5:02 pm
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s diferákem

Příspěvek od EARWIG »

Mr.DRYFT píše:Čaudy lidi, jsem novopečeným majitelem TB-02. A nevím jak vyštelovat svornost. Šroubky uš sou dost na fest utáhlí, ale dyferák pořád prokluzuje. Kdyš auto na zemi chtim a dám plnej lyn tak motor s kardankou se točí, ale ani jedna náprava mi nezabírá. Poraďte někdo prosím.
cely to zkontroluj s manualem, nekde mas neco totalne blb... Ja mam diferencialy celkem volny, a pritom neproklouznou asi s 17T motorem.
Robert Škvor
XRAY T2 008, XRAY T2 007 , XRAY T2 rally; Tamiya F103GT
SANWA M11 DSSS
http://www.skvorracing.com
Mr.DRYFT
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: úte lis 28, 2006 9:52 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.DRYFT »

Čaudy já uš sem to sjel s manuálem snad stoktát. Předtim sem měl TTčko byl sem s nim naprosto spokojenej. Pak se začal číhat po netu po nějakej tej náhradě a všichni TB-02, TB-02. To že je problém s diferakama sem věděl, ale tohle?? Uš sem fakt zoufalej. Od tý doby co mam TB-cko sem si sjel 3x a z toho jednou se mi přerval šroubek, a podruhy mi nebral přední diferák. Ještě chvíli a začnu TB-cko proklínat. :evil:
Carson Mr.FU série s 2Slipo, Carson Sea twister brushless s 3Slipo 2200mah + turnigy marine 120A + 2,4GHz + trailer ve fázi polotovaru, Reely extreme hard tuning s 2x 3Slipo paralelně 4400mAh + combo robitronic 1:8 8,5 a 10,5T + 2,4 GHz
Uživatelský avatar
EARWIG
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 356
Registrován: pon črc 31, 2006 5:02 pm
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EARWIG »

Mr.DRYFT píše:Čaudy já uš sem to sjel s manuálem snad stoktát. Předtim sem měl TTčko byl sem s nim naprosto spokojenej. Pak se začal číhat po netu po nějakej tej náhradě a všichni TB-02, TB-02. To že je problém s diferakama sem věděl, ale tohle?? Uš sem fakt zoufalej. Od tý doby co mam TB-cko sem si sjel 3x a z toho jednou se mi přerval šroubek, a podruhy mi nebral přední diferák. Ještě chvíli a začnu TB-cko proklínat. :evil:
Napada me jen jedna vec co muze zpusobovat totalni prokluzivani deferencialu pri dotazenem sroubu: (prosim bez urazky) kulicky jsi tam dal? Cely jsi to promazal?
Robert Škvor
XRAY T2 008, XRAY T2 007 , XRAY T2 rally; Tamiya F103GT
SANWA M11 DSSS
http://www.skvorracing.com
Uživatelský avatar
Diamond
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 656
Registrován: sob črc 29, 2006 7:50 am
Bydliště: okr. Frýdek - Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diamond »

já mám diferáky postavený podle manuálu a žádný problém.... tak máš asi málo dotáhlý šroubek, nebo máš nějakou vadu...
1:6 FG Baja Buggy, Spectrum DX2.0
Mïnulost..TB-02, TA-05 BMW 320si WTCC 2006, LOSI XXXS, ..
info@rcauta-fm.cz | RC SERVIS | RCAuta-fm.cz | http://www.dg-moda.cz
Lukin
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 172
Registrován: pát lis 24, 2006 5:16 pm
Bydliště: Horní Počernice Praha-9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukin »

Nejdůležitější je to u těch kuliček namazat, jinak ty kuličky kloužou po těch podložkách.
TB-02 s kastlý Lancia Delta HF Integrále
Uživatelský avatar
Flozik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1240
Registrován: stř dub 26, 2006 4:53 pm
Bydliště: Pardubice- mesto perniku a hokeje

Příspěvek od Flozik »

Me se stalo to samy. Myslel sem, ze je mam dotazeny dost, ale na zemi se to ani nehnulo, tak sem je utahoval do ty doby, nez to zacalo jezdit :wink:
"Neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živý!"

:tamiya: Tamiya TB - 02 :tamiya:
Kastle: Subaru Impreza
Kanal: 54
Uživatelský avatar
Diamond
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 656
Registrován: sob črc 29, 2006 7:50 am
Bydliště: okr. Frýdek - Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diamond »

pokud to dotahujěš v ruce, tak ti to připadá těžko... ale když to dáš do podvozku a zatočíš s kolama tak to jde lehko...
1:6 FG Baja Buggy, Spectrum DX2.0
Mïnulost..TB-02, TA-05 BMW 320si WTCC 2006, LOSI XXXS, ..
info@rcauta-fm.cz | RC SERVIS | RCAuta-fm.cz | http://www.dg-moda.cz
Mr.DRYFT
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: úte lis 28, 2006 9:52 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.DRYFT »

Uš sem to vyřešil. Problém nebyl v diferencialu, ale na kardanu. V zadní části kardanu (tam, co se opírá o kul. ložisko hrušky) byl uš dosti opotřebenej a vždy, kdyš sem auto rozebral a složil to fakalo na jedničku. Jenže jak sem vyrazil ven, kardan zajel o 1 - 2 mm do zadního diferaku, což mělo za následek povylezení kardanky z předního diffu a prokluz byl na světě. Stačilo dát mezi kardan a ložisko zadní hrušky malou podložku a vše je O.K.
Carson Mr.FU série s 2Slipo, Carson Sea twister brushless s 3Slipo 2200mah + turnigy marine 120A + 2,4GHz + trailer ve fázi polotovaru, Reely extreme hard tuning s 2x 3Slipo paralelně 4400mAh + combo robitronic 1:8 8,5 a 10,5T + 2,4 GHz
Uživatelský avatar
zachy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 80
Registrován: pon lis 27, 2006 12:49 am
Bydliště: Ricany, Uvaly
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zachy »

Dotaz k diferencialu TB-02: v navodu i ve stavebnci je jen jedlo lozisko, na diferencial, ale misto tam je na druhe strane pro druhe. Je to tak vpohode, nebo je lepsi lozisko dokoupit treba kvuli vibracim atd.. ?
Uživatelský avatar
Diamond
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 656
Registrován: sob črc 29, 2006 7:50 am
Bydliště: okr. Frýdek - Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diamond »

když to postavíš podle manuálu tak by to mělo fungovat
1:6 FG Baja Buggy, Spectrum DX2.0
Mïnulost..TB-02, TA-05 BMW 320si WTCC 2006, LOSI XXXS, ..
info@rcauta-fm.cz | RC SERVIS | RCAuta-fm.cz | http://www.dg-moda.cz
Uživatelský avatar
Baukema
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 429
Registrován: pon dub 24, 2006 10:27 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baukema »

na druhý straně je osazení pro matičku- teda jestli myslíš to axiální ložisko v jointu
zachy píše:Dotaz k diferencialu TB-02: v navodu i ve stavebnci je jen jedlo lozisko, na diferencial, ale misto tam je na druhe strane pro druhe. Je to tak vpohode, nebo je lepsi lozisko dokoupit treba kvuli vibracim atd.. ?
TA-05
TA-05 MS
TRF416 WE
Odpovědět

Zpět na „TB-01 , TB-02 , TB-03 , TB-EVOLUTION“