NOSRAM motor nebo MIG 500????

veškere elektro do TT-01 (motory, regulátory, příjmače ...)

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

rom4n
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 282
Registrován: čtv říj 04, 2007 9:05 pm
Bydliště: Praha 4 - Chodov
Kontaktovat uživatele:

NOSRAM motor nebo MIG 500????

Příspěvek od rom4n »

Ahoj, uz delsi dobu resim dilema,jakej motor poridit do TT-01, aby melo silu, jezdilo RYCHLE, ale zaroven bylo OVLADATELNY (takze aby zas neletelo jak neriditelnej sutr). Moc se mi zalibily motory NOSRAM, ale nevim, kolik otacek podvozek snese a jak se bude chovat. Dale jaky pocet zavitu volit,aby to zbytecne moc nezralo a dalo se to plynule ovladat i v nizkych otackach. Zde je celkem chvaleny MIG 500 Turbo Race
http://www.mz-racing.net/mz-shop/produc ... ts_id/3685
a nebo ten NOSRAM http://www.mz-racing.net/mz-shop/produc ... ts_id/1169 .
Taky jsem hodne premejslel o tomhle: http://www.mz-racing.net/mz-shop/produc ... ts_id/1894 ,ale docela mam obavy, ze to bude uz velky sousto a velkej zravec baterek. Prevod tam mam standartni, kterej je ve stavebnici (jo, v tomhle se jeste nevyznam). akej teda motor doporucujete? Mam silenou chut na ten NOSRAM, ale jestli se chova MIG stejne a diky svemu zesilenemu magnetickemu plasti ma stejnej vykon a nizsi odber, sel bych do MIGu
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vrakouš »

Já bych volil ten třetí.Je časovatelný,rozebiratelný,má kuličková ložiska a 19z by TL mělo vydržet.Pozor na to,aby vydržel i régl.Ale 19 přežije i základní Tamia.
Mig poslední dobou šel nějak s kvalitou dolu,taví se mi vrtulky a poškodí celý motor.2x jsem se setkal i s tím,že byl špatně vylisovanej držák uhlíku a ten vypadl !!! Když by se ti povedlo koupit dobrý,tak pokud máš chladič tak by v TL mohl vydržet,máš ho vystrčenej ven a chladí se líp než u mě v TB-01.Je pravda,že za cenu Nosrama máš dva Migy a ještě ti zbyde. :lol: :lol: :lol: Ale já osobně bych dal přednost Nosramu.Další motor za slušnou cenu je GT-3.Dá se sehnat za 500,-,má výmenné uhlíky.Ale ložiska jsou kluzná a není rozebiratelný.(Snadno ho upravíš aby byl.)Teď s ním jezdím a zatím v poho.Je to tak na úrovni toho prvního Nosramu,o málo levnější.Já ho koupil za 200,- mírně jetý. :twisted:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vrakouš »

Ježíš,já se přehlíd,ty máš TT a ne TL.sorry.Jestli máš bordelkryt,jsi na tom s chlazením asi jako já s TB.Mig tam bude hodně topit. :?
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
rom4n
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 282
Registrován: čtv říj 04, 2007 9:05 pm
Bydliště: Praha 4 - Chodov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rom4n »

no, premejslim o chladici s ventilatorem.. mam bordelkryt a jeste jsem to ucpal i zespodu, protoze toho tam slo taky hodne ( http://www.dropshots.com/rom4n ) tam mam obrazky. No, porat premejslim,co s tim. Nebo proste vemu stredni cestu, nosram 2x21z (skoda tech kluznejch lozisek). Jinak regl tam mam JES300, nevim, do kolika je zavitu,ale je do 30A
Uživatelský avatar
martincc2
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1408
Registrován: stř kvě 30, 2007 4:53 pm
Bydliště: Prakšice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martincc2 »

no ja bych sel do toho visiona ale to uz raci purple tigera
Martin Čuřík
Xray T1R
1. místo Intercup rally trophy 2009
http://www.intercup.cz
rom4n
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 282
Registrován: čtv říj 04, 2007 9:05 pm
Bydliště: Praha 4 - Chodov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rom4n »

tak jsem nakonec sel do nosrama, ten purple tiger se mi moc nezda, za tu cenu i s loziskama, je to divny. Ale do nosrama jsem se zamiloval hned :D
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WIN »

martincc2 píše:no ja bych sel do toho visiona ale to uz raci purple tigera

Jake mas zkusenosti s temito motory ?
Naposledy upravil(a) WIN dne pát říj 19, 2007 4:04 pm, celkem upraveno 1 x.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
rom4n
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 282
Registrován: čtv říj 04, 2007 9:05 pm
Bydliště: Praha 4 - Chodov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rom4n »

zadny, ale brzo snad budou :wink: proste mi padla do oka ta znacka

edit: aha, myslel jsem, ze je to na me :D
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WIN »

rom4n píše:zadny, ale brzo snad budou :wink: proste mi padla do oka ta znacka

edit: aha, myslel jsem, ze je to na me :D

ne neni je to na MARTINCC2
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
Diamond
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 656
Registrován: sob črc 29, 2006 7:50 am
Bydliště: okr. Frýdek - Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diamond »

martincc2 píše:no ja bych sel do toho visiona ale to uz raci purple tigera
no já bych koupil MIGA(docela dobrá cena) a nebo si radši připlatil, třeba do GM Grand Prix Stock 17T (ten si každý chválí), tigera jsem měl, ale zeslábly mu magnety tak, že jsem ho musel roztlačit, aby jel :twisted:
1:6 FG Baja Buggy, Spectrum DX2.0
Mïnulost..TB-02, TA-05 BMW 320si WTCC 2006, LOSI XXXS, ..
info@rcauta-fm.cz | RC SERVIS | RCAuta-fm.cz | http://www.dg-moda.cz
Uživatelský avatar
martincc2
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1408
Registrován: stř kvě 30, 2007 4:53 pm
Bydliště: Prakšice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martincc2 »

WINFRESH píše:
ne neni je to na MARTINCC2
zkusenosti z poznatku na rally jsou takove: ten nosram vision blbe tahne od spodu = nema takovou akceleraci jako tiger a preci jenom co u nas nekdo pouziva purple tigery tak sou docela spokojeni.. na to rally jezdeni je urcite purple lepsi ale nevim co se tyce okruhu tomu moc nerozumim.. paradox purple tigera teda aspon moji 19z je ze se nehorazne moc hreje... :wink:
Martin Čuřík
Xray T1R
1. místo Intercup rally trophy 2009
http://www.intercup.cz
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WIN »

ne neni je to na MARTINCC2[/quote] zkusenosti z poznatku na rally jsou takove: ten nosram vision blbe tahne od spodu = nema takovou akceleraci jako tiger a preci jenom co u nas nekdo pouziva purple tigery tak sou docela spokojeni.. na to rally jezdeni je urcite purple lepsi ale nevim co se tyce okruhu tomu moc nerozumim.. paradox purple tigera teda aspon moji 19z je ze se nehorazne moc hreje... :wink:[/quote]






No tak na okruhu se pouzivaji motory, Check POINT, ORION, sem tam LRP-NOS, Corally. TYGERY a jim podobne motorry nic nevydrzi. Nepisu tady nejakou teorii, nebo ze nekdo neco nekde rekl, vim to z praxe.
Na takove to domaci jezdeni je idelani Stock motor napr. MIG, nebo ten od Tamiye nebo jiz zminovany GM GPS ??Z.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WIN »

paradox purple tigera teda aspon moji 19z je ze se nehorazne moc hreje... :wink:[/quote]





A 19Z se ti hreje predevsim pro to ze mas malo zavitu a ten motor se nevytoci, nebo mas na nej moc tezky prevody. Pokud vim tak ostrileni jezdyci rally jezdi 27Z. Tam to ma opodstatneni kvuli velkemu kroutaku. S tou 19Z nikdy ten kroutak neudelas.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
martincc2
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1408
Registrován: stř kvě 30, 2007 4:53 pm
Bydliště: Prakšice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martincc2 »

WINFRESH píše:paradox purple tigera teda aspon moji 19z je ze se nehorazne moc hreje... :wink:




A 19Z se ti hreje predevsim pro to ze mas malo zavitu a ten motor se nevytoci, nebo mas na nej moc tezky prevody. Pokud vim tak ostrileni jezdyci rally jezdi 27Z. Tam to ma opodstatneni kvuli velkemu kroutaku. S tou 19Z nikdy ten kroutak neudelas.[/quote] aby ses nedivil zalezi to na prevodech... u nas jezdi kluci rally i s 12z....
Martin Čuřík
Xray T1R
1. místo Intercup rally trophy 2009
http://www.intercup.cz
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WIN »

martincc2 píše:



A 19Z se ti hreje predevsim pro to ze mas malo zavitu a ten motor se nevytoci, nebo mas na nej moc tezky prevody. Pokud vim tak ostrileni jezdyci rally jezdi 27Z. Tam to ma opodstatneni kvuli velkemu kroutaku. S tou 19Z nikdy ten kroutak neudelas.
aby ses nedivil zalezi to na prevodech... u nas jezdi kluci rally i s 12z....[/quote]


Ja se divit nemusim vim o cem je rec. Kazdopadne pokud nekteri z vas jezdi 12tku tak to jsou opravdu experti. To mate asi hodne siroke a dlouhe trate ze ?
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Odpovědět

Zpět na „Elektotechnika TT-01“