TT-02 + E30 M3 a Impreza WRC 07

Pochlubte se svým RC

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Pravidla fóra
V tématech KLUBOVÁ RC - máte prostor pochlubit se svým autem, podmínkou je ovšem hlasování ktere budete zadavat takto:
perfektni
vyborna
dobra
ujde
nic pro me
při nedodržení pravidel (hlasování),bude téma zamknuto a na požádání přes SZ některého z administrátorů nebo moderatoru odemknuto pro úpravu podle pravidel.
Odpovědět
Mirek E.
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1727
Registrován: sob pro 18, 2010 7:33 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

TT-02 + E30 M3 a Impreza WRC 07

Příspěvek od Mirek E. »

Třeba to tu trochu oživím, tak založím téma o podvozku Tamiya TT-02 v limitované bílé edici a dvou karosérií, BMW E30 M3 od HPI a Subaru Impreza WRC 2007 od Tamiya.

Podvozek je Vánoční dárek, takže nebyl prostor pro přání si lepšího podvozku, nechtěl jsem přítelkyni moc ždímat. :D
Ještě jsem koukal na TA-03R-S s karosérií Porsche, ale podvozek je zkrácený oproti původnímu a byl bych limitovaný pouze na karoserie s patřičným rozměrem. A řešit "prodloužení" na běžný rozvor se mi moc nechtělo.
Takže padla volba právě na TT-02.
Model od Tamiye jsem nikdy předtím neměl, tak doufám že splní požadavky. Důležité pro mě je, že se jedná o stavebnici a má nějakou možnost budoucích úprav. Na nějaké dojde ihned při stavění, jelikož jsem rovnou přikoupil ocelové CVD poloosy dopředu i dozadu, alu unášeče kardanu a kardan, nastavitelné spojovačky řízení a alu držák motoru s možností nastavení zubové vůle.
Chtěl bych ještě přikoupit plastová nastavitelná horní ramena a tím asi ten účelový tuning skončí. Do budoucna možná alu řízení, ale to asi úplně potřeba není.
V kitu jsou olejové tlumiče i kuličková ložiska, takže to řešit nemusím.

Elektroniku jsem komplet objednal z Hobbykingu a vše od Turnigy.
Regulátor Trackstar 80A Turbo pro senzorové motory, motor senzorový Trackstar 13.5T, servo digitální Trackstar TS-D99X se sílou 10kg a rychlosti 0.08s a baterii Rapid 5500mAh 140C.
Soupravu mám Sanwu MX-V s přijímačem RX-37W, který musím přikoupit ještě jeden, až bude někde skladem.
Věřím, že tento setup bude funkční a se správným převodem i rychlý/zábavný.

Karoserie budou dvě, E30 M3 a Impreza 07.
E30 kvůli tomu, že jednu takovou podobnou mám 1:1 a Imprezu, protože tu jsem měl kdysi na podvozku LRP a moc se mi líbila zpracováním a detaily.

Do stavby podvozku se dám samozřejmě až po Štědrém dni a jelikož karoserii E30 dostanu také pod stromeček, připravím si zatím jen Imprezu. :)

Do té doby, pokud někdo má nějaký nápad na díl, který by mohl vylepšit podvozek z funkčního hlediska, klidně dejte tip. Vím, že to tu je určitě napsáno, ale probírat se všemi tématy je opravdu na dlouho.

Tak RC modelům zdar a buďte všichni v této debilní době v pohodě.

Příště přidám pár fotek dílů, které mi dorazí. :)
Anketu doplním až budou karoserie.

Díky a hezký večer.
BMW E30 318i '87 - 1:1 :)
RC az zase nekdy...
Mirek E.
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1727
Registrován: sob pro 18, 2010 7:33 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TT-02 + E30 M3 a Impreza WRC 07

Příspěvek od Mirek E. »

Tak přidávám pár fotek. V týdnu mi dorazilo spousty věcí.

Na karoserii pracuji, mám ji vystřiženou, začištěnou a nalakovanou. Začal jsem už aplikovat pár polepů, namontoval plastové díly atd.

Obrázek

Obrázek

Dorazil mi i nějaký ten základní tuning pro podvozek. Ještě mám na cestě ocelové unašeče poloos. A uvažuji nad nákupem sady šroubů pro podvozek s imbus hlavami. Sada nestojí moc a s imbus šrouby se pracuje daleko lépe. Navíc nemají ten klasický samořezný závit, takže v nouzi se dají nahradit čímkoliv s jemným závitem.

Obrázek

Dorazila mi i elektronika z Hobbykingu. Překvapivě to tu bylo za dva dny z Nizozemí. Česká pošta mi doručovala týden balíček z Moravy. :D

Obrázek

Jak jsem psal, jedná se o 80A regulátor pro senzorové motory, senzorový 13.5T motor, rychlé a silné servo a baterii 5.5Ah 140C. Snad to s tím bude cvičit slušně. :)

O víkendu doladím karoserii, objednám LEDky když už to má tak pěkné paraboly a tím asi prozatím do Vánoc skončím. Snad bude stále takové počasí, abych to hned po složení mohl aspoň vyzkoušet. :)
BMW E30 318i '87 - 1:1 :)
RC az zase nekdy...
Mira RC
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: ned čer 30, 2019 5:33 pm

Re: TT-02 + E30 M3 a Impreza WRC 07

Příspěvek od Mira RC »

Hmmm rellyák, dobrý :clap: koukám na ten motor a na bat 140c, to když zmáčkneš plnej plyn tak musí dát celou kapacitu ven za deset vteřin :violin: neshoří ti to s tím...?
Odpovědět

Zpět na „Klubová RC“