TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
z-x-r
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pát zář 18, 2009 9:56 am
Bydliště: Jizni Morava

TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Příspěvek od z-x-r »

Ahoj chci koupit TB03D a chci vas poprosit kde ho koupim nejlevneji a na kolik to tedy vyjde...Usetreni 500kc mi moc nic nerikam to uz koupim radeji z CR....

Tedy kde?
Z-X-R a jeho zavodak :-)
onroad:TB-03D Kastle:Mercedes CLK-DTM 2002 AMG. Motor:HPI WARP 5700Kv.
Regl:HPI Flux Motiv. Servo:Savox SC-1258TG Digital. Aku:Arrowind Li-Pol 5000mAh 7.4V
ALU chladič s 2větráčky. Vysilacka:Spectrum DX3S DSM Nab. RAYTRONIC C14
Cena vseho? Vysoka...
z-x-r
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pát zář 18, 2009 9:56 am
Bydliště: Jizni Morava

Re: TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Příspěvek od z-x-r »

Tedy si odpovidam zase sam: Na rRcMartu je za 150usd + posta do CR 37usd tedy to mame bratru za 187usd = 3366kc pri kurzu 18kc za dolac...Tedy diky tomu ze do 150e (ted 3700kc priblizne) se neplati clo ani dph je to myslim jasna volba...
3366 a 5000kc u MZ je trochu rozdil...
TB-03D
http://www.rcmart.com/catalog/rc-tamiya ... 28151.html

Mate jine napady? :wink:
Naposledy upravil(a) z-x-r dne čtv říj 01, 2009 4:57 pm, celkem upraveno 1 x.
Z-X-R a jeho zavodak :-)
onroad:TB-03D Kastle:Mercedes CLK-DTM 2002 AMG. Motor:HPI WARP 5700Kv.
Regl:HPI Flux Motiv. Servo:Savox SC-1258TG Digital. Aku:Arrowind Li-Pol 5000mAh 7.4V
ALU chladič s 2větráčky. Vysilacka:Spectrum DX3S DSM Nab. RAYTRONIC C14
Cena vseho? Vysoka...
Michal V.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 80
Registrován: pát zář 18, 2009 7:16 pm

Re: TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Příspěvek od Michal V. »

jestli to je na drift pouvazuj o verzi Upgrade pack je o 50 dolaru drazsi ale "modrejch veci" je tam za cca 135...
z-x-r
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pát zář 18, 2009 9:56 am
Bydliště: Jizni Morava

Re: TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Příspěvek od z-x-r »

MichalV - Tak uz jsem to nasel
TB-03D Upgrade pack EP
http://www.rcmart.com/catalog/rc-tamiya ... anguage=it

Ale cena 209usd se mi nevleze do ceny bez dph a cla kdyz tam dam +37usd za postu...

Jinak to vypada velice doobre.
Popremyslim.
Z-X-R a jeho zavodak :-)
onroad:TB-03D Kastle:Mercedes CLK-DTM 2002 AMG. Motor:HPI WARP 5700Kv.
Regl:HPI Flux Motiv. Servo:Savox SC-1258TG Digital. Aku:Arrowind Li-Pol 5000mAh 7.4V
ALU chladič s 2větráčky. Vysilacka:Spectrum DX3S DSM Nab. RAYTRONIC C14
Cena vseho? Vysoka...
Uživatelský avatar
tom.r
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: pát úno 13, 2009 9:00 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Příspěvek od tom.r »

z-x-r píše:Tedy si odpovidam zase sam: Na rRcMartu je za 150usd + posta do CR 37usd tedy to mame bratru za 187usd = 3366kc pri kurzu 18kc za dolac...Tedy diky tomu ze do 150e (ted 3700kc priblizne) se neplati clo ani dph je to myslim jasna volba...
3366 a 5000kc u MZ je trochu rozdil...
TB-03D
http://www.rcmart.com/catalog/rc-tamiya ... 28151.html

Mate jine napady? :wink:
Já to takhle bral cca před měsícem a žádný problém...... Auto nemám na drift, tak jsem jen vyměnil kola. Ale dle mého názoru to ještě chce vychytat řízení....
TOM
offroad: Traxxas E-maxx II; Traxxas Stampede 2WD; Thunder Tiger ZK-2
onroad: TT-01 Lancia Delta HF Integrale; TB-03D Chevrolet Camaro
z-x-r
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pát zář 18, 2009 9:56 am
Bydliště: Jizni Morava

Re: TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Příspěvek od z-x-r »

tom.r - Co je s tb03d s rizenim? Jakej si tam dal motor a melo to tbcko hlinikovej kardan? Za jak dlouho ti prislo a dalo se to platit paypalem?
A ty kola tam pasuji normal z TT01?
Z-X-R a jeho zavodak :-)
onroad:TB-03D Kastle:Mercedes CLK-DTM 2002 AMG. Motor:HPI WARP 5700Kv.
Regl:HPI Flux Motiv. Servo:Savox SC-1258TG Digital. Aku:Arrowind Li-Pol 5000mAh 7.4V
ALU chladič s 2větráčky. Vysilacka:Spectrum DX3S DSM Nab. RAYTRONIC C14
Cena vseho? Vysoka...
Uživatelský avatar
tom.r
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: pát úno 13, 2009 9:00 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Příspěvek od tom.r »

řízení - koncepčně je dle mne špatně :wink: Prostě tak jak je to řešené, tak pravé přední kolo má vůle. Levé (na té straně je hlavní táhlo od serva) je v pohodě, ale přes ty táhla na pravou stranu se nastřádají vůle... Když koukneš do vlákna tb03, tak tam to řešíme - vypsal jsem tam i objednací kody - které chci koupit. Dále to dle mne chce koupit takové ty univerzální hnací hřídele k předním kolům kvůlli možnému vyskakování při max rejdu - viz. stejné forum.....

Motor jsem tam zatím dal mig 500 turbo - je to s ním celkem dost rychlejší než standard tt01 (začátek zrychlení stejný, ale pak začne ujíždět). Chtěl jsem 540 sport tuned, ale zrovna nebyl skladem. Ale mig je prý možná i rychlejší. Fakt je ten, že opravdu žere baterky, takže tt01 ještě jezdí a já už "nosím" :wink:

Hliníkový kardan je ve standardu.

Platil jsem kartou. Paypal nemám, tak ani nevím jestli to lze.....Objednáno v neděli, doma další pondělí, tj. 8 dní :)

Kola - jsou psány že mají být 24 mm - dal jsem tam na doporučení take offy - a je to bomba.... Jesli tam pasují z tt01 jsem nezkoušel, tam jsou 26mm - tak prý záleží na kusu - ale zkusím to - také tam chci dávat repliku oz racing kol na lanciu integrale -a ty jsou 26 mm - večer to zkusím
TOM
offroad: Traxxas E-maxx II; Traxxas Stampede 2WD; Thunder Tiger ZK-2
onroad: TT-01 Lancia Delta HF Integrale; TB-03D Chevrolet Camaro
z-x-r
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pát zář 18, 2009 9:56 am
Bydliště: Jizni Morava

Re: TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Příspěvek od z-x-r »

tom.r ja vule budu resit jak mi to prijde... ale myslim ze nejaka vule by tam mela bejt jinak to bude hrozne citlive i na sebemensi nerovnost...
Motor tam budu davat stridak hpi i regulator. A ty gumy s tema rafkama je co za znacku a typ cos koupil? Zbytek uz mam vse objednany jen me ceka ten podvozek.

Co kastle pasuje na to z tt01?
Z-X-R a jeho zavodak :-)
onroad:TB-03D Kastle:Mercedes CLK-DTM 2002 AMG. Motor:HPI WARP 5700Kv.
Regl:HPI Flux Motiv. Servo:Savox SC-1258TG Digital. Aku:Arrowind Li-Pol 5000mAh 7.4V
ALU chladič s 2větráčky. Vysilacka:Spectrum DX3S DSM Nab. RAYTRONIC C14
Cena vseho? Vysoka...
Uživatelský avatar
tom.r
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: pát úno 13, 2009 9:00 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Příspěvek od tom.r »

vůle - no uvidíš až to smontuješ. Vůle jsou vždy nějaké, ale to na pravém kole je už za hranicí mé tolerance :wink: Pokud se dostane na úroveň levého předního kola - tak bych rozhodně neměl strach že by tam něco vůle nezůstalo. Tj. pravé přední kolo má větší vůle než základ tt01----tak asi tak :roll:

kola jsem bral u nás - http://www.mz-racing.net/p3348-cs27rgl- ... -cs27-4ks/

Tak na sřídák jsem zvědavý - rozhodně pak poreferuj - uvažoval jsem o tom taky, ale už to finančně začalo být moc :cry: , takže jsem zatím šel do regulátoru od GM a levného motoru - časem bych to přehodil to tt01 a sem bych právě chtěl taky ten bezuhlík....

z tt01 kastle pasuje až na přední díry, ty chce tb03 úplně vpředu..... zadní mi sedí - ale záleží co se na tt01 používalo - jestli ty držáky vykloněné dopředu nebo dozadu. Akorát zadní držáky tb03 jsou pro mě na některé kastle krátký (to ještě potřebuji dořešit - možná držákama z tt01 - nevím?) - tj na deltu integrale (hatchback), ale na 350 nissana, mustanga atp. sedí v pohodě....
TOM
offroad: Traxxas E-maxx II; Traxxas Stampede 2WD; Thunder Tiger ZK-2
onroad: TT-01 Lancia Delta HF Integrale; TB-03D Chevrolet Camaro
z-x-r
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pát zář 18, 2009 9:56 am
Bydliště: Jizni Morava

Re: TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Příspěvek od z-x-r »

tome ten stridak HPI mi doporucil z toho mz racingu tak jsem zvedavej jake to bude...Bude asi vostrej tak jsem zvedavej jak to bude rvat asfalt...Ale chtel bych jeste normal gumy na asfalt...Ty tvoje co si zde uvedl se mi zdaji moc drahe ale asi jsou dobre.
Celkove ty stridaky sly hodne cenou dolu a na rcmartu jsou jeste levnejsi ty ezruny...
Spis co me sere tak ty regulatory jak maji prodlevu na spatecku. To hpi snad bude o neco lepsi jak nosramy v zakladu tam je to hruza.
Vsechny kramy mam jen cekam na ten podvozek.

Jak dam pod tu caru popis co mam za tetecko kdyz neco pisnes tady na foru jak mas treba ty za stroje tu...?
TY:
_________________
TOM
offroad: Traxxas E-maxx II; Thunder Tiger ZK-2
onroad: TT-01 Subaru Impreza WRC 2007; TB-03D Lancia Delta HF Integrale
Z-X-R a jeho zavodak :-)
onroad:TB-03D Kastle:Mercedes CLK-DTM 2002 AMG. Motor:HPI WARP 5700Kv.
Regl:HPI Flux Motiv. Servo:Savox SC-1258TG Digital. Aku:Arrowind Li-Pol 5000mAh 7.4V
ALU chladič s 2větráčky. Vysilacka:Spectrum DX3S DSM Nab. RAYTRONIC C14
Cena vseho? Vysoka...
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Příspěvek od Honza D »

k vůlím - to pravý přední kolo je u tb-čka špatný, nevidim tov koncepci, jako spíš v techickým řešením - šroubek je ve vložce a má vůli - pak je vložka zasazená v táhlu, kde má taky vůli.. vynásob si to 2x a vychází ti asi 2mm :-D já mám v plánu spodí táhlo převrtat a zasadit do něj kuličkový ložiska s 3mm vnitřním průměrem. Ty pak přišroubuju šroubem se zápustnou hlavou - jediná vůle, která zbyde, bude v ložisku - takhle aspoň teorie :-D Teď to mám vyřešené tak, že jsem spodní táhlo vyměil za táhlo s kulovými čepy - musel jsem trochu říznout do výztuh šasi, ale vyplatilo se to, vůle je o dost menší.

kola: je to kus od kusu, většina 26mm kol má příčný výztuhy, který se táhnou až do 3/4 disku, kde do něj naráží ramea tb-čka. Řešení je jednoduchý - vnitřní výztuhy říznout tak, aby byly srovnaný s dírou pro šestihran. Já to takhle mám u rallyblocků a žádnej vedlejší efekt se nedostavil (klep klep)
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
tom.r
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: pát úno 13, 2009 9:00 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Příspěvek od tom.r »

to z-x-r: Podpis: "uzivatelsky panel - profil - podpis"
ty pneu jsem kupoval na doporučení zde - a jsou fakt super - mám tedy srovnání pouze s klasikama co se dávaly na tt01 - na imprezu a jim podobným a jsou opravdu úžasně přilnavé...... Ale drahé.... Zatím jsou jako nové, ale moc jízd nemají, tak uvidíme trvanlivost. Je to jak s velkým autem. I na tom modelu je dost poznat na čem jede.... Kola, tlumiče a rozložení hmotnosti (s tou moc nenaděláš), ostatní je jen hraní...


to honza: pokud to ještě předěláš tak jak píšeš, tak bych velmi rád viděl fotky.... Co se týče toho řízení - tak jsem přesvědčen, že kdyby hlavní táhlo nebyl vlevo, ale uprostřed nad kardanem, tak by se to dalo lépe vychytat - tím myslím to že to mohlo být lépe řešeno - ale je to můj pocit možná se pletu, tak to nikdo neberte jako bernou minci :wink: A navíc stejně by to byla asi dost náročná přestavba. Já mám v plánu - a asi do toho půjdu co nejdříve - to předělat dle naší diskuze ve vedlejším foru. Asi udělám řízení + ty hřídele. Na stabilizátory se zatím vykašlu, už by to byl ranec. I takhle se mi investice moc nezdá, vyjde to celkem draho :( Na druhou stranu se pak dostávám na cenu podvozku v čr a takhle bude o něčem jiným. Ehm alespon doufám
TOM
offroad: Traxxas E-maxx II; Traxxas Stampede 2WD; Thunder Tiger ZK-2
onroad: TT-01 Lancia Delta HF Integrale; TB-03D Chevrolet Camaro
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Příspěvek od Honza D »

teoreticky bys mohl ty alu páky vyhodit, plast podle mě ničemu nevadí - tím bys něco ušetřil. Hlavni je to spodní táhlo - to karbonový je dělaný přesně tak, jak chci já upravit to plastový(taky mě ty zápustný šrouby napadly připohledu na to táhlo - o ložiskách jsem přemýšlel už dřív). Tím bys ušetřil a mohl to investovat do stabilizátorů
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
tom.r
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: pát úno 13, 2009 9:00 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Příspěvek od tom.r »

jo, taky by to byla možná cesta. Otázka je jestli ty alu páky spolu s tím spodkem nesednou ještě líp jako celek. Ještě to zvážím - stejně začíná být blbý počasí a onroady do mokra udělaný nemáme, takže dnes jsme jezdili s monstrama. Akorát to čištění :evil:
TOM
offroad: Traxxas E-maxx II; Traxxas Stampede 2WD; Thunder Tiger ZK-2
onroad: TT-01 Lancia Delta HF Integrale; TB-03D Chevrolet Camaro
Michal V.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 80
Registrován: pát zář 18, 2009 7:16 pm

Re: TB-03D - Kde ho koupim nejlevneji? Rady sem! Specha :-)

Příspěvek od Michal V. »

K sirce kol: Pokud se nechaji puvodni plast unasece muze byt problem uz s 26mm. Pri pouziti AL unasecu 5,5mm sirokych uz je to OK A pokud se pouziji ty imitace kotoucu co jsou soucasne unaseci tak je to jeste lepsi. Staci pak vzadu posunout na vedlejsi diru drzak tlumice na rameni a bezproblemu tam padne 30mm mechovka :)
Odpovědět

Zpět na „TB-01 , TB-02 , TB-03 , TB-EVOLUTION“