Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Vše co se týká onroadů ostatních značek: Ansmann, TEAM Associated, Carson, HBX, HOT BODIES, HPI, Kyosho, Robitronic, REELY, SERPENT, Schumacher, TEAM Losi, XRAY, Yokomo.

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Blahy2
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 269
Registrován: úte pro 08, 2009 8:00 pm
Bydliště: Rokycany

Re: Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Příspěvek od Blahy2 »

mě se ty kopie docela líbí...zvlášť ta cena je lákavá..kvalitou to má k originálu asi daleko.Ale na druhou stranu, když to ty číňaní dokoužou vyrobit za tyhle peníze tak proč je ten originál tak drahej?? Bude to dost podobný jako u hadrú kde se platí dost za značku...
Tamiya TRF 416 WE klony útočí
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Příspěvek od LARS »

Panové né že bych se nějak číňanu zastával ale třeba kopie HPI PRO-D kterou má kamarád je s TT-01D nesrovnatelná . Sám jsem vlastnil 3 TT-01 zbylo jen TT-01RED v plném tuningu a to zůstane jako velice špatná investice ve vitríně kde bude sloužit jako podstavec pro karosérie případně z něj bude záložní podvozek . Já osobně do něho taky půjdu proto že jiný kardanový podvozek bez vůlí za cenu TT-01neznám . S náhradními díly problém nemám jelikož už nejmémě půl roku od číňana s kucima bereme a dalo by se říct co 14 dní to várka a do týdne je to doma . http://www.rcauta.net/forum/modules.php ... 446#154391
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Příspěvek od Pajik_CZ »

Blahy2 píše:mě se ty kopie docela líbí...zvlášť ta cena je lákavá..kvalitou to má k originálu asi daleko.Ale na druhou stranu, když to ty číňaní dokoužou vyrobit za tyhle peníze tak proč je ten originál tak drahej?? Bude to dost podobný jako u hadrú kde se platí dost za značku...
Samozřejmě tam asi bude hrát roli značka, ale nejdražší je na věci její vývoj, co stojí nemalé peníze. Jen tak na čistým papíře neuděláš dobrý podvozek. Číňan vývoj neplatí, pracovní síla je víc, než levná... To je to, co hraje do ceny. Tím ale neříkám, že tenhle podvozek zatracuju.... Pochybuju, že by byl horší na cokoliv, než TTčko. Zřejmým problémem bude asi dostupnost dílů...
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Příspěvek od Lukass »

dostupnost dílů...nikdo to ještě nezkoušel,ale třeba budou pasovat z normálního x-raye...což by byl teda masakr :mrgreen:
ovšem pokud pasovat nebudou tak je to špatné..hodně špatné... :boxing:
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Příspěvek od LARS »

Když jsem si kupoval před léty boty a overal do závoďáku byli tam cedule Made in itali a dnes tam je China a tak mi to přijde i s tou kopií HPI .Přijde mi že si Japonec zadal zakázku do Číny aby ušetřil a pak se mu to nevyplatilo jelikož tento podvozek HPI snad ani nemá na svých stránkách a v Evropě se už vůbec nenabízí pár se prodalo po U.S. a Japonsku ale další se na shopech neobjevují. To je můj osobní názor a nikoho nepřesvědčuji aby si to kupoval ba naopak mě samotného zajímají poznatky lidí kteří ho již mají.
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
Uživatelský avatar
shorty
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 577
Registrován: stř zář 30, 2009 4:14 pm
Bydliště: rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Příspěvek od shorty »

tak až si ho někdo pořídíte napište dloouhej report by mě to dost zajímalo
Frčeldo Serpentini hezky pěkně bokem
Tirin
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 266
Registrován: čtv pro 10, 2009 5:30 pm
Bydliště: morava, jižná morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Příspěvek od Tirin »

nebo se složíme na jeden podvozek, každý dá dejme tomu 50Kč :-D otestuje ho nějaký znalec z oboru, nevím kdo :-D a samo že ho tím testováním zničí, aby to nebylo vůči ostatním nefér
XRay M18T(Sport Mini 6200,mamba 25,2S)
XRay T1 [SLYDR6,5;Counter-Steer setup]
ERevo VXL 1:16
[+DX6i heli sim :-D]
C-12; DX3R http://tirin.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Příspěvek od LARS »

Tak konečně jsou tu první zkušenosti s čínským podvozkem sice s tím nejlevnějším ale už je to taková první vlaštovka. http://www.rcauta.net/forum/modules.php ... 342#155342
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
Uživatelský avatar
noha
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 720
Registrován: stř led 24, 2007 9:03 pm
Bydliště: Kardašova Řečice

Re: Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Příspěvek od noha »

Byl bych zvědavej na tu TRF páč to je cena jak víno...prodiskutovával jsem to sklukama na závodech a Láďa má doma obě jak originál tak kopii a je to prý k nerozeznání....
Ovčem čas to teprve prověří jak to bude s funkčností a opotřebením,ale jinak tomu dávají vcelku dost hvězdiček.
Mě by to osobně taky zajímalo a ještě by mě zajímal ten Pro-D od HPI-klon...jak píšou uživatelé bude to rozhodně fungovat lépe než TT a je to za jeho cenu a to u mnohých rozhodne.
http://nohajz.rajce.idnes.cz/
Jindřichův Hradec
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5123
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Příspěvek od WIN »

No na drift, kdy podvozek nedostava takovej kartac jako na onroad to asi bude stacit. Jen se upne bojim dne, kdy se zacnou plnit modelbazary s "original" XRAY, TRF ...
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Domee
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 591
Registrován: sob zář 26, 2009 8:55 pm
Bydliště: Morava(Brno venkov)

Re: Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Příspěvek od Domee »

Ale je to stejne drahý natož že to není značka :lol: ale kdyby se to ozkoušelo jak je na tom kvalita a dostupnost dilu tak by to treba nemuselo bét špatné :|
Bylo: Tamiya TA02, DF03ra, TRF 416we, FG eco 1:5, Hot bodies D8T 1:8 elektro truggy, axial scx10 defender 90, tamiya Man 26.540 1:14,
Aktuálně: Drift Yokomo DIB 2.0 ver. premium, futaba 3pk 2,4ghz
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5123
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Příspěvek od WIN »

Na spriznenem foru napsal jeden toto:
tak me uz ta kopie z R2hobbies prisla.. vzal sem si tu kopii Xray T2 .. reminkac.... vypada to jako na fotkach.. tzn nic moc rez karbonu ale na funkci to nema vliv.. ty novejsi maji z fotek uz opracovani karbonu lepsi...
zpracovani OK, jen je prusvih u plastovejch dilu ze to asi montuji nakyma el sroubovakama a ke konci ten zavit pro sroub strhnou.. drzi to i tak OK ale pro lepsi pocit a pro castejsi hrabani se v podvozku doporucuju rovnou koupit nakej s kovovejma dilama .. pak asi bude problem u nekterrejch dilu s kvalitou materialu.. vyjel sem asi 4aku packy a rozebral cvicne diferaky a v tech talirich mezi kterejma sou sevreny kulicky uz byla patrna stopa.. tzn asi by to chtelo neco tvrdsiho... ale jako zaklad rozhodne muzu doporucit, ja sem spokojenej...
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Příspěvek od LARS »

Je mi naprosto jasné že spousta lidí nemůže skousnout že to Číňan prodává za tyto peníze když originál stojí mnohonásobně více a už vůbec se nedivým lidem co mají starší orgináli že se o klonech budou hanlivě nebo posměšně vyjadřovat protože jestli čas ukáže že to s kvalitou a jízdními vlastnostmi není tak špatné stane se z jejich ojetin neprodejný vrak jako je tomu u aut 1/1 , na druhou stranu třeba se věhlasné firmy chytí za nos a přijdou na to že už skončila doba že je čas trochu zlevnit za tu trošku plastu a aluminia jako k tomu dochází u dospělých aut a že oní nejsou jediní na trhu že jsou tu Číňani Rumuni a jiní. Sám jsem živnostník a můžete mi věřit že i mě ta invaze Čínanů také s - - e ale na druhou stranu v tomto oboru jsem pacient a né výrobce tudíž mě zajímá za kolik nakoupím a né za kolik prodám . Ono se také stalo zvykem v okolních krajích že se každý chce stát bez práce přez noc boháčem -Prostě jsme si zvykli jenom brát a nikomu se už nechce dávat a natož dělat - a teď přišel Číňan a dá všem přez prsty a ani slavná EU nám nepomůže.
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
z-x-r
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pát zář 18, 2009 9:56 am
Bydliště: Jizni Morava

Re: Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Příspěvek od z-x-r »

Tak jsem rad panove ze nam debata funguje a dokonce uz jsou zde uvedene i link kde to clovek primo koupil a jede to.
Ted co by me zajimalo aby mi nekdo presne rekl co a jakej model je ceho kopie.

Krasna kopie Schumacher Mi4 EP TC zase jako origo :-)
Product ID: rcve3301002
1/10 RC EP High Performance Mi4 Touring Car Carbon Fiber Chassis (Belt-Drive)
Obrázek

Krasna kopie TRF416X origo za 12tis :lol:
Product ID: rcve00051
1/10 RC EP TMY 4WD On-Road Belt Drive Racing Car Carbon Fiber Chassis
Obrázek
Podle detailu na obrazku uplne stejny.

Product ID: rcve00050 toto NEVIM CO JE Na HPI to NEVYPADA...
1/10 RC EP HP 4WD On-Road Shaft Drive Racing Car Carbon Fiber Chassis
Obrázek

Tady to vidim na Xray T2R PRO ? jen za 6300kc ale tady je v hliniku.
Product ID: rcve00047
1/10 RC EP XR 4WD On-Road Belt Drive Racing Car Aluminum Chassis
Obrázek

Video: http://www.youtube.com/watch?v=vI74PwFdras
Napiste mi co je model 3 v origo at mohu okoukat co a jak.
Naposledy upravil(a) z-x-r dne čtv led 07, 2010 11:51 am, celkem upraveno 5 x.
Z-X-R a jeho zavodak :-)
onroad:TB-03D Kastle:Mercedes CLK-DTM 2002 AMG. Motor:HPI WARP 5700Kv.
Regl:HPI Flux Motiv. Servo:Savox SC-1258TG Digital. Aku:Arrowind Li-Pol 5000mAh 7.4V
ALU chladič s 2větráčky. Vysilacka:Spectrum DX3S DSM Nab. RAYTRONIC C14
Cena vseho? Vysoka...
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cinske kopie Xray a jinych prosim kouknete a reknete nazor.

Příspěvek od Embie »

První je tušim ,,Schumacher Mi4"
Další ,,TamiyaTRF 416"
Třeti je ,,HPI (presnejc nevim)"
Poslední je ,,Xray T2008-T2009"

Ale píše s nejlevnějším, tak asi ten ,,ray".
Odpovědět

Zpět na „Ostatní onroad“