Podběhy a 3. tyč řízení

Domácí úpravy na TT-01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
HonzikV
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 27, 2010 5:29 pm
Bydliště: Brno-Bystrc
Kontaktovat uživatele:

Podběhy a 3. tyč řízení

Příspěvek od HonzikV »

Napadl sníh a tak jsem se snažil vymyslet jak to udělat abych neutopil veškerou elektroniku v rozpouštějícím se sněhu.. no a snad se i podařilo

(pletivo na stromky(plast) globus 45kč, tavná pistole s lepidlem (obi 60kč) no a nějákej ten molitan nebo elapor nebo co to je já nevím.. kamarád v tom donesl zabalenou slivovicu aby se mu nerozbila :D) :)

+ jelikož mi pořád praskaly tunningový tyčky řízení, tak jsem je propojil tou závitovou tyčkou.. je to super, od tý doby auto poslouchá co se týče řízení úplně dokonale... tak snad vás to ispiruje :) viz foto...
1.jpg
(96.57 KiB) Staženo 769 x
2.jpg
(101.27 KiB) Staženo 769 x
3.jpg
(127.19 KiB) Staženo 769 x
4.jpg
(63.46 KiB) Staženo 769 x
5.jpg
(42.44 KiB) Staženo 769 x
6.jpg
(56.54 KiB) Staženo 769 x
7.jpg
(100.03 KiB) Staženo 769 x

je třeba to samozřejmě zkombinovat s bordelkrytem, nebo ještě lépe pro zručnější vlastnoručně vyrobeným potahem,

...do vany uděláte 4 dírky, vždy na kraji jak se začíná zahýbat ke středu a zašroubujete nějáký malý šroubky pro uchyt gumičky, vezmete textilní pytlík od vysavače a vystřihnete z něj jednu vrstvu látky, pod ní dáte igelit (např, z tašky na nákup) vezmete 2 gumičky a pak už jen zbývá přiměřovat a zapošít gumyčky na krajích tak aby vznikl takovej "látkovo-igelitovej elastickej bordelkryt, kde na 6ti místech je výřez z toho zapošití tak, aby jste mohli gumičku zaháknout za šroubek nebo konec horního patra šasi.

Funguje to na 100%.. jak budu moct přidám foto i toho :) výroba cca 1,5h s tím že se párkrát aji píchntete do prstu no..ale pak už neřešíte na trati vůbec nic.. prostě si to užíváte a sníh nemá šanci :)


edit: tady sou fotky toho jak to vypadá (z telefonu, se omlouvám za kvalitu)
8.jpg
(58.91 KiB) Staženo 760 x
9.jpg
(61.66 KiB) Staženo 760 x
10.jpg
(53.29 KiB) Staženo 760 x


za jakejkoliv zlepšovací návrh předem díky :)
Auzíčka: Tamiya: TT01-E / Brushless, Himoto: EMXT-1,
Lodičky: Blaze-B24 / Brushless, Dolphin,
_____________________________________________________________________
zrušené autíčka: rising Strom, Xray NT18T a brzy některé co jsou napsané výše :)
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Podběhy a 3. tyč řízení

Příspěvek od Pajik_CZ »

Sundej tu vzpěru na řízení :D Je nesmyslná. Vůle v řízení hoň jinde, ale neřeš to touhle vzpěrou :naughty: . Musí ti to hrozně měnit geometrii řízení při propružení....
Jinak pokud je dobře udělanej bordelkryt, tak není toho pletiva třeba, protože se pod kryt sníh nedostane. Navíc ty podběhy na sebe nabalí sníh a při propružení o něj budou nejspíš škrtat kola, což taky není nic moc.

Myslel jsi to určitě dobře, ale poctivě udělanej kryt udělá tu samou práci líp.
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
HonzikV
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 27, 2010 5:29 pm
Bydliště: Brno-Bystrc
Kontaktovat uživatele:

Re: Podběhy a 3. tyč řízení

Příspěvek od HonzikV »

no ona ta tayč plní zároveň funkci měkkýho stabilizátoru, na podběhy se sníh nelepí, jezdil jsem teď ty tři dny než to roztálo včera, neměl jsem jedinej problém :) zároveň to dělá takový měkký deformační zóny,žásný kamínky se nedostaou dovnitř (ani jeden :) ) kastle ne a ne prasknout :) akrát kamarádovi co s ním jezdím se to moc nelíbí.. když do něj nabourám tak jeho auto odletí s pomačkanou kastli a moje jede dál :D, líbí se mi fyzika autíčka když je těžší, má potom reálnější chování, nechci aby to mělo 100% grip v plný rychlosti do zatáčky to pak je nuda, takhle když to natočíme kamerou tak to chvílema je k nerozeznání od skutečnýho.. a voto tady přece jde :)

na okruh to ale samozřejmě není (ne že bych s tím nebyl v bosonohach na okruhu to jo .)
Auzíčka: Tamiya: TT01-E / Brushless, Himoto: EMXT-1,
Lodičky: Blaze-B24 / Brushless, Dolphin,
_____________________________________________________________________
zrušené autíčka: rising Strom, Xray NT18T a brzy některé co jsou napsané výše :)
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Podběhy a 3. tyč řízení

Příspěvek od Pajik_CZ »

Ja ti rozumim, co myslíš, ale ta vzpěra mění geometrii při propružení, a ne málo...
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Odpovědět

Zpět na „Domácí úpravy“