začátečník :-) -pokračování

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

marcus.rider
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 125
Registrován: sob bře 02, 2013 8:25 pm

začátečník :-) -pokračování

Příspěvek od marcus.rider »

Zdravím všechny,jsem zde nový a chci driftovat :) pročetl jsem pár témat a zajimá mne jedno ,mám vybraný tenhle model http://www.rcauta.cz/zbozi/8290/Maveric ... R-1-10.htm ,je možnost s tímhle se jezdit i závody u nás? Samozřejmě mi můžete napsat zda udělat nějaké úpravy na tomhle voze .....

PS: píši tímhle stylem protože vše už je tady na fóru řečeno a chci jen stručnou odpověď . děkuji všem :tamiya:
Naposledy upravil(a) marcus.rider dne pon pro 09, 2013 6:11 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: začátečník :-)

Příspěvek od kolajz »

viewtopic.php?f=106&t=18119 další takovej :D tak ti to napíšu stručně : jezdit závody můžeš s jakýmkoliv 1:10 tudíž i s timhle , odpověd 2 : vyměnit úplně všechno.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Dave238
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 100
Registrován: ned bře 11, 2012 1:46 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: začátečník :-)

Příspěvek od Dave238 »

Buď vyměnit úplmě všechno a nebo koukni na bazar po Xray T2/T3 a nebo Tamiya TA-04..
Bazar vyjde levněji (alspoň bych řekl).. :D
Podvozky:Tamiya TT-01D Nissan 350z, Himoto Nascada Mitsubichi EVO X full tuning
Motory: Fanthom Team Super Stock 17x2z SS a Ez-run 9T.
Regulátory: Robitronic Speedstar 2 12T a Turnigy 60A ESC
Baterie: Li-pol Turnigy nano-tech 6000mah Ni-mh Nosram 3000mah
Rc Souprava : LRP C3-STX 2.4ghz F.H.S.S
Jimmies
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 317
Registrován: sob pro 03, 2011 7:45 pm

Re: začátečník :-)

Příspěvek od Jimmies »

To ze vyrobce nebo prodejce napise k podvozku drift car znamena ze na 90% je ten podvozek na drift k hovnu :D
Uživatelský avatar
FooX
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 28, 2013 10:02 pm
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník :-)

Příspěvek od FooX »

markus.rider:

Kámo mam tenhle model akorad s tim stridavym motorem (cervene) PC 6000,- jeden u nas ted objednal to co ty. Na youtube vidis co auto umi i na hrubym asfaltu.
Reknu ti to jasne. Pro zacatecnika na nejaky ten lehky driftik s kamikama na parovisti bohate staci.
Jenze: :-)

Kluci maji pravdu, ja je neposlechl :oops:

Na tento model sezenes nahradni dily, ale lip ze zahranici. Tuningove dily jako na tamku ale ee.
Baterka nic moc, potrebujes jeste jednu a nabijecka hruzaaaaa. Pripocti si teda dalsich 3000, abys mohl nejak jezdit. Podvozek se da zakladne nastavit, ale neni to nic extra jako lepsi drift podvozky. Pocitam ze kastli budes taky menit a ted to spocitej.

Ja udelal chybu, ale nelituju. Jeste jsem to poradne nevyzkousel tak nevim, jak me to chytne, ale asi jo :-) takze si budu bokem stavej lepsi podvozek a do nej pak snad pouziju nejakou elektroniku. Myslim ze u toho mojeho neni tak zla... jen ten stridavy motor stoji cca 1600

Jestli mas prachy predem a chces zavodit, tak omrkni ten bazar nebo skladej. :D
===> !!! DO ZATÁČKY POUZE BOKEM !!! <===
marcus.rider
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 125
Registrován: sob bře 02, 2013 8:25 pm

Re: začátečník :-)

Příspěvek od marcus.rider »

tak si říkám zda raději za ty prachy nekupit tt-01 ....třeba toto . http://www.rc-auta.eu/zbozi/3401/TT-01- ... --Akce.htm

asi jo :boohoo:
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník :-)

Příspěvek od Jirkacbx »

Odpověd zní,TT01 nekupovat.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
marcus.rider
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 125
Registrován: sob bře 02, 2013 8:25 pm

Re: začátečník :-)

Příspěvek od marcus.rider »

ok a co třeba HPI E10 ???
Uživatelský avatar
brano
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 275
Registrován: pon led 23, 2012 7:34 pm
Bydliště: Levice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník :-)

Příspěvek od brano »

soráč za offtopic, ale čo máte furt proti TTčku??

jednoducho to nedokážem pochopiť. je lacné (levné), spústa náhradných a "tuningových" dielov za rozumné ceny (aj keď tie sú rozumné skôr v zahraničí ako v ČR alebo SR), velká variabilita použitia (rally, onroad, drift), nenáročná údržba, a hlavne pre začiatočníka ako stvorené (ako som písal vo svojom topicu - ženin syn mi ho hneď prvú jazdu napálil v plnej rýchlosti do obrubníka - odniesla si to len kasňa!).
a ešte k tomu Dčková špecifikácia ponúka možnosť nastavenia podvozku ako u iných drahších modeloch.
podvozok - TT-01D
kasne - Toyota Supra, Mazda RX7
MAN TGX 18.540 4x2 Red Edition + Carson StoneMaster trailer
Russian T-90 MBT (HengLong)
Uživatelský avatar
nesto
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 952
Registrován: pon led 03, 2011 11:40 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník :-)

Příspěvek od nesto »

brano - Jojo, to je pravda, důvod proč bys neměl chtít TT-01 je, že je technicky vcelku slabé. Nedá se mu nic moc nastavit, má zemědělský vůle... Ve skutečnosti je to ideál pro začátečníka, ale začátečník nebudeš až tak dlouho, aby se to skutečně vyplatilo. Už jen proto, že se pak těžko prodává.
RC Dorifto
...:::Toyota Supra:::...
Jimmies
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 317
Registrován: sob pro 03, 2011 7:45 pm

Re: začátečník :-)

Příspěvek od Jimmies »

Jo TTcko je levny :D asi jako kopie podvozku z R2 ktery sou ale 1000x lepsi tak uz prestante radit lidem at si do zacatku koupej naky zas.... TTcko,himoto,E10 atd.

A jestli nevis jestli budes driftovat nebo jezdit neco jinyho tak je porad lepsi koupit klon yokoma type C namisto hracky TT nebo E10

navic elektronika z rtr setu tehle aut stoji za hovno ,baterie nixx :D v dnesni dobe k pousmani nabijecka ve stylu dratu ze zasuvky do baterky takze na tom neni co k usetreni spis na tom prodelas

A pak jeste to ze ale tyhle modely sou dostupny v cr hned ale na ty ze zahranici musim cekat ot je opruz :D ale stoji to za to mit hned model kterej je k hovnu a narvu do nej prachy a stejne je k hovnu?

Tak sem spocital na kolik vyjde komplet od podvozku ke zdroji k nabijecce a do 7000 se to da narvat v pohode
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník :-)

Příspěvek od 06D »

:lol: Taky si přidám :lol:
A proč vůbec radit jaký podvozek si pořídit ? Tady jsou popsány vlastnosti, možnosti použití i pocity majitelů skoro všech dostupných podvozků (sekce pro nováčky atd ). A skoro pokaždé když se objeví nový fanda RC modelů tak nastane tahle debata.
Ten kdo má má opravdu zájem ušetřit do začátku a nekoupit uplnou blbost tak pár dnů studuje tohle forum a pak si udělá nazor sám a podle mne většinou začne nakupovat na bazaru. Lepší podvozek za cenu levného , střední kvalita nabíječky s balancerem na LiPo , WiFi RC souprava nebo aspoň 40Mhz, střídavý regulátor s min aspoň 5V/3A BEC, BLDC motor. Baterie pochopí že NiMh je krok zpět a pořídí LiPo v shopu který taky najde zde na foru . Možná zapomene na LiPoStop atd ale to se dá doladit a dokoupit :lol:
No a ten který už má rozpočet cca 4-5000Kč na vše výše jmenované tak koupí stejně TT, Himoto, R2 no prostě RTR sadu plnou neprodejných komponent ( nabíjecí trafo, AM Rc Souprava,, NiMh 1800mAh, no a podvozek nic moc) ale zato obsahující udělanou pěknou kastli která jej oslovila a hlavně do 8-12h (pokud nabije trafem) použitelné k jízdě :D A do měsíce si v duchu řekne že kdyby poslechl tak udělal lépe a ušetřil svou peněženku. NO A ZAČNE DRUHÁ FÁZE NÁS NEPONAUČITELNÝCH MAJITELŮ RTRek onroad podvozků buďto investujeme hříšné peníze abychom jej dostali na kokurence úroveň (opravdu drahý a marný boj) a nebo krabice na skříni v lepším případě prodej za pár korun a nákup nové techniky ( tentokrát již dobré a kvalitní)

Takže to má odpověď a omluva za to že není stručná
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: začátečník :-)

Příspěvek od kolajz »

hpi E10 je dobrý leda tak na poličku ,ten podvozek byl bohužel první co jsem měl , nakonec jsem ho rozpůlil. 06D: proč radit , protože chceme vyvarovat ostatní své chyby a to zbytečně kupovat podvozek dvakrát ,ale komu není rady tomu není pomoci asi si touhle cestou musí projít každý.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník :-)

Příspěvek od 06D »

to Kolajz :lol: právě tohle je ten můj myšlenkový pochod
ale komu není rady tomu není pomoci asi si touhle cestou musí projít každý
Jinak si myslím že tohle forum je plné užitečných rad a návodů a ještě jich spousta přibude. Bohužel taky věčně se opakujících témat a odpovědí oo-(( a na to jsem myslel " proč radit v téhle otázce " :wink:
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
nesto
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 952
Registrován: pon led 03, 2011 11:40 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník :-)

Příspěvek od nesto »

Promazán bordel, hádejte se někde jinde!

Tohle není diskuze o vás, ale o marcus.rider. Takže kdo mu nechce pomoct, ale jen nahánět svoje ego, ať sem nepíše.

to marcus.rider: Je potřeba, abys o sobě něco napsal. Jaké jsou tvoje technické znalosti, troufáš si na to se v podvozku trochu hrabat? Jaký jsou finanční možnosti? Můžeš objednávat ze zahraničí? Pokud ne, poradíme. Máš v okolí někoho, kdo už driftí?
Stručná odpověď totiž neexistuje. Chceš-li dobře nakoupit, musí to být výber přímo pro tebe šitý. RTR skutečně neni dobrá volba, ale jsou případy, kdy se dá doporučit i to. Tak prosím :-)
RC Dorifto
...:::Toyota Supra:::...
Odpovědět

Zpět na „TECHNIKA“