Opravdu kvalitni sada kol - tezka ironie

Technika Tamiya TT-01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack

Uživatelský avatar
deathskull
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1171
Registrován: pát črc 24, 2009 9:37 pm
Bydliště: Pardubice / Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravdu kvalitni sada kol - tezka ironie

Příspěvek od deathskull »

se divis, stou tvoji raketou?:-D Ja jsem odrovnal zatim jenom jedny a tedka teda budou koncit druhe, ale tak byly to vsechno relativne levne gumy, no:)
Xray T2R PRO (RA), Xray T2 008 (RA),
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravdu kvalitni sada kol - tezka ironie

Příspěvek od Pajik_CZ »

Pajik_CZ píše:http://www.mz-racing.net/p778-211000014-sada-pneu-4ks/
koupil jsem si tyhle, neslibuju si od nich nic moc grip, na to mam take off, tak až je vyzkoušim, dám vědět :)
Taaaaaakže..... Pneušky se mají asi takhle... Gumka je opravdu tvrdá. Opotřebení není zase až tak hrozný na podmínky... 10,5T motor a 2 hodinky víceméně nonstop ježdění průměrným stylem - snaha o čistou stopu, ale sem tam smyk, hodiny, otočky na fleku.... Vzorek z pravý přední téměř zmizel, přičítám stranovýmu nevyvážení modelu, že se mi do zatáček na levou ruku chová neutrálně a na pravou ruku se přetáčí. Se slabší motorizací by gumky vydržely určitě dýl.

Přitom grip byl slušný vzhledem ke 150kč za sadu pneu. Na rekre blbnutí na parkovišti je rozhodně nezavrhuju :)
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
deathskull
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1171
Registrován: pát črc 24, 2009 9:37 pm
Bydliště: Pardubice / Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravdu kvalitni sada kol - tezka ironie

Příspěvek od deathskull »

pekna recenze:) jen mne tak napada, co udelat sekci o gumach, kde by se psali ruzny zkusenosti? vim, ze toho je tu hodne, ale nikde to neni ucelene:(
Xray T2R PRO (RA), Xray T2 008 (RA),
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravdu kvalitni sada kol - tezka ironie

Příspěvek od Jirkacbx »

Jak bylo řečeno,recenze se můžou psát do Depo/Pneu.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
monix
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 102
Registrován: úte led 20, 2009 7:16 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravdu kvalitni sada kol - tezka ironie

Příspěvek od monix »

Ty Ansmanny sou docela v pohodě za ty peníze.. mě vydrželi cca třičtvtě roku.. :)
RC Team České Budějovice
Losi XXX-S II, X-missile, bejvalo TT-01
BMW Z4 M Coupe + Suzuki SX4
EZrun 12t, Team Orion 2,5t,, EZrun 60A,, Turnigy NANOTech 4000 (2s), Zippy 6000(2s)
Uživatelský avatar
J4rd4
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 204
Registrován: sob črc 07, 2007 8:06 pm
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravdu kvalitni sada kol - tezka ironie

Příspěvek od J4rd4 »

Já osobně mám nejlepší zkušenost se slickama od Tamiye , mám je od doby co jsem si kupoval TT jako stavebnici a vydržely mi pomalu 4 roky . Za tu dobu jsem vystřídal spoustu motoru a poslední rok a půl jsem je jezdil na 5,5T stříďáku :twisted: Akorát jsem dvě zadní gumy roztrhal před 2 měsíci :D Dvě jsou ještě vcelku,ale už asi moc nevydrží.
Přílohy
pneu.jpg
4 roky staré
(92.4 KiB) Staženo 355 x
Podvozek: exTT01, TT02 , nyní TB04pro
Karoserie:Nissan Skyline GT-R34 Z-Tune , Mercedes Benz SLR-McLaren, Mercedes Benz W124 , Porsche LeMans
1:1 MB C124 230CE
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Opravdu kvalitni sada kol - tezka ironie

Příspěvek od Honza D »

4 roky? to asi nejezdíš moc často, já je roztrhal během 3 měsíců :-D Tak to dopadá, když se jezdí na asfaltu s velkým gripem :-D
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravdu kvalitni sada kol - tezka ironie

Příspěvek od WIN »

Me vydrzeli 6 baterek a finiito. :tamiya:
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
J4rd4
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 204
Registrován: sob črc 07, 2007 8:06 pm
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravdu kvalitni sada kol - tezka ironie

Příspěvek od J4rd4 »

Jak kdy, někdy jsem jezdil třeba každý den v měsíci, někdy jsem jezdil 3x do týdne a taky tam bylo pár měsícu pauza :--)
Podvozek: exTT01, TT02 , nyní TB04pro
Karoserie:Nissan Skyline GT-R34 Z-Tune , Mercedes Benz SLR-McLaren, Mercedes Benz W124 , Porsche LeMans
1:1 MB C124 230CE
Uživatelský avatar
Winaso
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: čtv lis 10, 2011 9:08 pm

Re: Opravdu kvalitni sada kol - tezka ironie

Příspěvek od Winaso »

No ja mam taky slicky od Tamiye a nemam snima zadne problemy, nemuzu si na ne stezovat mam je asi 4 roky a pohoda :) :-/( Akorat uz sou trochu omlacene disky :D :)
Naposledy upravil(a) Winaso dne sob lis 26, 2011 8:24 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Opravdu kvalitni sada kol - tezka ironie

Příspěvek od duruz »

Ja si koupil carsony - http://www.mz-racing.net/p4804-900034-s ... disku-4ks/.. pekna kvalitni guma, rafky hezke... bohuzel gumy prezily rafky.. uz dva rafky kompletne praskly. Cely stred se oderval. Kdyz jsem pote strhl gumu, tak i po velkem opotrebeni bylo jeste k jezdeni cca 2mm.. No a to jsem je opravdu nesetril, byla to jedna gumovacka za druhou. Dost me mrzí, ze jsme o ne prisel diky rafkum. Bohuzel nebyly z toho kvalitniho plastu, ale z te cinske smesy, ktera je mlecne bila a pak na ni cinani strikaji strbrnou nebo zlatou barvu :-D hovada... Nejvice mi vydrzi pneu primo od Tamiye, ktere jsou ve stavebnici. Ted jsem koupil mazani a ve stredu mi prijdou LRP zavodni pneu, tak uvidime, jak to bude jezdit. Odpoledne je asfalt jeste docela dobrej a auto u Globusu v Brne drzi. Tak doufam, ze ve ctvrtek nenasnezi.

pozn: je pravda, ze disky praskly az v dobe, kdy jsme zacal chodit na okruh a i docela bourat :-) na parkovisti nikdy nepraskly. Vzorek jsme sjel celej, presto 2mm gumy je tam porad.. mam uz sice jen dva dobre rafky, ale jeste je dojezdim... Maji dobrou prilnavost i na studene draze.
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Opravdu kvalitni sada kol - tezka ironie

Příspěvek od duruz »

tak jsem dnes otestoval na draze u Globusu nova kolecka na zavod :-) Jedna se o LRP Vtec CPX, ktere jsou urcene na koberec. Nechtelo se mi prezouvat a jen jsem potreboval zajet nastaveni. Pneu nove, nejezdene, povrch asfalt - hrubý, bylo mokro (i kdyz vsude jinde bylo sucho), na draze byl jemny pisek, takze na klasickych kolech tamiy i rally to klouzalo... LRP drzely jak prilepeny...dal jsem si 20-30 kol... znamky opotrebeni minimalni, skoro zadne (asi diky mokru), teplota byla hodne nizka, typuju kolem 3°C... Bajecne jsem si zajezdil. Navic jak nemaji zadny vzorek, tak to nehazelo zbytecnou spinu do auta. Jen par kaminku.
Jedina nevyhoda - jsou to zavodni kola na euro-rafku, takze jsou mensi, jak klasicka 1/10..se snizenym podvozkem jsem se dostal na cca 4-6mm, takze to obcas drhlo a jednou jsem zustal na obrubniku :), ale to je spise moje chyba nez tech kol.

Na sobotni zavod pripraveno...
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Odpovědět

Zpět na „Technika“