Správne nastavenie TT-01

Technika Tamiya TT-01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack

Odpovědět
Subie
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 27, 2011 6:47 pm

Správne nastavenie TT-01

Příspěvek od Subie »

Zdravím. Mám doma "ttčko" ale zdá sa mi že nieje to úplne maximum čo z neho dostávam. RC-čkám sa venujem viac ako rok a dokonca som bol v minulosti regnutý na toto forum lenže potom mi odišiel PC a heslo som stratil :text-imsorry: Snáď nebude vadiť pokial mám druhý nick. Takže opäť k veci. Ake nastavenie by ste mi odporučali na tento síce starší ale stále v pohode podovzok? Viem...každému vyhovuje iné nastavenie ale urćite mate nejaké skúsenosti :shifty: Na ttčku jazdím s EZRun 8,5T 4000KV a HobbyWing 60A SL. Samozrejme zavreté diferáky,guličkové ložiská,duralové osky atď :tamiya: Vďaka
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Správne nastavenie TT-01

Příspěvek od Honza D »

a ještě by pomohlo říct, co jezdíš :-) zavřený diferáky, asi drift, co?
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Subie
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 27, 2011 6:47 pm

Re: Správne nastavenie TT-01

Příspěvek od Subie »

joo,zabduol som napisat :doh: :lol: jasne,drift :whistle:
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Správne nastavenie TT-01

Příspěvek od Honza D »

Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Subie
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 27, 2011 6:47 pm

Re: Správne nastavenie TT-01

Příspěvek od Subie »

fajn,prvy link mi nieco pomohol :clap: co sa tyka diferakov,aku tam dat vazelinu? podla moznosti nejaku bezne dostupnu :pray:
Uživatelský avatar
delta tuning force
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 873
Registrován: ned říj 03, 2010 12:15 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Správne nastavenie TT-01

Příspěvek od delta tuning force »

nebylo by od věci napsat ještě v jaké výbavě :-) E, D, DE, R ? :-) docela na tom záleží co se dá nastavit :-)


jinak diferenciály doporučuju zavřít tavnou pistolí, dá se to zase rozebrat ;-) a pro začátek bych zavřel jenom zadní když nebude vyhovovat tak i přední a nebo pak skusil uplně něco jiného... kuličkový, volnoběžku...

a jinak základní sbíhavost vzadu mírná sbíhavost, vepředu mírná rozbíhavost a odklony já bych dal tak 2° všude ale nejsem si uplně 100= jistej to ať poradí někdo zkušenější :-[
RC Dorifto
Tamiya TA-05 VDF Gold Edition, ezRun střídavé combo 8,5T 60A, 2,4 Ghz RC set
Traxxas Summit
Tamiya TT-01 D typeE Nisan GT-R - hliníkový kardan, řízení
Carson X-Mod Evo Mitsubishi Lancer Evolution IX. - 4WD, světla, neony, bodykitt
Subie
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 27, 2011 6:47 pm

Re: Správne nastavenie TT-01

Příspěvek od Subie »

heh no "pro zacatek" ani nie...s ttckom pravidelne jazdim vyse roka takze uz ho mam prekuknuty kusok,ale az teraz som sa odhodlal napisat na forum :lol: no ono to bolo len zakladna verzia ale zohnal som si nejake nastavitelne diely takze v podstate uz mam verziu E ale nemam olejove tlmice :whistle: nastavitelne odklony,vzadu zbiehavost 2 stupne,v predu nastavitelne taktiez odklony a zbiehavost atd atd.... diferaky mam zavrete tak,ze tie kolieska vo vnutri su nasadene tak,ze sa nepretocia resp. navzajom sa blokuju :dance:
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Správne nastavenie TT-01

Příspěvek od kolajz »

Uni kardany, dovolí ti větší rejd a přední náprava nebude tolik vibrovat. Ikdyž si myslíš jak ti auto skvěle pruží prd.Sežeň co nejměkčí pružinu(xray) a potřebný olej na udržení auta ve vzduchu cca 6-8 mm(předpokládám že máš CVA).Auto se ti zklidní a hned to bude o něčem jiném, jelikož abs je vlastně plast tak nepruží jako guma a při driftu furt musíš mít co největší kontakt s vozovkou.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
honza16v
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: čtv říj 09, 2008 7:58 pm
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Správne nastavenie TT-01

Příspěvek od honza16v »

ja teda mám podvozek 5mm od země ,ABSky pneu a perovaní tvrdý,hlavně zadní nápravu .Jezdím hlavně v garažích na betoně, občas na asfaltu a pohoda.
Uživatelský avatar
mc2uba
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1112
Registrován: sob pro 25, 2010 7:06 pm
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Správne nastavenie TT-01

Příspěvek od mc2uba »

honza16v: tak na betonu v garážích a dobré asfaltu to jde driftovat s tvrdýma tlumičema. Ale zkus si dát nějaký asfalt, kde je občas nějaký ten kamínek apod. Nic méně, na drift autu jsou měkké pružiny jen lepší, páč tam nejezdíš terén, ani nic podobného, takže možná si myslíš, že ti to jezdí v pohodě, ale věř, že s měkkýma pružinama to bude jezdit ještě lépe :) kdekoliv

Problém driftu je v tom, že se musí jezdit na perfektně čistém povrchu, páč 5-8 mm nad zemí je strašně málo, takže i menší kamínek dělá docela dost problém. Natož nějaký štěrkový humus v rohu zatáčky :D

Ale jinak rada, na TTčku je nejdůležitější vyčistit vůle. Nikde nesmí být žádná, všechno volné. Určitě uzavřený oba diffy, se zadkem se auto dosti přetáčí. Olejové tlumiče nejsou ani potřeba pro drift. Já jezdím v podstatě základové Ečko a po vyladění, trošce pilování plastu a odlehčení jezdí teď suprově :)
RC Drift Club Praha
Xray T2 007 drift - Toyota GT86, Subaru Impreza sedan Ken Block, Mitsubishi Lancer Evo X, Nissan Fairlady Z
TT-01E drift - Nissan GTR, Honda Accord Racing 96, Škoda Octavia, Škoda Fabia sedan, VW Golf Rat Style
TT-01E - Audi Q7 (transport project), Škoda S2000 (rally)
TT-01 air ride - VW Golf (replika 1:1)
http://rcdriftclubpraha.cz/
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Správne nastavenie TT-01

Příspěvek od Jirkacbx »

A když si projdeš sekci TT01,najdeš na většinu svých otázek i odpovědi.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Subie
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 27, 2011 6:47 pm

Re: Správne nastavenie TT-01

Příspěvek od Subie »

dakujem za vsetky rady. urcite vyskusam makksie tlmice a zrusim odklony :text-thankyouyellow:
Odpovědět

Zpět na „Technika“