Vybracie poloos

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
freestyler
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 681
Registrován: čtv dub 05, 2012 8:55 am

Vybracie poloos

Příspěvek od freestyler »

Zdravim
Uz tu bolo vela napisane o vybrovani poloos kedy CVD kardany nezvladaju uhol vytocenia a proste vybruju
Niektori vravia ze to je normalne, niektori zase ze treba kupit 2-klbove poloosy
Zevraj vybracie skodia podvozku v tom ze vytvaraju volu stalym vybrovanim (co je uplne jasne)
Ale pritom su zevraj 2 klbove poloosy labilnejsie ako klasicke a pri silnych narazoch sa mozu rozbit..
Chcel by som vediet aj Vase nazory na toto.. Skodia tie vybracie? Nechat to tak? Kupit radsej 2 klbove? Je fakt pravda ze su 2 klbove rozbijaju castejsie?
už len Eagle Racing TA-05 GRT Ver. III CS 1,55
bolo: HPI E10, Tamiya DF-03Ra, Tamiya Double Blaze, Tamiya TB-Evo IV, 3Racing Sakura D3 CS
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Vybracie poloos

Příspěvek od kolajz »

mám jak dvoukloubové tak jednokloubové asi takhle : můj osobní názor dobrý 1 kloubáky co už dají nějaký rejd jsou lepší než dvoukloubový. Ber to jako můj osobní názor ,který není níčím podložen.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
freestyler
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 681
Registrován: čtv dub 05, 2012 8:55 am

Re: Vybracie poloos

Příspěvek od freestyler »

jasne ved to prave chcem :D nazory ostatnych ludi.. ale nebolo by zle povedat preco.. preco sa ti zdaju lepsie 1 klbove ako tie 2 klbove? v com je ta slabina?
už len Eagle Racing TA-05 GRT Ver. III CS 1,55
bolo: HPI E10, Tamiya DF-03Ra, Tamiya Double Blaze, Tamiya TB-Evo IV, 3Racing Sakura D3 CS
Uživatelský avatar
nesto
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 952
Registrován: pon led 03, 2011 11:40 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybracie poloos

Příspěvek od nesto »

Tyhle vibrace můžou být způsobeny dvojím efektem. Jednak mechanickými možnostmi kardanu, což je největší nebezpečí, že ti něco v autě odejde, většinou samotný kardan a kolem sebe udělá pořádnou spoušť v podobě vůlí. No a nebo oscilací. V tom pohonném ústrojí jsou vůle, které můžou způsobit vibrace i když se kardan ke svím maximálním výchylkám ještě nedostal.

Teď jak se tomu vyvarovat :-) Kupodivu pomáhá nepoužívat pevnou osu, ale diferenciál. Vymezení vůlí kde to jen jde (ale nepřehánět, musí se to pořád volně hýbat :-D). Dávat bacha na stav ložisek, ty dokážout taky trochu rachtat. Nastavit si koncový polohy tak, aby se nemohli nikdy dostat přes rozsah kardanů. A moje oblíbené: vyvažovat kola :-)
Upozorňuji, že nic z toho, to neodstraní, ale pomůže to tomu.

Co se dvoukloubových poloos týče, to že jsou méně odolné je logické, nejslabší článek je tam hned dvakrát. To že zvětší rejd není zaručeno a pokud se dostanou do mezní polohy, tak podle mě brzo odejdou... Takže za mě žádná slává, ale taky jsem je nikdy neměl, takže nemůžu úplně objektivně soudit.
RC Dorifto
...:::Toyota Supra:::...
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Vybracie poloos

Příspěvek od kolajz »

v tom že daji menší rejd než bych si přál (mam z xray) , samozdřejmně jdou upravit .... , ale prostě nevím můj osobní pocit 1 kloubáky. Ale třeba zase Meca jezdí 2 kloubáky a jezdí mu to parádně.....
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
freestyler
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 681
Registrován: čtv dub 05, 2012 8:55 am

Re: Vybracie poloos

Příspěvek od freestyler »

nesto - prave v nedelu na zavode som si vsimol ze jednemu chalanovy to vybruje na Sakure D3 a tu chcem aj ja.. a ta ma pevne osi aj v predu aj v zadu :/ tak teda 2 klbove poloosy vymazujem zo zoznamu.. potom som videl nieco ako poloosu z gulickovymi loziskamy.. to by mohlo pomoct nie? a neviem preco ma vzdy zrali tie vybracie a tie vole to bude podporovat.. dalej by sa tomu dalo vyhnut tym ze nastavime malinku zbiehavost lenze drift sa jazdi s rozbiehavostou... tak teda neviem ako ich odstranit alebo aspon omedzit
už len Eagle Racing TA-05 GRT Ver. III CS 1,55
bolo: HPI E10, Tamiya DF-03Ra, Tamiya Double Blaze, Tamiya TB-Evo IV, 3Racing Sakura D3 CS
Uživatelský avatar
nesto
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 952
Registrován: pon led 03, 2011 11:40 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybracie poloos

Příspěvek od nesto »

Pokud si neodstraňoval Akcermanna, tak sbíhavost pomůže to jo a nebo posunutí ramen co nejvíc dozadu, tedy tak, aby se poloha těhlice vůči ose diferenicálu posunula dozadu. Ale pomůže to jen trochu a změní to polohu kola vůči karosérii a to je blbé :-(

EDIT: poloosu s ložisky jsem neviděl, zkus to najít :-)
RC Dorifto
...:::Toyota Supra:::...
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: Vybracie poloos

Příspěvek od tjjack »

Jestli on nemyslel ty kuličkový poloosy ;-)
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
freestyler
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 681
Registrován: čtv dub 05, 2012 8:55 am

Re: Vybracie poloos

Příspěvek od freestyler »

ano myslim tie gulickove prepacte :D hír http://driftmission.com/eagle-racing-ta ... angle-cvd/
už len Eagle Racing TA-05 GRT Ver. III CS 1,55
bolo: HPI E10, Tamiya DF-03Ra, Tamiya Double Blaze, Tamiya TB-Evo IV, 3Racing Sakura D3 CS
Uživatelský avatar
Heršpitz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 338
Registrován: pát úno 18, 2011 10:57 am
Bydliště: Liberec

Re: Vybracie poloos

Příspěvek od Heršpitz »

Vibrace můžou být jen ze 3 důvodů: buď je velká vůle na kuličce v unašeči a poloosa tam "kloktá", nebo je poloosa ohnutá a nebo 3 důvod danej konstrukcí kardanova kloubu, a to že dochází v průběhu jedné půlotáčky k periodické odchylce úhlové rychlosti hnaného hřídele/kola vůči rychlosti hnacího hřídele. Jinými slovy, když se hnací hřídel otáčí konstantní rychlostí, úhlová rychlost hnaného hřídele/kola kolísá tím více, čím více se osy hřídelů odchylují. Čili čím větší rejd, tím větší kolísání rychlosti hnaného kola a tím i vibrací.
Právě ten třetí důvod částečně eliminuje dvoukloubová poloosa. Problém neodstraní úplně, ale zmenší na polovinu. U skutečných aut je tenhle problém řešen homokinetickým kloubem, který by u RC byl ale příliš drahý.
Diferenciál to částečně pobere taky, ale prostě to dostává na prdel, tvoří se vůle a jak ty říkáš vibruje :mrgreen:
Nic na světě neni dokonalý... :naughty:
Naposledy upravil(a) Heršpitz dne stř říj 10, 2012 5:01 pm, celkem upraveno 1 x.
Himoto Z-3 OnRoad; XRay T3 12´; XRay T4; Ansmann X4 Pro, TeamC T4 Competition
http://rcautaliberec.webnode.cz/
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Vybracie poloos

Příspěvek od kolajz »

freestyler - tyhle mám myslím taky :dance: spokojenost , ale mám je zatím krátce takže nějakou recenzi ještě psát nemohu.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Jimmies
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 317
Registrován: sob pro 03, 2011 7:45 pm

Re: Vybracie poloos

Příspěvek od Jimmies »

Taky pomuze je pravidelne cistit a mazat.Ono si reknes jezdil sem parkrat ale cistej a mazanej kloub funguje o dost lip.A homokinetaky se uz na model delaj ale na drift s rejdem nedostatecnym.Pak jeste pomuze poloosa bez cerviku kde stredovej pin drzi bud lozisko nebo pruzinka kolem
Uživatelský avatar
freestyler
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 681
Registrován: čtv dub 05, 2012 8:55 am

Re: Vybracie poloos

Příspěvek od freestyler »

tak ja mam teraz na TB-Evo IV tie co nedrzi cervik ale taka "podkova" co ide cez to :) asi je to to iste co myslis ty.. ale nemam na nom nejaky velky rejd takze mi to nevybruje.. toto tu budem na 100 percent riesit u Sakura D3 CS ktoru v blizkej a co najblizsej dobe chcem... aaale ja som dnes nasiel totoo co vy na to? :--) - http://os.3racing.hk/products.php?products_key=6086
OT: Co som si vsimol tak 3Racing ma super ceny ND.. az neuveritelne nizke :dance:
už len Eagle Racing TA-05 GRT Ver. III CS 1,55
bolo: HPI E10, Tamiya DF-03Ra, Tamiya Double Blaze, Tamiya TB-Evo IV, 3Racing Sakura D3 CS
Jimmies
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 317
Registrován: sob pro 03, 2011 7:45 pm

Re: Vybracie poloos

Příspěvek od Jimmies »

tak D3 je podvozek od 3racing takze tohle bude dil primo od nich a s ohledem na to ze je jeste nemaj v prodeji tak musis pockat na ohlasy ve svete
Uživatelský avatar
freestyler
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 681
Registrován: čtv dub 05, 2012 8:55 am

Re: Vybracie poloos

Příspěvek od freestyler »

hned ako uz budu tak ich prihodim do balika... nejedna sa zas vyhradne o D3 ale ma zaujmalo ako to riesia ostatni.. ci neriesia alebo kupuju 2 klby alebo tak... dik za rady :)
už len Eagle Racing TA-05 GRT Ver. III CS 1,55
bolo: HPI E10, Tamiya DF-03Ra, Tamiya Double Blaze, Tamiya TB-Evo IV, 3Racing Sakura D3 CS
Odpovědět

Zpět na „TECHNIKA“