PROSIM O POMOC

Tuning Tamiya TT-01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack

Odpovědět
f4lcon
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 05, 2009 11:22 pm
Bydliště: Brandýs nad Labem nebo Praha 8 - Dolní Chabry
Kontaktovat uživatele:

PROSIM O POMOC

Příspěvek od f4lcon »

Ahoj kluci,
jelikoz uz mesic v kuse den co den procitam tohle forum a hledam info a uz mi z toho zacina jit hlava kolem rozhodl jsem se vas poprosit o radu. Jsem zacatecnik a chci zacit jezdit asfalt i prasne cesty (hlina v lese a pod) rozhoduju se mezi podvozkem DF-03Ra a TT-01. :doh:

Prosim vas proto o radu co vsechno mam koupit priapdne na vymenu u toho TTcka. Hlinikovy kardan, ramena, rizeni a pod. Zrejme to budu kupovat na MZ-Racing, prosim proto o konkretni odkazy na dane dily. Podvozek je mi jasnej, ale krome kardanu a ramen si nejsem jistej. To nemluvim o kulickovych loziskach.

Ja vim ze je toho tady mraky, ale vetsinou 100 lidi 99 ruznych nazoru. Muzete mi PROSIM PROSIM pomoct? :doh: :doh:

Předem vám MOC MOC DEKUJU.

S pozdravem již brzo dalši vlastnik auta

PS: Uz sem fakt zoufalej... Jeden den TT a druhy den DF-03Ra.. fakt nevim... finance jsou sice lehce problem.. ale DF-03Ra je v zakladu za 5500,- tak si myslim ze za tu cenu by mohl byt TT-01 i s tuningovyma dilama... DIIKES
Doufám že již brzy vlastnik DF-03Ra Subaru Impra 08
Uživatelský avatar
Diamond
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 656
Registrován: sob črc 29, 2006 7:50 am
Bydliště: okr. Frýdek - Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSIM O POMOC

Příspěvek od Diamond »

šel bych do DF-03, v základu má kovový kardán, olejové tlumiče, kuličkové diferenciály atd.... na ramena, domečky ložisek a další díly byl použit nový "matroš" PA-GF, vyztužený skelnými částicemi.
Když máš TT-01, sypeš peníze do tuningu a stejně je to o ničem, navíc mnoho "hliníkových" dílu nemá s hliníkem nic společného, je měkký jak máslo a při první ráně to nedopadne lépe jak plast, někdy i hůř, plast aspoň zapruží.

Pokud zvolíš TT-01, tak neprve ložiska a potom bych měnil jen to co se pose*re.
1:6 FG Baja Buggy, Spectrum DX2.0
Mïnulost..TB-02, TA-05 BMW 320si WTCC 2006, LOSI XXXS, ..
info@rcauta-fm.cz | RC SERVIS | RCAuta-fm.cz | http://www.dg-moda.cz
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSIM O POMOC

Příspěvek od Vrakouš »

Souhlasím, že DF-03 by asi na rally byla vhodnější.
Pokud by ses přeci jen rozhodl pro TT-01, tak asi ložiska,olejové tlumiče, bordelkryt, jednodílný centrální kardan. Pokud bys chtěl v úpravách pokračovat, tak seříditelné spojovačky, ramena se seřiditelnými odklony kol, kameny zadních kol se sbíhavostí 2° ,chladič motoru atd.
V Tutoriálech najdeš můj článek, který se týká úprav a vhodnosti různých podvozků pro rally, v nejbližší době k němu přibude i recenze na 2WD podvozek M-03M opět doplněný fotkami a popisem úprav.
Více zde :
http://forum.tamiyaclub.net/viewtopic.php?f=10&t=6163
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSIM O POMOC

Příspěvek od Jirkacbx »

Taky bych radši šel do DFka.Řádově lepší auto.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSIM O POMOC

Příspěvek od bang »

Urcite DFko, to uz je jina liga a na TTcku se ti zacne po nejakym case vsechno sr*t :evil:
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSIM O POMOC

Příspěvek od Pajik_CZ »

JJ, co člověk, to názor.... DF-03 je bugina, to mi vadí, proto jdu do TT-01, v základu za 1500, ložiska 400, AL kardan 150, a můžeš jezdit (po dodání elektroinstalace do šasi) :) O AL zavěšení je to na delší diskuzi, já ho budu (možná) pořizovat jen kvůli seřiditelný geometrii, jinak bych nechal plast- utržený zavěšení bolí míň, než potrhaný šasi , když se něco nepovede :) Pokud chceš jen kravit, a nekoukáš na to, s čím jedeš, jdi do DF-03, na mz-racing je za 4200,-

P.S> mluvil jsem o modelech bez elektroniky, ale to TT-01 má už v šasi základní motor typ 540

Pokud jsem uvedl nepravdivý info, omlouvám se, a opravte mě někdo. Díky
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: PROSIM O POMOC

Příspěvek od Honza D »

zapomněl jsi na olejový tlumiče, to je 700+300 za pružiny. DF-ko má ještě kuličkový diferenciály(1400), který nejsou na rally k zahození... a už si na ceně DF-ka. A pokud vim, tak všechny tamiye do 6000 mají ve stavebnici motor...
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSIM O POMOC

Příspěvek od Pajik_CZ »

jj, tlumice jsem zapomnel, a co se tyce motoru ve stavebnicich do 6000, je to mozne, takhle jsem to nezkoumal :)
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Odpovědět

Zpět na „Tuning“