FOR MODEL Olomouc 2013, 2014, .... 2019, ...2024

Veletrhy, srazy a předváděčky s kamiony.

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR MODEL Olomouc 2013, 2014, .... 2019, ...2022, 2023

Příspěvek od Michal Boček »

Taky mě to mrzí kluci.
Člověk se snaží připravit plochu jak nejlíp umí s ohledem na modeláře i diváky, dodělává závory, semafory a jiné oživující věci, domluví s kamarády opravu dekorací, polyká prach při stavění a uklízení veletrhu a nakonec je to všechno k ničemu, protože návštěvník si jako zážitek odnese hádku dvou bagristů. Z takové akce pak nemám dobrý pocit.
Akorát nevím jak to vyřešit? Vyhodit všechny co neznám? Vyhodit všechny s koupeným modelem? Vyhodit ty co se hádájí? Nebo chodit jak policajt a všechny hlídat? Dělat jen malé akce? :think:

V neděli už byla plocha prázdnější:
Obrázek
bocektransport.cz
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR MODEL Olomouc 2013, 2014, .... 2019, ...2022, 2023

Příspěvek od Honzass »

Michale, určitě to všechno není k ničemu, to zas ne, nevím, jestli by šlo pro příští ročníky zvětšit plochu. Pokud Romanovi příjdou přihlášky a ještě se tam uvádí počet strojů, z toho by se snad nějak mohlo zhruba určit potřebný plac, jste ostřílení harcovníci, víte kolik je potřeba placu pro danou techniku. V hale byly místa, kde by se klidně dal rozbalit další pracovní prostor. A nebo klidně navíc plochu venku . Ale jak to sleduju, plocha je po roky stejná a lidí přibývá....pak je jasné, že bude třenice.
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: FOR MODEL Olomouc 2013, 2014, .... 2019, ...2022, 2023

Příspěvek od rotruck »

Chlapi , nenechte si kazit dojmy z akce , nic tak hrozného to nebylo a chtěl bych všem poděkovat za super účast a poježdění.
Honzass ,prvně koukni na fotky z minulých let než začneš hodnotit - plocha se za poslední 3 akce uvnitř zvětšila o víc jak celou třetinu, původně to býval jen ten menší dřevěný rastr , pak zvětšený o 3m na délku a 2 na šířku a následně se každý rok zvětšujeme o cca. +20 m2. Letos pro nás pořadatelé úplně odstranily stánky co bývaly za zády a plocha se zase zvětšila na 220m2...... do nekonečna to ale zvětšovat nepůjde , většina vystavovatelů za pronájem plochy musí platit a z částky za m2 by vám spadla brada. Sobota je prostě vždy nejsilnější den a kdo se bude chtít pouštět do třenic tak se pustí tomu nezabrání nikdo , naštěstí je to častěji spíš popichování ze srandy než navážno. Letos už bylo i míň modelářů na place , celkově jsme i s doprovody měli "jen" kolem 60lidí - bývaly horší roky kdy bylo i přes 100 psaných. Eliminovali se (tak nějak samy) i některé kamiony leštěnky co se nehly 2 dny z místa atd. V každém případě je super , že hodně lidí a začíná to být většina už jezdí na všechny tři dny a to si myslí je cesta jak na to do budoucna a všem těmto děkuji.
Uživatelský avatar
drracer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: pon bře 27, 2017 9:25 am
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR MODEL Olomouc 2013, 2014, .... 2019, ...2022, 2023

Příspěvek od drracer »

Vážení kolegové modeláři, kamarádi, reportáž z letošního Olomouce byla právě zkompletována:
https://www.drracer.eu/t130/20230402_olomouc/index.html

Děkuji za pozvání na akci (obzvláště Romanovi) a věřím, že si reportáž a videa užijete.
Uživatelský avatar
PetrK
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1074
Registrován: pát led 26, 2007 4:21 pm
Bydliště: kousek od Tábora

Re: FOR MODEL Olomouc 2013, 2014, .... 2019, ...2022, 2023

Příspěvek od PetrK »

Paráda, skvělá reportáž, fajnová videa :-)
Aspon vidím, co všechno jsem na akci neviděl (byl jsem se podívat v sobotu dopoledne, nebylo kolem vás k hnutí...) :D
Petr "kyby" Kýbus
modelařím pro radost...
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR MODEL Olomouc 2013, 2014, .... 2019, ...2022, 2023

Příspěvek od Jirkacbx »

drracer : Moc povedenej článek a videa tak pěkný :clap:
Na 4K video se vyprdni,bolí z toho oči.
Jen se zeptam,proč je v článku 2x video s buldozerem?
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
drracer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: pon bře 27, 2017 9:25 am
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR MODEL Olomouc 2013, 2014, .... 2019, ...2022, 2023

Příspěvek od drracer »

Pánové, děkuji za vaše slova chvály :romance-hearteyes: :clap:

2x video s buldozerem: viděl jsem to také, když jsem reportáž připravoval. Obávám se, že jde o nějakou záhadnou chybu youtube, posílá jiné video než požaduji. Vyřešil jsem pomocí Ctrl+F5 ve svém prohlížeči, pak už se mi zobrazovala všechna 4 videa správně. Zkus prosím...
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR MODEL Olomouc 2013, 2014, .... 2019, ...2022, 2023

Příspěvek od Jirkacbx »

Nějak se to opravilo samo :-)
Včera nebylo video s mikroautama,dneska už jo. 8-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: FOR MODEL Olomouc 2013, 2014, .... 2019, ...2024

Příspěvek od rotruck »

Zdravím všechny v dalším novém modelářském roce.

Jak už jste mnozí zaznamenali je již nějakou dobu avízo na letošní FOR MODEL 2024 .

Jsme opět srdečně zváni pořadatelem a plochu pro naši expozici již máme dojednanou a potvrzenou včetně hlíny , písku i elektřiny. Letos se akce termínově potkává s jinou podobnou akcí tudíž se příprava a organizování trošku protáhlo jelikož nastal problém se zajištěním a hlavně dopravou silnic bez kterých by to nebylo ono.
Teď ještě průběžně dojednáváme organizační podrobnosti ohledně časů přípravy plochy , příjezdů , vjezdu a parkování tak , abych Vás mohl následně obeslat podrobnými instrukcemi.

Letošní FOR MODEL na výstavišti Flora Olomouc, se uskuteční ve dnech pátek až neděle 22. – 24.3.2024 tradičně opět v pavilonu A . Dejte prosím informaci k Vaší účasti či neúčasti odpovědí mailem i v případě , že se nezúčastníte.

Všechny na které mám kontakty jsem opět jako každý rok obeslal tímto mailem s pozvánkou a pokyny pro přihlášení a budu rád , když začneme s přihlašováním, tak aby jsme dali do kupy seznam možných účastníků na všechny tři dny akce. Jako vždy bych rád požádal a upřednostnil ty , kteří se mohou zúčastnit více dnů , nejlépe všechny tři dny a v rámci možností pomoci i s přípravou "před" a následným úklidem "po" akci.

Zájemci o účast prosím zašlete na můj mail tak jako vždy - počet a jméno / jména účastníků , dny ve které se uvažujete zúčastnit a SPZ/RZ auta pro vystavení vstupů. Nezapomínejte , že krom svého nicku nebo přezdívky máte i civilní jméno , stejně jako i "manželky-dcery a synové "
Když připíšete i stručně přehled modelů které berete se sebou budu rád , líp se nám bude organizovat pohyb na ploše , práce a vytěžování nenasytných přepravců. Pamatujte prosím , že naše plocha je určena hlavně pro ukázněné pohodové modely v měřítcích cca. 1:16-13 .

Budeme se na Vás všechny těšit a hned začátkem příštího týdne Vám oznámíme bližší organizační pokyny a podmínky konání akce, nebo info pokud by se cokoli změnilo - či rušilo a uděláme vše pro to , aby jsme se jako modeláři mohli zase potkat a zajezdit k plné spokojenosti a radosti.

Zatím předem díky všem co se opět zúčastní po všechny tři dny a budu se těšit . Roman
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: FOR MODEL Olomouc 2013, 2014, .... 2019, ...2024

Příspěvek od honza 1960 »

Romčo,přijedu na tři dny..Auto Fiat Punto..SPZ1M8 2665,stroje budu mít-----pásový čelní nakladač,bagr a dempr..
Uživatelský avatar
Ivan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 13, 2013 2:44 pm

Re: FOR MODEL Olomouc 2013, 2014, .... 2019, ...2024

Příspěvek od Ivan »

Fotky z Olomouce.

https://www.rajce.idnes.cz/dragonstanks ... omouc-2024

Akce se velmi vydařila.
Díky všem a hlavně Romanovi.
Uživatelský avatar
kyberbob
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1067
Registrován: ned pro 19, 2010 12:17 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR MODEL Olomouc 2013, 2014, .... 2019, ...2024

Příspěvek od kyberbob »

Díky za fotky. Vypadá to trochu prázdně na té silnici, ale aspoň byl prostor na ježdění. Škoda, že jsem se tam nedostal, snad příští rok :pray:
Nevíte si rady s osvětlováním modelu? Poradíme Vám!
Navštivte web http://www.elpromo.eu
Galerie elektro projektů: http://rc-garage.rajce.idnes.cz/EPM/
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: FOR MODEL Olomouc 2013, 2014, .... 2019, ...2024

Příspěvek od honza 1960 »

..Bylo to výborný..Všichni byli v Budějovicích,tak místa bylo habakuk..Jak pro bagry a nakladače,tak i pro auta..Vše proběhlo,bez hádek a stresů..Výborná akce..Někdy pomálu,je také dobré,než se hádat o hromádku hlíny a místa na skládce..Příští rok by se Olomouc mohla zase krýt s Budějovicema a budu spokojený a myslím si,že nejen já..
Odpovědět

Zpět na „AKCE“