T1R rejd

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
ice41
Nováček
Nováček
Příspěvky: 84
Registrován: pon bře 17, 2008 4:53 pm

T1R rejd

Příspěvek od ice41 »

Mam T1R a chtel bych jeste malinko zvetsit rejd. Vse potrebne je propilovane a porad to neni ono. Videl jsem jezdit T2 a ta ma rejd luxusni. Slo by treba vymenit cecka nebo klouby rizeni aby to bylo lepsi,ale nevim jestli do kloubu rizeni vejde naboj z T1R. Poradte..diky
Xray T2R, LRP, Sawox, LiPo, Spektrum DX3S
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: T1R rejd

Příspěvek od WIN »

Takhle, myslim ze rejd je dostacujici, ale zalezi na tom, jak mas nastavene auto, predpokladam ze na rally ?
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
hejkal
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 152
Registrován: sob lis 29, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha 4 Kunratice Tomas "Hejkal" Knopp
Kontaktovat uživatele:

Re: T1R rejd

Příspěvek od hejkal »

T1 mela problem, ze moc netocila, jeji ackerman byl celkem nevyrazny. Je potreba dat spojovaci tyce na servosaveru na vnejsi dirky, pak by vytoceni vnitrniho kola melo byt o dost vetsi...
pokud tohle mas udelane, tak jsi na limitu a jedine co ti pomuze je zmena setupu nebo stredova volnobezka

p.s. moje zkusenosti jsou z onroad zavodeni, na rally jsme byl dvakrat se 415 MRE a zboural jsem jim branky :)
teamairspeed.com
Uživatelský avatar
ice41
Nováček
Nováček
Příspěvky: 84
Registrován: pon bře 17, 2008 4:53 pm

Re: T1R rejd

Příspěvek od ice41 »

Jasne..auto pouzivam na rally. Spojovacky od rizeni jsou na vnejsi strane servosaveru. Ted jsem otocil klouby rizeni zprava do leva a naopak. Rajd je lepsi ale pri propruzeni tlumicu jdou kola do brutalni rozbihavosti. Mam tam dokonce i volnobezku. Jenze T2 i T3 toci proste lip a chci to nejak vymyslet. Klidne predelam celou predni napravu (ramena,cecka,klouby)- jen chci poradit jesli to tam pujde nejak nabaslit...a hlavne jesli se mi vejde naboj z kloubu rizeni z T1 do T2 ci T3?
Xray T2R, LRP, Sawox, LiPo, Spektrum DX3S
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: T1R rejd

Příspěvek od Embie »

Naopak, ackermanna minimalizovat, toci preci hlavne zatizeny kolo - vnejsi. Pokud pri propruzeni jde predni naprava do rozbihavosti, je to presne spatne - vjedes do zatacky, zmackne se ti tim vnejsi kolo a nezatacis nic moc. Nemas treba kvuli propadu spojovacky rizeni misto odspodu zvrchu na blocich rizeni? To totiz prave pak dela pri propruzeni rozbihavost.
Uživatelský avatar
ice41
Nováček
Nováček
Příspěvky: 84
Registrován: pon bře 17, 2008 4:53 pm

Re: T1R rejd

Příspěvek od ice41 »

No mam to jak jsi napsal,ale tu spojovacku pri vytoceni kola omezuje samotne rameno.
Xray T2R, LRP, Sawox, LiPo, Spektrum DX3S
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: T1R rejd

Příspěvek od Vrakouš »

Opření o rameno je limitující, i když i tam se dá probroušením ještě získat. Ale nepřehnat to na úkor pevnosti. Co všechno obrousit je vidět na fotkách:
http://forum.tamiyaclub.net/viewtopic.php?f=10&t=10270
Ale právě kvůli rejdu jsem se vrátil pro šotolinu zpět k Tamce. Na rychlejší trati si lze pomoci volnoběžkou a odsazením auta, ale na pomalé, členité a úzké trati je dle mého názoru právě malý rejd nevýhodou, a s tímto typem podvozku jsi proti podvozkům s velkým rejdem v nevýhodě.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: T1R rejd

Příspěvek od Embie »

Mozna by nebyla marna fotka. Jinak k tomu, ze bezku na uzkou trat ne : " To bych se hadal " , ale je to vec nazoru... I s bezkou potebujes poradnej rejd, jinak za ni musis zbytecne tahat.
Uživatelský avatar
ice41
Nováček
Nováček
Příspěvky: 84
Registrován: pon bře 17, 2008 4:53 pm

Re: T1R rejd

Příspěvek od ice41 »

No ani fotit uz to nebudu. Ted si myslim,ze jsem se dostal na maximum. Pri plnem rejdu a nejakem propruzeni prestava fugovat kloub mezi poloosou a nabojem kola...vic to asi proste nepujde...
Xray T2R, LRP, Sawox, LiPo, Spektrum DX3S
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: T1R rejd

Příspěvek od Embie »

To je divný... ale jak mysliš.
Uživatelský avatar
ice41
Nováček
Nováček
Příspěvky: 84
Registrován: pon bře 17, 2008 4:53 pm

Re: T1R rejd

Příspěvek od ice41 »

Co je divny? Kdyz je rameno uplne dole a dam plny rejd tak to uz zadrhava...
Xray T2R, LRP, Sawox, LiPo, Spektrum DX3S
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: T1R rejd

Příspěvek od Vrakouš »

RE: Embie - Myslel jsem to tak, že na úzké a členité trati se většinou ani nerozjedeš tak rychle, aby efekt ruční brzdy byl něco platný. U nás tratě někdy připomínají trial. ;)
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: T1R rejd

Příspěvek od Embie »

Tak brousit v ramci moznosti. Nebo lehce omezit vysku. Ale kdybys poresil, ze to pri protlumeni dela rozbihavost by asi bylo nejlepsi.
Odpovědět

Zpět na „XRAY“