Regulátor TAMIYA TEU-101BK

veškere elektro do TT-01 (motory, regulátory, příjmače ...)

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
favo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: ned kvě 06, 2007 12:25 pm
Bydliště: Blansko

Příspěvek od favo »

No naštěstí mi reklamaci uznali bez řečí tak uvidím jak to dopadne. Už jsem pokukoval po regulatoru Nosram co měli na prodejně ale překvapilo mě že třeba régl tamia má vypínač k přichycení na podvozek , régl Hitec má miniaturní vypínač který se debilně zapíná přímo na těle ale ten Nosram neměl vypínač žádný. A ještě se chci zeptat neví někdo z jakýho důvodu se musí na motory dávat tři keramické kondenzátory 0,1 mF ? U návodu k réglu Hitec je to přímo podmínka.
Co si člověk neudělá sám to nemá.

TT-01 ,Audi A4 DTM, kuličkové ložiska , stavitelný horní ramena, stavitelný spojovačky řízení, alu kardan ,MIG 500 Turbo + alu chladič, olejové tlumiče Tamiya, régl EZX-R Pro Hitec, Hitec Agresor FM + servo Hitec, Graupner Ultramat 10, Nosram 3000 mA ,Alu řízení s ložisky, bronzové klouby v ramenech.
Twin Detonátor - zatím serie + Nosram 4000mA
Uživatelský avatar
Tim
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2545
Registrován: pon kvě 07, 2007 6:39 pm
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tim »

já jsem u návodu na regl nic takovýho neměl :roll:
Traxxas Slash
Tamiya TA-05 IFS
Xray T2R
Tamiya F103GT - custom made
Pohon : Mamba max + MIG500 na závody + LRP X11 4,5T na zábavu
Uživatelský avatar
favo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: ned kvě 06, 2007 12:25 pm
Bydliště: Blansko

Příspěvek od favo »

No čert ví proč to tam psali třeba není ten régl tak dobrý jak si myslí protože ani u Tamiya réglu to nebylo
Co si člověk neudělá sám to nemá.

TT-01 ,Audi A4 DTM, kuličkové ložiska , stavitelný horní ramena, stavitelný spojovačky řízení, alu kardan ,MIG 500 Turbo + alu chladič, olejové tlumiče Tamiya, régl EZX-R Pro Hitec, Hitec Agresor FM + servo Hitec, Graupner Ultramat 10, Nosram 3000 mA ,Alu řízení s ložisky, bronzové klouby v ramenech.
Twin Detonátor - zatím serie + Nosram 4000mA
hensel
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: stř srp 01, 2007 4:47 pm
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hensel »

jsou tam kvuli rušení mám to napsaný u nosramáckhýo reglu
Honza B.

Obrázek Yokomo MR-4TC SD CM Obrázek

email : hensel@centrum.cz
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vrakouš »

V jednom autě máme Nosram Hawk Power Revers.V létě jsem ho vlastní blbostí odpálil.Stačilo vyměnit výkonové tranzistory a běhá dál. :lol: :lol: :lol: Ten maník co ho opravil mi na moji žádost připojil i vypínač,v sérii tam opravdu není.Ale zkušenosti s ním jsou dobré,mohu ho doporučit.Syn má v autě i zde uváděný régl Tamiya s přídavným chladičem a žádné problémy s ním taky nemá.
Já používám Ripmax P-Xtra Quake.Mohu ho také doporučit,za 2000,- je to régl bez limitu,jediná nevýhoda je,že není vodotěsný. :? Ale přežil i pád auta do rybníka ( viz galerie) a maká dál.Za ty prachy těžko seženete něco s podobnými parametry. :twisted: :twisted: :twisted:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
favo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: ned kvě 06, 2007 12:25 pm
Bydliště: Blansko

Příspěvek od favo »

Takže na funkci to nijak vliv nemá , no ale i tak jsem je tam dal a zapojil původní régl Tamiya a autí zatím jede dobře jen to počasí vůbec nepřeje tak přemýšlím že trochu zvednu podvozek svého TT na to moje ježdění je dost nízko a olejový tlumiče Tamiya mají ještě rezervy tak proč toho nevyužít.
Co si člověk neudělá sám to nemá.

TT-01 ,Audi A4 DTM, kuličkové ložiska , stavitelný horní ramena, stavitelný spojovačky řízení, alu kardan ,MIG 500 Turbo + alu chladič, olejové tlumiče Tamiya, régl EZX-R Pro Hitec, Hitec Agresor FM + servo Hitec, Graupner Ultramat 10, Nosram 3000 mA ,Alu řízení s ložisky, bronzové klouby v ramenech.
Twin Detonátor - zatím serie + Nosram 4000mA
Uživatelský avatar
gooooofi1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv srp 02, 2007 9:47 am
Bydliště: Opava

Příspěvek od gooooofi1 »

Ahoj,můžete mi někdo pomoct,jsem bezradný...mám tt-01 a regl. Teučko...když je auto na místě a prudce dám plyn tak to cukne(1x-3x),pak se to teprve rozjede,nevíte někdo čím to je?díky za všechny odpovědi
Uživatelský avatar
scorpik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: čtv říj 04, 2007 5:32 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od scorpik »

nn opravdu je to tím že tam pouší 8V jezdil jsme takhle 2 roky že mi šlo do přijmače 8V a cukalo to při prudkým rozjezdu. přijmač je od hitec a v poho to vydržel a šlape dál..(bavil jsme se s jednim týpkem kterej řikal že některý ty přijmače maj cosi v sobě že to snese i vyší napětí ale může to dělat tyhle blbynky, nevim co je na tom pravdy ale dle toho že dva roky jsme trpěl cukánim a dva roky trpěl přijmač tak si myslim že na tom něco bude) ale nevěděl jsme to že tam jde tech 8V. až jednoho dne mě napadlo to změřit.. tak jsme vzal čtyři tužkový vypínač a konektor do reg. zapojil jsme to a je po problému.. jen mě ště ta váha navíc takže to budu asi taky řešit jinak nějakým stabilizátorem.. :? :? :?
SCORPIONTEAM
_____________________
podvozky:Tamiya TT-01 X-Tuning Drift, Tamiya TL-01 off-road
karosérie:Ford focus RS, Subaru impreza WRC 2003, Mercedes-Benz DTM X-Drift, Ford Bronco 1985, Chevrolet Blazer 1985, Mitsubishi Pajero
http://scorpionteam.xixao.com/
Uživatelský avatar
lordpepino
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: čtv úno 15, 2007 2:40 pm
Bydliště: Komárov u Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lordpepino »

scorpik píše:nn opravdu je to tím že tam pouší 8V jezdil jsme takhle 2 roky že mi šlo do přijmače 8V a cukalo to při prudkým rozjezdu. přijmač je od hitec a v poho to vydržel a šlape dál..(bavil jsme se s jednim týpkem kterej řikal že některý ty přijmače maj cosi v sobě že to snese i vyší napětí ale může to dělat tyhle blbynky, nevim co je na tom pravdy ale dle toho že dva roky jsme trpěl cukánim a dva roky trpěl přijmač tak si myslim že na tom něco bude) ale nevěděl jsme to že tam jde tech 8V. až jednoho dne mě napadlo to změřit.. tak jsme vzal čtyři tužkový vypínač a konektor do reg. zapojil jsme to a je po problému.. jen mě ště ta váha navíc takže to budu asi taky řešit jinak nějakým stabilizátorem.. :? :? :?
Já měl ten samý problém a ted vozím paket 4 tužk. baterek navíc v aute a je po problemu. Jenom ta vaha no, auto je bezvadne seřízene tak nevim nevim až si koupim novy regl a zapojim vše jak ma a vyndam tu zatez baterek. Mylsim si že 4 tužkovy baterky dost rozhodi nastaveni auta. Nyni je vozim na předním narazníku připaskované k tem vidlicím.
Podvozek:TA-05; :tamiya:
Karoserie: Lexus Toms SC430;
RC souprava: HITEC aggressor 3 FM (ch.89);
Regulátor: HOBBYWING, model eZrun 35A
Motory: HOBBYWING, model eZrun 9t
Baterie: NOSRAM 3000, T.ORION 4500;
Nabíječka: Mega peak 3000

http://www.rcauta-komarov.wbs.cz/
Uživatelský avatar
ZERO 20VT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 102
Registrován: ned dub 06, 2008 11:30 pm
Bydliště: Telč

Re: Regulátor TAMIYA TEU-101BK

Příspěvek od ZERO 20VT »

Ahoj, jsem tu nový a chtěl bych se zeptat: Musí se regulátor nastavovat, když se zdá, že perfektně funguje?? Může se třeba předepsaným nastavením něco zlepšit? (např: zvýšit otačky, nebo výkon) Nebo to prostě jenom funguje, nebo nefunguje.
Podvozky: Yokomo Drift - 2x, Team Associated B44 Vysílačky: Spektrum DX3.0 - 2x
Motory: Novak 8,5 Brushless, Nosram 8,5 Storm Evolution Regulátory: Novak - Havoc, Nosram Matrix
Baterie: Nosram 3300 - 2x, LRP 3600 -2x, Carson 2300 - 2x Karoserie: Gallardo drift, Trueno, Diablo, Silvia S14, Levin
Nabíječ: ROBBE power peak fun Vybíječ: Muchmore ===
Serva: Spektrum Z270 - 2x, Spektrum Z590 - 2x Přijímače: SR 3000 - 2x
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulátor TAMIYA TEU-101BK

Příspěvek od Vrakouš »

Jestli je nový,tak bych ho znovu nastavil,aby se sladil s RC soupravou.Jestli je z druhé ruky,funkuje tak,jak ho měl nastavený původní majitel.Jestli jsi spokojen,tak ho nech být.Přeštelováním můžeš a nemusíš získat,záleží jak to původní majitel měl seřízené. :wink:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
ZERO 20VT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 102
Registrován: ned dub 06, 2008 11:30 pm
Bydliště: Telč

Re: Regulátor TAMIYA TEU-101BK

Příspěvek od ZERO 20VT »

Vrakouš píše:Jestli je nový,tak bych ho znovu nastavil,aby se sladil s RC soupravou.Jestli je z druhé ruky,funkuje tak,jak ho měl nastavený původní majitel.Jestli jsi spokojen,tak ho nech být.Přeštelováním můžeš a nemusíš získat,záleží jak to původní majitel měl seřízené. :wink:
Jeden jsem koupil z druhé ruky. Jeden jsem si nastavoval sám, ale v obchodě mi dali vytištený návod jak ho nastavit. Bylo tam napsáno toto:
1. Připojení - připojte... bla,bla, bla
2.Zapněte vysílač
3.Zapněte regulator
4.!!!POZOR!!! Během dvou sekund krátce zmáčknout tlačítko na regulátoru
5.Plný plyn a stahnout zase do neutrálu dát zpátečku a zase neutrál
6.Nyní je regulátor naprogramovaný

Udělal jsem to se zapnutým motorem a vše funguje.
Originál anglický návod je ale jiný, nezapínat motor a mačkat 3x (a tady na foru je to samé v češtině)


Jakmile zmačknu znova tlačítko, vše vyresetuju a začínam znova???

Díky za rady :-)
Podvozky: Yokomo Drift - 2x, Team Associated B44 Vysílačky: Spektrum DX3.0 - 2x
Motory: Novak 8,5 Brushless, Nosram 8,5 Storm Evolution Regulátory: Novak - Havoc, Nosram Matrix
Baterie: Nosram 3300 - 2x, LRP 3600 -2x, Carson 2300 - 2x Karoserie: Gallardo drift, Trueno, Diablo, Silvia S14, Levin
Nabíječ: ROBBE power peak fun Vybíječ: Muchmore ===
Serva: Spektrum Z270 - 2x, Spektrum Z590 - 2x Přijímače: SR 3000 - 2x
Uživatelský avatar
Ivo_P
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 165
Registrován: stř úno 13, 2008 7:21 pm
Bydliště: Vranovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulátor TAMIYA TEU-101BK

Příspěvek od Ivo_P »

Musel bych se ti kouknout co mam doma v ceskem navodu, ale rozhodne ten motor odpoj. Alespon u me to jelo rychleji co jsem udelal serizeni s odpojenym motorem. :oops:
M-03 Mini Cooper '94 Monte-Carlo XBPro (oložiskováno, AL nápravy)
Conrad 2000mAh, Pelikán 2100mAh, Orion 4500mAh
Spectrum DX3.0 DMS
Odpovědět

Zpět na „Elektotechnika TT-01“