těžký chod,a divný zvuk

Technika Tamiya TT-01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack

Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: těžký chod,a divný zvuk

Příspěvek od 3p0 »

Jestli opravdu nevíš kudy kam, bude Pájikova nabídka jedno z řešení.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
dave 10
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 157
Registrován: ned dub 07, 2013 2:12 pm
Bydliště: Zlín

Re: těžký chod,a divný zvuk

Příspěvek od dave 10 »

zvážím to a dám vědět ,ale mě už ttčko leze na nervy a uvažuju o něčem lepším.Co vám příde na rally nejlepší z Xray T1r - Tamiya M05-ra - Tamiya DF-03 - Tamiya TA-05 - Tamiya TL-01

a ttčko hodím ze skály :text-lol: ne dělam si srandu
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: těžký chod,a divný zvuk

Příspěvek od 3p0 »

Rally nejezdím, znám jen lidi co se tím zaobírají. Ale mrknul bych se s čím se jezdí (třeba sem) a pak bych se do toho vložil :-)
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: těžký chod,a divný zvuk

Příspěvek od Pajik_CZ »

TTčko samo o sobě není špatný podvozek, pokud má údržbu a nepřemotoruje se. Jen má omezené schopnosti na zvýšení (chybí Cčka na přední nápravě) a tvoří se vůle v uložení ramen...

jen jsou prostě mnohem lepší podvozky. Ale i horší ... :) pošli mi to a kouknu na to. někde tam bude zakopaný pes :)
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
JoEM6
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 131
Registrován: pon pro 24, 2012 12:00 am

Re: těžký chod,a divný zvuk

Příspěvek od JoEM6 »

Ahoj,

Pridam svoji trosku do mlyna. Taky jsem neodolal a TTcko jsem nabusil "nezbytnym" tuningem :D a pri vsemoznejch prestavbach zpet na rally a zpet drift jsem si vsimnul, co uz tady nekdo psal, taky to zacalo krupat a tlouct. Nejdriv jsem zjistil, ze to delaj psi kosti pri zvyseni podvozku na rally do vysky, kdy uz to nezkously / pri snizeni na drift ale pri soucasnem extremnim zvetseni rejdu (prevrtane uchyty spojovacek na tehlicich). Tak jsem nevahal a dle info na forech jsem objednal z iibeje za "babku" tamiya unikardany, ktere tento problem mely posunout dale. Ovsem jak jsem posleze zjistil, problem posunuly, ale ne tak dale jak bych si predstavoval. Dovolily zvetsit rejd podstatne, i bezproblemovy chod pri vyssim nastaveni podvozku. Ale kdyz me to nedalo a vysku a rejd jsem tlacil dale podobny jev na sebe nenechal dlouho cekat. Zajimave bylo, ze se vyskytky lehke vibrace pri zatoceni v pripade, kdy jsem testoval pouziti vymezovacich podlozek na unasecich diffu, ktere jsou soucasti sady od tamiye. Nakonec se me pro bezproblemovy chod osvedcilo tam zadny nedavat, protoze ta mala axialni vule na unasecich poloos ti dava nakej ten kousek rezervy do zvyseni podvozku/rejdu. Protoze ve sve podstate vymezovanim teto vule zvysujes sklon poloos = efekt pri zvysovani podvozku / rejdu. Problem se tedy muze vyskytnout i u unikardanu. Doporucuju stock nastaveni vysky a srovnat rizeni.. pokud se to v takove poloze neobjevi, asi nebude problem v poloosach (pokud ovsem nemas pochybneho vyrobce). A hledal bych napriklad problem v centralnim kardanu a v jeho tolerancich, pokud jsi ho vyrabel svepomoci (napriklad muze tlacit hruska na diff).

Pozn. Vymezeni vule unasecu poloos mam ted resene molitanovymi prachovkami kvuli zivotnosti volnobezky a lozisek :)
HB CYCLONE Moore speed - Yokomo Silvia S15 Trust body
TT-01E Subaru Impreza WRC 2008
Bruder John Deere 7930 1/16 - v procesu :)
dave 10
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 157
Registrován: ned dub 07, 2013 2:12 pm
Bydliště: Zlín

Re: těžký chod,a divný zvuk

Příspěvek od dave 10 »

no ale já jsem to zkoužel i bez diffu a dělalo to,zkoušel jsem to s diffem taky to dělalo,zkoušel jsem to komplet taky to dělalo takže ten problém není v uni kardanech\poloosách.dneska to pujdu zkusit a jestli to bude delat problemy tak to pošlu Pajikovy ale možná budu kupovat TL-01 tak to asi přestanu tak řešit :D
Uživatelský avatar
JoEM6
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 131
Registrován: pon pro 24, 2012 12:00 am

Re: těžký chod,a divný zvuk

Příspěvek od JoEM6 »

V tom pripade bych to videl na problem v kardance.. asi ne uplne korektni rozmer a pak se to muze nekde kousat.. nebo mrkni jestli neni mirne ohnuta. Pak by ti to mirne smajdalo. A taky zkus na volno motor jestli to nejde z nej. Kdyz bude delat kraval.. prenasi se to mechanicky na celou pohonnou soustavu.. pak uz na ttcku nic neni :-)
HB CYCLONE Moore speed - Yokomo Silvia S15 Trust body
TT-01E Subaru Impreza WRC 2008
Bruder John Deere 7930 1/16 - v procesu :)
dave 10
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 157
Registrován: ned dub 07, 2013 2:12 pm
Bydliště: Zlín

Re: těžký chod,a divný zvuk

Příspěvek od dave 10 »

takže ted jsem došel z krátké zkoušky a zdá se vše vpoho nic nevibrovalo asi si to posedalo
Uživatelský avatar
JoEM6
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 131
Registrován: pon pro 24, 2012 12:00 am

Re: těžký chod,a divný zvuk

Příspěvek od JoEM6 »

jj.. me, kdyz jsem osazoval jednodilnym kardanem, se taky stalo, ze to na me trochu "vrcelo" (asi holt nejaka ta mensi tolerance pri vyrobe na soustruhu) :twisted: Ale stacilo par jizd a vse si pekne sedlo a ted to lita jak namydlenej blesk :boohoo: :tamiya:
HB CYCLONE Moore speed - Yokomo Silvia S15 Trust body
TT-01E Subaru Impreza WRC 2008
Bruder John Deere 7930 1/16 - v procesu :)
Odpovědět

Zpět na „Technika“