Regulátory

veškere elektro do TT-01 (motory, regulátory, příjmače ...)

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zabag
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 622
Registrován: sob led 06, 2007 9:04 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zabag »

jo tak to jo, myslel jsem že máš na mysli kabely hlvní silové.Na tom kondíku to je drátek, že se ho pomalu bojíš dotknout,aby se neutrhl. :wink: V tom s tebou plně souhlasím
Zabag
Uživatelský avatar
Zabag
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 622
Registrován: sob led 06, 2007 9:04 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zabag »

Asi bude na všem kousek pravdy.
Tohle je citace z návodu, o kondenzátoru.
Obrázek

Tak já tedy nevím co si mám o tom myslet, musíme to vyzkoušet a pak uvidíme.
Zabag
Uživatelský avatar
jola
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 432
Registrován: úte led 02, 2007 11:43 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jola »

Já teda nevím ale podle toho jak je ten kondík velkej tak to asi moc jako forsage fungovat nebude Spíš to pokreje nějakou proudovou špičku při rozjezdu ale na hodně krátkou dobu to budou desetiny vteřiny takže jako NITRO to opravdu fungovat nebude.
TT-01 RC souprava:Graupner XR-6 FM Race Mark II FM/40

Tamiya TA-05 :regulace:LRP Competition : motor:NOSRAM Storm Evolution Brushless Modified 4.5T

FG BAJA 1/6:full ALU tuning,výfuk SAMBA

HPI E-Firestorm:combo Ezrun 5,5T
Uživatelský avatar
CYBERDREAM
ČESTNÝ ČLEN
ČESTNÝ ČLEN
Příspěvky: 3536
Registrován: pon led 23, 2006 4:21 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CYBERDREAM »

Jde to, záleží na softu regulátoru :wink: , ale jde to použít na rozjezd jako "nitro" ala Need For Speed
Porsche Boxster, 150 kW, 205ps, 2490 ccm, 16V, 0-100 6.7s, max 250 km, abs, krouťák 245Nm, Carrera 17" 205/50+255/40, komplet v el., ineriér v kůži
PORSCHE, vše ostatní je kompromis!!!
Uživatelský avatar
jola
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 432
Registrován: úte led 02, 2007 11:43 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jola »

Tak to bych to chtěl vidět v reálu jak to vypadá to NITRO pokud by to fungovalo jsem asi vůl a o elektrice nic nevím :cry: :cry:
TT-01 RC souprava:Graupner XR-6 FM Race Mark II FM/40

Tamiya TA-05 :regulace:LRP Competition : motor:NOSRAM Storm Evolution Brushless Modified 4.5T

FG BAJA 1/6:full ALU tuning,výfuk SAMBA

HPI E-Firestorm:combo Ezrun 5,5T
Uživatelský avatar
CYBERDREAM
ČESTNÝ ČLEN
ČESTNÝ ČLEN
Příspěvky: 3536
Registrován: pon led 23, 2006 4:21 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CYBERDREAM »

jola píše:Tak to bych to chtěl vidět v reálu jak to vypadá to NITRO pokud by to fungovalo jsem asi vůl a o elektrice nic nevím :cry: :cry:
Normálně, dáš plnej kotel auto Ti vystřelí, když pojedeš na závody tak uvidíš :D
Kondenzátor, celej svůj obsah v mžiku vydá!
To byl jeden z důvodů proč jsem chtěl LRP QC-3 8)
Porsche Boxster, 150 kW, 205ps, 2490 ccm, 16V, 0-100 6.7s, max 250 km, abs, krouťák 245Nm, Carrera 17" 205/50+255/40, komplet v el., ineriér v kůži
PORSCHE, vše ostatní je kompromis!!!
Uživatelský avatar
jola
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 432
Registrován: úte led 02, 2007 11:43 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jola »

Tomu rozumím jenže ten proud je schopnej dávat opravdu jenom krátce si vem že to auto stojí a ten nárazovej proud kterej je potřeba aby se ten motor otočil a hnul celým autem tak se rovná skoro zkratovýmu a zkus vyzkratovat ten kondík to je v mžiku pryč to by mnusel bejt kondenzátor jako prase a ne takovej miniňurní.Určitě to trošku pomůže to nepopírám ale je to opravdu jenom mžik.Ale třeba se mejlím je to můj názorrr a nikomu to nevnucuju :lol: :lol: :lol:
TT-01 RC souprava:Graupner XR-6 FM Race Mark II FM/40

Tamiya TA-05 :regulace:LRP Competition : motor:NOSRAM Storm Evolution Brushless Modified 4.5T

FG BAJA 1/6:full ALU tuning,výfuk SAMBA

HPI E-Firestorm:combo Ezrun 5,5T
Uživatelský avatar
CYBERDREAM
ČESTNÝ ČLEN
ČESTNÝ ČLEN
Příspěvky: 3536
Registrován: pon led 23, 2006 4:21 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CYBERDREAM »

Ano, funguje jen krátce
Je to doména nových reglů a ty mají kondík jako prase. Když jsem viděl kondík od toho nej stříďákovýho, tak je ten kondík velky jako můj regulátor :(
Porsche Boxster, 150 kW, 205ps, 2490 ccm, 16V, 0-100 6.7s, max 250 km, abs, krouťák 245Nm, Carrera 17" 205/50+255/40, komplet v el., ineriér v kůži
PORSCHE, vše ostatní je kompromis!!!
Zerro
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2010
Registrován: čtv bře 16, 2006 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zerro »

CYBERDREAM píše:Ano, funguje jen krátce
Je to doména nových reglů a ty mají kondík jako prase. Když jsem viděl kondík od toho nej stříďákovýho, tak je ten kondík velky jako můj regulátor :(
to maš pravdu to je,je fakt velkej...ale do auta se mi ještě vejde....
Tomáš Kuba,Kutná Hora
:xray::xray::xray:
Uživatelský avatar
jola
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 432
Registrován: úte led 02, 2007 11:43 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jola »

Ještě jedna věc nezáleží jak je velkej co do objemu ale co do kapacity.Čím větší tím ještě neznamená že má velkou kapacitu.Jakou kapacitu to má vlastně
TT-01 RC souprava:Graupner XR-6 FM Race Mark II FM/40

Tamiya TA-05 :regulace:LRP Competition : motor:NOSRAM Storm Evolution Brushless Modified 4.5T

FG BAJA 1/6:full ALU tuning,výfuk SAMBA

HPI E-Firestorm:combo Ezrun 5,5T
Uživatelský avatar
Kamikaze
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 964
Registrován: sob srp 19, 2006 11:06 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikaze »

Jako ochranu sem kondík ještě neviděl, spíš je to usměrňovač (filtr), takže s ochranou si myslim že to nic nemá. Další věc je ta že opravdu pojme nějaký napětí/proud (už pořádně nevim jestli to nebo ono, tak mě nebijte) takže nejspíš slouží jako stabilizace aby při vysokých výchylkách plynu/brzda (střídavě), dokázal dodávat plynule potřebnou energii pro chod motoru a tak vyrovnávat ztráty napětí. Jinak by mě asi už nic nenapadlo
TB-02 DRFT TB-02 Rally X-Racing Team
X-ray 008 - Rally
Kyosho - Inferno TR-15
CC-01 Pajero Metaltop
Spektrum DX3S
Zerro
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2010
Registrován: čtv bře 16, 2006 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zerro »

prostě přidava na poweru,něco jako to nitro,opravdu,lajcky je tam prostě proto aby to jelo rychlejc....
Tomáš Kuba,Kutná Hora
:xray::xray::xray:
Uživatelský avatar
Flozik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1240
Registrován: stř dub 26, 2006 4:53 pm
Bydliště: Pardubice- mesto perniku a hokeje

Příspěvek od Flozik »

Jestli se muzu zapojit do diskuze, tak ja to chapu takhle: Kondik se pred rozjezdem nabije, ziska urcitej naboj. Kdyz ja odstartovano, proud do motoru zacne stoupat a ten kondik se zacne vybijet - teda vlastne posili svym vybitim velikost proud, kterej tece do motoru.
Priklad: Do motoru pri rozjizdeni tece proud treba 10 A bez kondenzatoru. S kondikem ten proud nebude 10 A ale treba 11 A. Prirovnal bych to k tomu, jako kdybyste se v aute rozjizdeli s vytocenym motorem :roll: Doufam, ze me nekdo pochopi :oops:
"Neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živý!"

:tamiya: Tamiya TB - 02 :tamiya:
Kastle: Subaru Impreza
Kanal: 54
Uživatelský avatar
CYBERDREAM
ČESTNÝ ČLEN
ČESTNÝ ČLEN
Příspěvky: 3536
Registrován: pon led 23, 2006 4:21 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CYBERDREAM »

Flozik píše:Jestli se muzu zapojit do diskuze, tak ja to chapu takhle: Kondik se pred rozjezdem nabije, ziska urcitej naboj. Kdyz ja odstartovano, proud do motoru zacne stoupat a ten kondik se zacne vybijet - teda vlastne posili svym vybitim velikost proud, kterej tece do motoru.
Priklad: Do motoru pri rozjizdeni tece proud treba 10 A bez kondenzatoru. S kondikem ten proud nebude 10 A ale treba 11 A. Prirovnal bych to k tomu, jako kdybyste se v aute rozjizdeli s vytocenym motorem :roll: Doufam, ze me nekdo pochopi :oops:
Přesně tak
Porsche Boxster, 150 kW, 205ps, 2490 ccm, 16V, 0-100 6.7s, max 250 km, abs, krouťák 245Nm, Carrera 17" 205/50+255/40, komplet v el., ineriér v kůži
PORSCHE, vše ostatní je kompromis!!!
Honzisx
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: sob dub 07, 2007 2:38 pm
Bydliště: Brno

Návod

Příspěvek od Honzisx »

Nemá prosím někdo návod na regl nosram matrix (obousměrný)?
Odpovědět

Zpět na „Elektotechnika TT-01“