Kuličkový diferenciál - prosím radu.

Technika Tamiya TT-01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack

Odpovědět
TheDog
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 08, 2011 5:25 pm

Kuličkový diferenciál - prosím radu.

Příspěvek od TheDog »

Zdravím, mám problém a třeba by mi tu někdo dokázal poradit. Nejezdím závody ani nic podobného ale mám doma pro radost TRF 417 a TB Evo V. Bylo mi těchto podvozků líto na takové to obyčejné ježdění a dle mého názoru neuváženě jsem si pořídil TT 01E ( zlaté TB-02 ale to je jen můj názor) Nejdřív jsem se to pokoušel prodat a když se nezadařilo, než aby jsem to dával někde za pár korun, začal jsem kupovat kde co abych podvozek trochu probudil k životu. Ale jelikož by úpravy vyšly na tolik peněz že by byl podvozek dražší než TRF, narval jsem vše co šlo a bylo doma a pokoukal jsem po inzerátech a nakoupil pár pitominek. Dnes jsem ale narazil na problém , když mi přišel kuličkový diferenciál. Je to sice orig Tamiya ale nemyslím že je konstrukčně dobře řešený a jelikož má už zřejmě dost za sebou je totálně nefunkční. Byl to špatný kup ale když už je doma chtěl bych to nějak řešit. Nevím kdo s tím má jaké zkušenosti, ale diff je uvnitř uplně vychozený je tam neorigo šroub atd. Zkoušel jsem hledat na netu ale nikde jsem samotné části diff nenašel, jen celý diff za 999Kč. Jelikož mne již ted tenhle vyšel dráž než nový kuličkový diff od 3 racingu a podvozek se po téměř plném tuningu nechová nikterak solidně, chtěl bych to řešit co nejlevněji. Nemá někdo nějakou radu nebo poškozený diff na díly doma??? Stačila by mi v nejhorším jen hliníková část do které se zasouvají unašeče poloos, Ty už mají obrovskou vůli protáčejí se a po pár vteřinách jízdy vypadnou :cry: . Děkuji
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Kuličkový diferenciál - prosím radu.

Příspěvek od Honza D »

To že to TT-01 bylo neuvážený neni jen tvůj názor... Ten podvozek je dobrej akorát tak na různý pokusy a modelaření :-)

K těm diferákům.. zdá se, že stejný, jen s jinýma unašečema mělo TB-EVOI a II, tak zkus ještě pohledat díly na tyhle podvozky... Jinak buď z ciziny nebo výroba na zakázku.

Jinak axiální ložisko by mělo bejt stejný, jako u F103, kuličky 3mm, stejný, jako u jiných Tamiyí, třecí plošky z TA-01/2/3, ale ty asi taky bude fuška sehnat...
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuličkový diferenciál - prosím radu.

Příspěvek od Jirkacbx »

U kuličkovýho difu pro TB02 je potřeba změnit umístění ložiska a pružiny.
Tady už dost zminovaný.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
TheDog
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 08, 2011 5:25 pm

Re: Kuličkový diferenciál - prosím radu.

Příspěvek od TheDog »

Jedná se o diff na TT-01 orig tamiya. Prozatím se mi to podařilo provizorně fixnout hadrem než něco vymyslím nebo seženu.Zkoušel jsem i nástrojáře ale je problém s tím tisícihranem do kterého lezou unašeče , dal bych sem foto o co se přesně jedná ale jelikož je kompjůtr nepřítel moc se mi to nedaří . TB-02 mám doma pár dnů a přesto že jsem s ní ještě nevyjel, už jsem diff také řešil ale jednoduše z eva. Mi tak nějak všechny podvozky dělají radost jen s tím TT se pořád trápím :(
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Kuličkový diferenciál - prosím radu.

Příspěvek od Honza D »

Zkusil jsem najít čísla dílů, jestli se samostatně prodávaj...
jedna půlka má číslo 3455521, na Tamiyausa je tam ještě uvedená cena a možnost koupě, takže je možný, že to někde budou mít.
Druhá půlka je 3455522, tam to bude hrší, mají napsáno výprodej. Ale k tomu malýmu kousku, co má vnitřní tisícihran pro unašeč a vnější k usazení do tý druhý půlky, jsem žádný číslo nenašel.... Ale jak jsem říkal.. koukni se na díly pro TB-Evo I a TB-EVO II - ty diffy tam vypadaj identický, až na rozdílný unašeče.
Druhá možnost je 3R... nebo planetovej s olejem.
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
TheDog
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 08, 2011 5:25 pm

Re: Kuličkový diferenciál - prosím radu.

Příspěvek od TheDog »

Honza D píše:Zkusil jsem najít čísla dílů, jestli se samostatně prodávaj...
jedna půlka má číslo 3455521, na Tamiyausa je tam ještě uvedená cena a možnost koupě, takže je možný, že to někde budou mít.
Druhá půlka je 3455522, tam to bude hrší, mají napsáno výprodej. Ale k tomu malýmu kousku, co má vnitřní tisícihran pro unašeč a vnější k usazení do tý druhý půlky, jsem žádný číslo nenašel.... Ale jak jsem říkal.. koukni se na díly pro TB-Evo I a TB-EVO II - ty diffy tam vypadaj identický, až na rozdílný unašeče.
Druhá možnost je 3R... nebo planetovej s olejem.
JJJJ to je přesně ono ! Tak to klobouk dolu!!! Díky za pomoc , já ani nedokázal zjistit jestli se to dá koupit samostatně natož číslo dílu! A to radši ani nebudu říkat kde mám jaké známé a nezjistil jsem ani prd. No počítač opravdu není můj kamarád. To 3455521 je přesně to co bych potřeboval! Ale ta druhá půlka 3455522 tu ne , ta je ok ale přijde do ní taková vložka a až v té je zasazen ten unašeč - přesně ten malej kousek, jak jsi psal, tak tu ještě musím zjistit číslo, ale když jsi to nedohledal ty tak pochybuji že by jsem to našel já. No uvidím. Pak zjistím za kolik to jsem schopný sehnat aby nebyl celý diff od 3R levnější. No jste tu kluci zlatí a opravdu díky za pomoc!!!!
TheDog
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 08, 2011 5:25 pm

Re: Kuličkový diferenciál - prosím radu.

Příspěvek od TheDog »

Jo a abych nezapoměl , máš pravdu i v tom že je to stejné s EVO II Ale k té nebo spíše věcem se já dostat neumím a ani jsem to nikde nenašel kde by měly na to věci.
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Kuličkový diferenciál - prosím radu.

Příspěvek od Honza D »

Našel jsem už i číslo toho malýho kousku - 5415044. Stačilo kouknout do manuálu od TB-EVO II, u jedničky to nebylo...
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuličkový diferenciál - prosím radu.

Příspěvek od Vrakouš »

CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Odpovědět

Zpět na „Technika“