Titan 550 - vhodna nahrada

Vše co se týká offroadů jiných značek než Tamiya

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Daweo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: stř pro 18, 2013 9:13 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Titan 550 - vhodna nahrada

Příspěvek od Daweo »

Zdravim kluci,

nema nekdo doporuceni na stejnosmerny motor, ktery by se dal pouzit jako vhodna nahrada za stejnosmerny titan 550 12T do slashe? Nechce se mi to prestavovat na stridavej motor, bo mam obavu, ze by dlouho nevydrzel. Preci jen umisteni motoru za zadni napravou pod urovni podvozku je dost zvlastni :-)
Duvod vymeny je opotrebeni a idealne hledam neco, co nestoji cca 800kc, ale ma podobny / vyssi vykon.

Ted tam mam na test Saturn 20T a zkousel jsem Ansman (ci neco takoveho) 15T, pri obou musim pouzit tezsi prevod pro podobnou rychlost.

Predem moc dekuju za informaci.
Občas pokládám dotazy i za kamaráda
Traxxas STASH 4x4 VLX (chybi kastle + kola)/Rally Legends RL004 - LANCIA DELTA EVO2 + Camaro/Tamiya TT-02 - stock - Camaro
Rally Legends RL004 - Lancia Fulvia HF 1600/Traxxas Slash 2wd (kamarádův)
Uživatelský avatar
Avantar
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 08, 2014 6:21 pm
Bydliště: (pošukov) Brno

Re: Titan 550 - vhodna nahrada

Příspěvek od Avantar »

Ahoj,
výkon v čem, kroutícím momentu nebo v rychlosti? Nahradit 550 standardnější 540 bude vždy kompromis.
Já bych vyzkoušel Firebolta 15T nebo S10 Twister High Speed motor.
Když sem pořídil svého tak v něm byl též titan v dosti zuboženém stavu. Dal jsem rovnou Brushless SP 3500kv a sem naprosto spokojen.
Nevím proč se obávat umístění, chráněn je dobře a jezdím jen v suchu (nebaví mě pak umívat než dám na poličku).

P.S. pohledej zde určitě budeš pak moudřejší :)
Tamiya TT-01e
Traxxas Slash 2wd
3racing sakura zero s
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Titan 550 - vhodna nahrada

Příspěvek od 3p0 »

Mám obavu, že budeš hledat dlouho a bez valného úspěchu. Je to motor velikosti 550, ten má větší krouťák oproti nejpoužívanějšímu rozměru 540. Bez zásahu do převodů to asi nepůjde a výsledek je nejistý.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Daweo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: stř pro 18, 2013 9:13 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Titan 550 - vhodna nahrada

Příspěvek od Daweo »

Cau,

inu prevody se daji vzdy pozmenovat. Primarne mi jde o to, aby to zvladl standardni regl a ve vysledku byl vykon srovnatelny a nebo tedy... pokud ten motor v zadnim umisteni nebude v zime trpet vic, jak stridak na stredu plata (treba pri blbnuti na snehu), tak klidne prejdu na stridak. Jen tam ta vodeodolnost mne desi a velineon kombo za 8k nebo kolik stoji, se mi kupovat nechce :D to si koupim rovnou celyho slashe 4x4.
Občas pokládám dotazy i za kamaráda
Traxxas STASH 4x4 VLX (chybi kastle + kola)/Rally Legends RL004 - LANCIA DELTA EVO2 + Camaro/Tamiya TT-02 - stock - Camaro
Rally Legends RL004 - Lancia Fulvia HF 1600/Traxxas Slash 2wd (kamarádův)
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Titan 550 - vhodna nahrada

Příspěvek od 3p0 »

Můžeš zvolit bezsenzorový systém, tam vadí voda stejně jako uhlíkovému motoru (jen ložiskům) :-)
Většina je v uzavřeném pouzdře, tak se tam čurbes dostane jen kolem osičky.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
Avantar
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 08, 2014 6:21 pm
Bydliště: (pošukov) Brno

Re: Titan 550 - vhodna nahrada

Příspěvek od Avantar »

3p0 tak tak, zvolit bezsenzor a nemusíš se tak bát. Poč zrovna Velenion, najdou se i levnější comba třeba Castle seženeš kolem 3,5k,- a řekl bych že kvalitou na tom budou podobně.
Tamiya TT-01e
Traxxas Slash 2wd
3racing sakura zero s
Odpovědět

Zpět na „Offroad ostatní“