Podběhy

Domácí úpravy na TT-01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
TWilkonsky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: pon led 21, 2008 8:25 pm

Podběhy

Příspěvek od TWilkonsky »

takze navazuji na tema narazník aka bordel kryt takze zde jsem udělal podběhy konečně , vzadu celé a ve předu jen zvrzchu :

tady jsou fotky (ukazto.com)

http://ukazto.com/?id=3368702&klic=66JuDH5R&overall=1
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Podběhy

Příspěvek od Vrakouš »

Vypadá to dobře.Ale myslím,že budou vhodné jen za sucha,kdybys vjel autem do takového bahna jako jsme absolvovali při rallycrossu v Tojicích,tak se mezi podběh a kolo nacpe tolik bláta,že se kola nobudou ani točit.A další věc je,že by to asi neudržela ta páska a začala by se odlepovat.
Ale na kamínky a prach na suchu by mohly podběhy být účinné,jsou pěkně udělaný,je vidět že sis dal práci. :clap: :clap: :clap:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
tomsoyer
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 316
Registrován: pon led 07, 2008 9:56 pm
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podběhy

Příspěvek od tomsoyer »

Snaha se cení, ale přijde mi to moc chatrné a ne moc funkční, navíc někde se ti to skoro dotýká pneu, nedokážu si představit jak to bude fungovat v reálných podmínkách bahno, apod :roll:
Tak jak to má Rex mi to přijde perfektní http://klasika.ukazto.com/?img=1592568,DSC00569.jpg
Ale tohle bohužel ne.
Zítra budu dělat také podběhy, ale podle Rexova návodu.
ps: TWilkonsky, neber to osobně je vidět, že se snažíš a to se cení vždy :idea:
Budweiser beetles
RC4WD Copperhead - Novak Rooster Combo, Sanwa MX3 FHSS 2,4
Losi MiniT - Team Bluegroove Buggy
Flickr My photos | YouTube My videos | My models
Uživatelský avatar
TWilkonsky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: pon led 21, 2008 8:25 pm

Re: Podběhy

Příspěvek od TWilkonsky »

TO tomsoyer ne v poho je to dobre

dal jsem si stím hodně práce ale ten rexuv navod sem nenašel no ale je fakt ze zas v bahnu s tim autem jezdit nebudu jo ale budu to mít spíš proti prachu který by mi chtěl naskákat dovnitř :D no a jeste sem dostal nápad že bych nahoru na podběh přepevnil nějaký jemný kartáč aby čistil kolo nabo spíš dolů a ani by neprošlo bláto přes ten kartáč do podběhu :dance:
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Podběhy

Příspěvek od Vrakouš »

To bych nedělal,jednak mi věř,že bahno nevezme,a když chytneš nějakou díru a podobně,tak je riziko že kartáč utrhneš,někam se namotá a poškodí ti auto.Kromě toho už to bude dost složité a budeš asi mít honičku vůbec nasadit kastli na podvozek. :think:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Podběhy

Příspěvek od Jirkacbx »

No,takhle se mi to líbí 8)
Na zadek stačí jen to spodní plato,to jsi udělal šikovně.
Jinak bys podběhy musel trvanlivěji přidělat at bud ke kastli nebo k šasí,aby to fungovalo.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
TWilkonsky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: pon led 21, 2008 8:25 pm

Re: Podběhy

Příspěvek od TWilkonsky »

no takze vcera sem jezdil na kamínkách a levý podběh se odlepil :D takze je tam asi nebudu dávat chtel sem videt jenom jak by to vypadalo v praxi
JAREK
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: pát pro 09, 2011 4:34 pm

Re: Podběhy

Příspěvek od JAREK »

Ahoj můžu se zeptat z čeho a jak jste dělaly podběhy? Slyšel jsem že to jde z PET lahve díky :wink:
Uživatelský avatar
hornak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 648
Registrován: ned dub 05, 2009 9:49 pm
Bydliště: Opava, Březová u Vítkova

Re: Podběhy

Příspěvek od hornak »

Z petky taky, ale ja si koupil pruhlednou folii a ta je pevnejsi a lepe se po nahrati tvaruje.
Podvozky: Tamiya TT-01R, TT-01 Off-Road,TT-01E On-Road, TL-01
Karoserie: Lancer EvoIV, Golf 4, Golf 4 V5, 2x Golf 5 GTI, Golf 5 Off-Road RED, Golf 5 Off-Road SILVER, Ford SVT-F150
RC soupravy: Spektrum 2.4GHz DX 2.0 DSM, Losi 2.4GHz DSM, Tamiya Expec TTU-03, Tamiya ADSPEC GP, Ofna AM, Carson Reflex Wheel, Jaguar 8217 AM
Baterie: Li-pol X5 5900 35C,Li-Pol Nosram 3200, NiMH Nosram 4600, NiMH Team Orion 5100, NiCd JetPack 1600
JAREK
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: pát pro 09, 2011 4:34 pm

Re: Podběhy

Příspěvek od JAREK »

Ahoj jo díky a máš nějaké fotky? na přectavu jak to má vypadat dík :D
Uživatelský avatar
hornak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 648
Registrován: ned dub 05, 2009 9:49 pm
Bydliště: Opava, Březová u Vítkova

Re: Podběhy

Příspěvek od hornak »

Delal jsem tak jednu kastli pro kamarada, fotky nemam.
Podvozky: Tamiya TT-01R, TT-01 Off-Road,TT-01E On-Road, TL-01
Karoserie: Lancer EvoIV, Golf 4, Golf 4 V5, 2x Golf 5 GTI, Golf 5 Off-Road RED, Golf 5 Off-Road SILVER, Ford SVT-F150
RC soupravy: Spektrum 2.4GHz DX 2.0 DSM, Losi 2.4GHz DSM, Tamiya Expec TTU-03, Tamiya ADSPEC GP, Ofna AM, Carson Reflex Wheel, Jaguar 8217 AM
Baterie: Li-pol X5 5900 35C,Li-Pol Nosram 3200, NiMH Nosram 4600, NiMH Team Orion 5100, NiCd JetPack 1600
Uživatelský avatar
JoEM6
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 131
Registrován: pon pro 24, 2012 12:00 am

Re: Podběhy

Příspěvek od JoEM6 »

Ahoj,

ozivim toto tema svym vytvorem. Vim, ze pouziti podbehu je diskutabilni vzhledem k jejich efektivite a zhorsuje se tim pristup v pri servisnich pracech, ale me to nedalo a o svoji verzi jsem se take pokusil. Zvolil jsem variantu uchyceni k sasi konkretne k paroham. Inspiroval jsem se u XVcka s tim, ze jsem tvar podbehu nechal nad celym kolem. Nosnym prvkem je plastova lista uchycena na drzakach karoserie. Cili se jedna o nastavitelnou vysku podbehu - samozrejme podle toho co dovoli kastle. Na vlastni podbehy poslouzilo dno velke lahve od nestycka prilepene k nosne liste oboustrankou tak, aby po nasazeni kastle dosedaly k blatnikum natesno. Proti oderu barvy zevnitr kastle pri vzajemnem pohybu pri jizdach v terenu jsem zabranil podlepenim kastle paskou se skelnym vlaknem. Vzadu jsem pro efekt nechal zasterky z izolacky..ciste pro experiment pro rallyovy look :). Ostry test zatim nebyl, cekam na stridavy kombo z ciny. Takze jeste uvidim co to pri ostrych jizdach snese... :-)

https://plus.google.com/u/0/photos/1147 ... 4644132257
Přílohy
14.04.13 - 27.jpg
14.04.13 - 3.jpg
14.04.13 - 6.jpg
14.04.13 - 22.jpg
HB CYCLONE Moore speed - Yokomo Silvia S15 Trust body
TT-01E Subaru Impreza WRC 2008
Bruder John Deere 7930 1/16 - v procesu :)
Odpovědět

Zpět na „Domácí úpravy“