Prvni dojmy z mého TB-02 aneb Tampuv Hardcore test

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Tampa
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 998
Registrován: pon led 23, 2006 3:36 pm

Prvni dojmy z mého TB-02 aneb Tampuv Hardcore test

Příspěvek od Tampa »

:lol:
Tak dneska odpoledne nastala ta dlouho očekávaná chvíle.Prohnat TB místy kde sem jezdil s TT.Zkoušel sem jizdu po asfaltě,jemném bahně,trávníku po všech možnejch nerovnostech,suchu,mokru atd. :)
Jízda po asfaltě:
Suchý: (ovlivňeno hlavně pneu.Ale sou dodávaný k TB jako origo)
Auto drží jak přilepený.Rychlé manévrování.Zastavení auta do 1-3m z plný rychlosti.
Mokrý:
Auto nedrží točí se jak kokot furt dokola,ustřeluje.Chce to jiny pneu
Bahno:
Sem tam se kola protočí ale jizdní vlastnosti uchvatný.S TTčkem sem to neprojel
Trávník:
Na trávníku je TB jak doma.Ani na asfaltu to nejni tak super.TTčko neujelo ani čtvrtinu toho co projelo TB.
Motor:
Je tam nějaká jinačí verze než u TTčka.Výkon dost srovnatelný s Migem.Rychlost podobná.Spotřeba naprosto okouzlující.Na baterie 1600mAh asi něco kolem 40min a to nepřehánim.
Závěr:
Mam problemy se servem když při zatáčení je nějakej náraz servo se sekne v místě kde bylo.Dokud na ti stranu nedam plný zatáčení je tam furt.Pak se vrátí.Ale stává se mi že musim furt štelovat trimy.
Geometrie a odklony sou od začátku špatně nastavený.I když sem dělal vše podle návodu z foto je dobře vidět že jedno kolo je až moc drasticky vyjeblý :? Jinak dosah RC soupravy impozantní :P Regl až přehnaně dobrej :lol: Moc funkcí na mě :lol:
Přemejšlim co ještě ohodnotit :)
Asi kvalitu plastů.Vana je z jinyho plastu než TTčko což se projeví i na tom že nejni zespoda ani škrabnutí a TT po takový jizdě utrpělo hodně šrámů :)
Chystám se do letá na pořadný baterie a nějakej 15 či 16z motor aby se zkusilo jak to jede.Pak asi nějakou pěknou kastli a necham ji stříknout někde airbrushem.
TT versus TB asfalt:
Nedá se poznat či je to TT nebo TB.TB je možná víc ochotný držet a zatáčet
TT versus TB teren:
Nesrovnatelný rozdíl. TT se sekalo TB jezdí plynule.Je to prostě sranda


PS:Srovnání je TT vytuněný jak sem ho měl já a TB v základu
:wink:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Pořad uploaduu
Naposledy upravil(a) Tampa dne sob bře 25, 2006 11:29 pm, celkem upraveno 1 x.
HonzaTw
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 142
Registrován: pon led 23, 2006 3:59 pm
Bydliště: Slaný- kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HonzaTw »

Jak tak koukam tak bych mel zacit setrit na TBcko :wink:
Ford Focus RS WRC s motorem MIG 500 turbo race. Krystaly: 27,195 a 27,045
Vašek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 740
Registrován: pon úno 06, 2006 10:13 pm
Bydliště: Brno - Řečkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašek »

já ne do terénu s tím jezdit nechci a na zámecký park v lednici mi to stačit bude ...
Veliké Kartágo vedlo tři války. Po té první bylo ještě mocné, po té druhé obyvatelné. Po té třetí válce je nikdo nenašel. -- BERTOLT BRECHT
FCS
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 156
Registrován: pon led 23, 2006 3:39 pm
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FCS »

Já mám rád asfalt a na ten mi 200x stačí TTčko :D
- Subaru Impreza WRC & Tamiya TT-01 & Mig 500 Turbo RACE & V-max cca 70km/h
- Mini Cooper 1/14 NIKKO Rear Wheel Drive
Uživatelský avatar
CYBERDREAM
ČESTNÝ ČLEN
ČESTNÝ ČLEN
Příspěvky: 3536
Registrován: pon led 23, 2006 4:21 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CYBERDREAM »

Hmm, tak to teda koukám
TB-02 je teda třída, tak za pár let... :) ale to už možná bude TB-03 :D
Porsche Boxster, 150 kW, 205ps, 2490 ccm, 16V, 0-100 6.7s, max 250 km, abs, krouťák 245Nm, Carrera 17" 205/50+255/40, komplet v el., ineriér v kůži
PORSCHE, vše ostatní je kompromis!!!
AKCZ
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 154
Registrován: pon bře 20, 2006 2:16 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AKCZ »

Nemuzu sice porovnavat bez predchozich zkusenosti ale na TB-02 uz se tesim jak malej "Jarda" az se s nim projedu :D
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirkacbx »

To Tampa : Tak si to pěkně užij a docela ti i závidim.Zas nová technika,zas nový zážitky.Ale s TT jsem spokojenej a už jede,tak jak bych chtěl.Možná bych i řekl,že v průjezdnosti bych se tě docela dobře držel.No,možná bych ti i natrhnul gatě. 8) Ale to nevim,ještě jsme nezměřily podvozky.Teda jejich sílu.Ale možná že se po půlce dubna ozvu a poměříme síly.Zatím si užívej krásné chvíle skoro dokonalosti. :lol: 8)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
AKCZ
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 154
Registrován: pon bře 20, 2006 2:16 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AKCZ »

Co diferaky? Utahl si tak akorat? Pac toho se nejvice desim :)
Tampa
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 998
Registrován: pon led 23, 2006 3:36 pm

Příspěvek od Tampa »

To Jirka:No pokud máš TT vejš tak určitě.A diky :)
TO AKCZ:Diffy se povedly na druhej pokus.
Tampa
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 998
Registrován: pon led 23, 2006 3:36 pm

Příspěvek od Tampa »

Sakra mam malej problem něco mě začalo blbnout na přední "nápravě".Polosy jako by byly kratky.To sem sice nějak vyřešil ale zdá se mi že to tam sem tam nějak kvedlá :( .
A ještě jeden problem.Rovnou i dotaz.Servo mi např tahne napravo vytrimuju a začne tahnout znova napravo a dám trim naplno a furt tahne pak se to srovna a zase se to opakuje na druhou stranu tohle mě fakt sre :evil:
Uživatelský avatar
weeman
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 464
Registrován: úte úno 14, 2006 3:10 pm
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od weeman »

Pozri ci prevody nemaju vakel. Ja som to mal na 24-rke.
1/8 X-RAY XB8R - RB Concept S5
1/10 CC-01 VW Touareg
1/10 CC-01 Ford
1/24 Home Racer
1/24 Off-road - home made
severan
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 352
Registrován: pon led 23, 2006 4:23 pm
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od severan »

Tampa píše:Sakra mam malej problem něco mě začalo blbnout na přední "nápravě".Polosy jako by byly kratky.To sem sice nějak vyřešil ale zdá se mi že to tam sem tam nějak kvedlá :( .
A ještě jeden problem.Rovnou i dotaz.Servo mi např tahne napravo vytrimuju a začne tahnout znova napravo a dám trim naplno a furt tahne pak se to srovna a zase se to opakuje na druhou stranu tohle mě fakt sre :evil:
U TB01 se to řešilo vloženim těsnící gumičky do hlavice, v které je uložen kardan. Pak tomu docela pomůžou universální kardany. Ty jsi zvedal podovozek?

Severan
Peugeot 206 WRC na TB-01
Tampa
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 998
Registrován: pon led 23, 2006 3:36 pm

Příspěvek od Tampa »

severan píše: U TB01 se to řešilo vloženim těsnící gumičky do hlavice, v které je uložen kardan. Pak tomu docela pomůžou universální kardany. Ty jsi zvedal podovozek?

Severan
Jo taky sem tam dal něco na vytěsnění.Nic sem nezvedal.Začalo to po tom co sem podvozek rozebral a zase složil.Ale moc mě nesere to cvakání to sem jakš takš vyřešil spíš to servo mě nehorázně deptá :?
AKCZ
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 154
Registrován: pon bře 20, 2006 2:16 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AKCZ »

Tak jsem take otestoval TB-02ku .. casem vypustim i nejake to video ale zatim mam par fotek v Galerce..

Co se tyce serva mam s nim problem pokud auto do neceho narazi a pritom mam zatocena kola.. nemusi to dostat ani ranu do tech kol ale cele servo se jakoby posune a tim padem musim pretrimovat zataceni jenze nekdy na to trim nestaci a musim to srovnavat vyndanim serva a presroubovanim toho tahla co jde hned ze serva :-/ Jakoby to servo preskocilo par zubu ale to se mi nezda.. netusite nekdo? Mam tam servo Hitec co bylo v RC souprave Agressor 3FM
Tampa
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 998
Registrován: pon led 23, 2006 3:36 pm

Příspěvek od Tampa »

AKCZ píše:Tak jsem take otestoval TB-02ku .. casem vypustim i nejake to video ale zatim mam par fotek v Galerce..

Co se tyce serva mam s nim problem pokud auto do neceho narazi a pritom mam zatocena kola.. nemusi to dostat ani ranu do tech kol ale cele servo se jakoby posune a tim padem musim pretrimovat zataceni jenze nekdy na to trim nestaci a musim to srovnavat vyndanim serva a presroubovanim toho tahla co jde hned ze serva :-/ Jakoby to servo preskocilo par zubu ale to se mi nezda.. netusite nekdo? Mam tam servo Hitec co bylo v RC souprave Agressor 3FM
:lol: :lol: Přesně o tom tady celou dobu mluvim.To samý to dělá mě.Hele pokud se ti to sek ne na jednu stranu vem auto do ruky nech ho zaplý a zatlač na kolo ono to skočí zpět :wink:
Odpovědět

Zpět na „TB-01 , TB-02 , TB-03 , TB-EVOLUTION“