prosba o radu

veškere elektro do TT-01 (motory, regulátory, příjmače ...)

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
mirib
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 29, 2009 8:53 pm
Bydliště: Nymburk

prosba o radu

Příspěvek od mirib »

Dobrý den přátelé!
Koupil jsem úplně nový podvozek TT-01 i s elektronikou,avšak z druhé ruky.K tomu vysílač Graupner C 4 race a přijímač GraupnerJR B4.Vše oststní je orig.základ.Řekl bych,že dosah mezi 20 až 25 metry není zrovna oslnivý.Další,řekl bych ne úplně standartní jev...servo v nulové poloze krokuje tam a zpět.Prosím tímto o radu co s tím.Díky! :cry:
Uživatelský avatar
Signboss
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 784
Registrován: pát říj 31, 2008 6:21 am
Bydliště: Plzeň - sever : HROMNICE

Re: prosba o radu

Příspěvek od Signboss »

Anténu ven ( mimo kastli a servo pomocí trimů vyladit. Snad to pomůže. A ještě jedna věc - v origu není moc dobrá batka, zkontroluj ji jestli je dobře nabitá.
Podvozek: X-RAY T2
Kastle: ŠKODA 130 RS Gambrinus
Servo: BlueBird Regl: Novak Motor: LRP Vector
http://www.frmolshop.com
mirib
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 29, 2009 8:53 pm
Bydliště: Nymburk

Re: prosba o radu

Příspěvek od mirib »

Díky za názor,anténa však je venku,baterky 4200NiMH a trimovat můžu jak chci.Po pár otočení volantem,v podstatě vždy když zastavím,slyším,jak servo pobzikává.Ponejprv jsem měl dojem,že je to zvuk suchého zipu na němž mám regulátor.
Není možné,že chyba je v ovladači?A je vůbec možné ovladač opravit?Taky mám pocit,že je anténa z přijímače zkrácená.Celková délk je asi 35 cm z toho nad karoserií asi15cm.
Možná jsou moje dotazy k pousmání,ale jsem v tomto oboru absolutní analfabet a ani ve svém okolí naznám nikoho,kdo by se v této problematice orientoval.Díky Mirek!
Uživatelský avatar
novako
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 928
Registrován: čtv bře 20, 2008 7:54 am
Bydliště: České Budějovice, Kramolín PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o radu

Příspěvek od novako »

ad servo - zkusit servo bez zatížení, tj. nadlehčit podvozek, odpojit spojovačky, sejmout servosaver, zkusit servo na druhý kanál - pokud to uděláš takhle postupně a budeš hlídat kdy (a jestli) servo přestalo blbnout, dá se dohledat příčina kmitání (piš si to postupně a pak sem písni - dáme to dohromady). Potom by ještě bylo ideální dát servo samotné na servotester :wink:
ad malý dosah - zkus to tady prolézt a pohledat, už jsme to tu řešili, možných příčin je mnoho - podívej se napříznaky ostatních a zkus postupy ostatních a pokud nic, tak pak zkusíme dále... :think:
ad bydliště - kdybys měl v podpisu bydliště, mohl by tě někdo z okolí pomoci přímo - tyhle závady se na dálku blbě odstraňují :roll:
RCK Kramolín http://www.hranol.cz
bývalo asi tak 4x TT-01, teď TA-01 EVO xx
kastle Ford Focus WRC / Subaru Impreza RCK / Datsun 240Z RCK / Audi Quattro RCK / Tatra 603 RCK / BMW E30 RCK ...
Tamiya Williams FW11B Honda F1, servisní vůz RCK-SSE
nějaká ta RC lodička, plný hangár RC letadel.... a další....
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Vrakouš »

Pokud je spojen základní régl Tamiya s přijímačem Graupner, tak přijímač i servo dostávají plné napětí 7,2 V,a blbnou.Zkusit dodělat BEC obvod, návod by měl být v Tutoriálech.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
Signboss
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 784
Registrován: pát říj 31, 2008 6:21 am
Bydliště: Plzeň - sever : HROMNICE

Re: prosba o radu

Příspěvek od Signboss »

Suchý zip ? Nemáš očesaný převody v servu ?
Podvozek: X-RAY T2
Kastle: ŠKODA 130 RS Gambrinus
Servo: BlueBird Regl: Novak Motor: LRP Vector
http://www.frmolshop.com
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Jirkacbx »

Napřed si dopln odkud jsi,snáze tě někdo z okolí najde.
Jednou píšeš,že servo pobzíkává,podruhý zas že krokuje.Tak co vlastně?Pobzíkávat může,to tak velká vada neni.Pokud se víc hejbe do stran,je to horší.
Jak píše Vrakouš,problém může být v kompaktibilitě elektroniky.
Případně sem hod slušnou fotku podvozku a zapojení.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
mirib
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 29, 2009 8:53 pm
Bydliště: Nymburk

Re: prosba o radu

Příspěvek od mirib »

Moc Vám všem děkuji a údaje určitě doplním.Už proto,že bych vás rád poznal.
ferenc
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 07, 2009 1:06 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o radu

Příspěvek od ferenc »

Zdarec,
mne servo taky brouka v neutralni poloze. Zatim se mi nepovedlo to seridit tak,aby po zataceni se vratilo presne do nulte polohy. Vliv na jizdni vlastnosti jsem zatim nepocitil. Pokud je auto zakrytovane a jsem s nim venku,tak to v podstate neni vubec slyset. Ze zacatku jsem z toho byl taky vyplasenej. S tou vzdalenosti nevim, duvodu muze byt urcite vice. Ja jsem to se svym TT01 netestoval,ale urcite jsem auto mel vice jak 50m od sebe a v pohode. A to si nemyslim,ze bych delal nejake montazni speciality.
TT-01E - trocha tuningu a uprava pro rally, Suzuki SX4 WRC, DX3R DMS Spektrum, Novak Havoc Pro, brushless Novak Balistic 10.5, Hitec HS-7965 MG Digital, Nosram 4600 mAh
mirib
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 29, 2009 8:53 pm
Bydliště: Nymburk

Re: prosba o radu

Příspěvek od mirib »

Přátelé,ať dělám co chci,mám pocit,že je to buď stejný a nebo horší.Nebyl by někdo z Vás z okolí Nymburka ochoten podívat se na to osobně.Byl bych moc rád.Písněte prosím a já skáču do auta a letím.Dali jsme se dohromady v práci,je nás asi šest a rozumíme tomu všichni stejně.Takže vůbec.Každý z nás bude rád za radu od zkušeného kolegy.
Díky Mirek :cry:
klon
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: stř pro 09, 2009 9:21 pm
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o radu

Příspěvek od klon »

Mě to dělá s tím servem podobné věci, ale přišel jsem na to, že to asi trošku ruší osvětlení vozu. Poslední dobou jak si s tím hraju tak mi přijde že to může taky dělat když je anténa vedena kolem motoru a vůbec uspořádání vedení.
Co se dosahu týče, nemám tedy záklak vysílač k TT-01, ale mám Graupner XR-6 a dosah co jsem zkoušel min 500m, pak už jsem se radši vracel, protože autí jsem skoro neviděl. :--)
Lancia Delta Integrale Tamiya TT-01...
http://www.youtube.com/watch?v=qmdfeyh1cYs
(světýlka domácí výroby přes třetí kanál)
Osvětlení Bruder New Holland T7.315 - v procesu
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Jirkacbx »

Pokud někdo v autě XBPro provozuje i světelný set TLu nebo jak se ten od Tamiye jmenuje,je zdrojem rušení právě ta krabička světelnýho setu.
Kdysi se to tu řešilo,jen nevim s jakým výsledkem.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „Elektotechnika TT-01“