ta05 gtr, the devil

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Barry
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 03, 2015 6:06 pm

ta05 gtr, the devil

Příspěvek od Barry »

Cuzz all,
Dotaz mam tenhle model, jezdit budu jak na seriovym podvozku, tak bych chtel trochu toho domaciho driftu, baterky mam 3000 a 4000 nimh.

Kola hpi t-drift. Disky Work XSA 02C

Otazka ma smysl neco vymyslet s podvozkem, menit?
Nebo jen dat kola a popř. Uzamknout diff.

Je to muj prvni model, a je to opravdu jen obcas zajezdit.
A kdyz neco odejte, tak dam tuning alu. Ale jen tak menit nebudu
Naposledy upravil(a) Barry dne sob led 09, 2016 1:01 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Nováček hpi sprint 2 flux

Příspěvek od Loupák83 »

tunit to nemá smysl, budou to jen zbytečně vyhozený peníze.
na začátek budiž ale sám rychle poznáš že to není ono.
až se odhodláš na nějaký závody tak zjistíš že ten podvozek je na ho*no a že se s tím nechytáš. a začneš okukovat s čím jezdí ostatní. Tušim že většinou jezdí Yokoma DIB.
prolez si forum je toho tady popsanýho dost a dost

jo a vyplň si bydliště ať tě můžem případně nasměrovat na nějakou partu o jezdí
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Barry
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 03, 2015 6:06 pm

Re: Nováček hpi sprint 2 flux

Příspěvek od Barry »

asi jsem to spatne napsal, nebudu jezdit zavody ani nejak moc vyuzivat. Mam to jen treba 2x za mesic do obyvaku, musim taky vydelavat. Takze opravdu jen hobby, na zabiti nudy! mozna casem koupim neco jinnyho.
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Nováček hpi sprint 2 flux

Příspěvek od 3p0 »

Jak psal Loupák, nemá smysl tunit auto hliníkem pokud to není 1:5. Ono to sice vypadá hezky, ale jsou to vyhozené peníze, potřebuješ co nejmenší hmotu u kol a ten plast je to nej co tam může být. HPI Sprint není kdovíjaké auto, ale pro potřeby driftu bude stačit. Po čase se dočteš o zamykání diferenciálů, o volnoběžce a ....... to je pak o něčem jiném.
S tím doplněním bydliště je to asi tak, je to proto, aby dotyčný mohl být nasměrován k někomu, kdo si těmi prvotními krůčky už prošel a pomůže ti neopakovat chyby, kterých se dopustil a stáli jej zbytečné peníze. Každý chceme jezdit a jezdit, je jedno co, ale nechceme, aby nám to vysálo peněženku :--) :--) :--)

Nejsem driftař, ale vím, že jezdí vpředu volnoběžku a vzadu pevnou osu, pak se ubírají jiným převodem na přední a zadní kola zvané CS. Je to trochu alchilmie, z mého pohledu, proto je rada někoho zkušeného k nezaplacení :--)
Naposledy upravil(a) 3p0 dne sob led 09, 2016 5:49 pm, celkem upraveno 1 x.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Citelis
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 321
Registrován: úte úno 01, 2011 4:00 pm
Bydliště: Praha 10 / Senohraby
Kontaktovat uživatele:

Re: Nováček hpi sprint 2 flux

Příspěvek od Citelis »

No upřímě sprit na drift není :whistle: Dá se s tím driftovat, ale žádnou díru do světa s tím neuděláš
V začátcích driftu v ČR, kdy všichni jezdili co bylo to proti TT-01 a spol stačilo, ale co se objevily speciály na drift tak bez šance :lol:
Tuning nemá smysl, odjezdil jsem s tím 2 sezony driftu, 2 závody placek a 2 závody rally a měnil jsem jen jeden řemínek (a to jsem hned na začátku pro jistotu koupil i druhý podvozek na náhradní díly :mrgreen: )
Pokud nemáš obývák jak tělocvičnu, tak si tam moc nezadriftuješ, do bytu je to moc velké :binkybaby:
Jak z toho udělat CS jsem chvíli pátral, ale nic uspokojivého jsem nenašel a vznikla by z toho asi novostavba a na to jsem neměl nervy :D
Jinak v zadu jsem jezdil pevnou osu ... ta se nedělá - takže tavným lepidlem zalepený planetový diferák. Na předku jsem každé závody laboroval a točil pevnou osu / volnoběžku / kuličkový diferák. Na koberci se tuším líp jezdilo s pevnou osou, a na asfaltu s volnoběžkou.
Ale hodně záleží co bude vyhovovat tobě
HPI Sprint2 StageD - toho času - Nissan Silvia S15 Drift
HPI Baja 5b SS - Anděl s ďáblem v duši :twisted:
Losi Micro-T - Andělíček s ďáblíkem v dušičce :twisted:
Barry
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 03, 2015 6:06 pm

Re: Nováček hpi sprint 2 flux

Příspěvek od Barry »

Jeste jinak, na to hoodne obcasne jezdeni jsem to zakoupil za 4500, v super stavu. Takze cena byla dobra a vic nech i davat max upgrade a opravy. A ani se schazet, jen tady foru jestli nekdo fakt jen lehce poradi.

Je to pro me neco co si koupim a nebudu to ani poradne vyuzivat. Spis me to laka jako takove hrani.

Mel jsem moznost ridit thunder tiger ts4e a docela zabava v serii a navleky na koleckach. Tak doufam ze tohle s hpi t drift bude aspon na stejno, co se tyce jezdeni.

Je to opravdu hoodne amater blbnuti doma.
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Nováček hpi sprint 2 flux

Příspěvek od Loupák83 »

neboj takhle začínali všichni takovým tím domácím poježdním :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: za chvíli tě to přestane bavit a začneš se poohlížet po nějaký partě který jezdí nebo kde jsou závody :mrgreen: :mrgreen:
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Barry
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 03, 2015 6:06 pm

Re: Nováček hpi sprint 2 flux

Příspěvek od Barry »

Tak vcera jsem se jel poprve projet, v serii a hned po pul minute naboural a nastesti to odnesl jen kloubek na tycce horniho ulozeni predniho kola :-). Takze uz jedou pro jistotu snad vsechny dily na opravy z mz racing. Dneska nasadim t drift a uvidim. Uz jsem zamkl zadni diff.

Jinak hezky zpracovany. Zatim nemam problem.
Barry
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 03, 2015 6:06 pm

Re: Nováček hpi sprint 2 flux

Příspěvek od Barry »

Tak dily jsou, ted uz cekam jen na predni volnobezku a budu delat cs 1,54. Tak uvidime
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nováček hpi sprint 2 flux

Příspěvek od Jirkacbx »

No,Sprint žádný zázrak neni.
Brzo začneš zjištovat,že za stejnou cenu bys pořídil lepší a kvalitnější podvozek.
A přečti si v Pravidlech fora odstaveček o slučování příspěvků,když ti nikdo neodpoví.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Barry
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 03, 2015 6:06 pm

Re: Nováček hpi sprint 2 flux

Příspěvek od Barry »

Tak vesele jezdim, akorat jsem musel udelat mensi zmeny a to ve predu volnobezka, rpm klouby, cs 1.54, a hlinikovy ulozeni lozisek kol. Je to o poznani lepe ovladatelny.

Je. To cs 1.54 je to malo nebo mam jeste pridat? Dale je na ceste servo 12kg 0,17/60 stupnu pri 4,8v.

Mam jeste otazku: merakem jsem nameril 4,8-5 v z vystupu prijimace. A to maji nektere 6v nebo je to o nastaveni?
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Nováček hpi sprint 2 flux

Příspěvek od 3p0 »

Napětí z přijímače je napětí z regulátoru (vnitřní BEC), neznám žádný regulátor, kde by to šlo nastavit :-(
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
Jan.Černík
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 636
Registrován: ned črc 03, 2011 11:58 pm

Re: Nováček hpi sprint 2 flux

Příspěvek od Jan.Černík »

Barry píše:
Je. To cs 1.54 je to malo nebo mam jeste pridat? Dale je na ceste servo 12kg 0,17/60 stupnu pri 4,8v.
Tohle servo ti bude k prdu. 12kg je zbytečný, stačilo by klidně 7kg. Ale potřebuješ rychlé servo. Jezdíme 0,07sec.
Yokomo DPM, TA-05 EagleKit Drift, TEH-16FM Drift Eagle, TT01 Drift, Xray T3 Drift
SCX10 Cherokee Trial, CC01 Pajero Wagon, SCX10 Jeep JK Expedition, TF2 Oshkosh, Stadium Blitzer, HPI Blitz, Xray XB8 Elektro, Ceen CT5
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC https://www.facebook.com/pages/RC-Drift ... l&filter=1
Barry
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 03, 2015 6:06 pm

Re: Nováček hpi sprint 2 flux

Příspěvek od Barry »

Tak jsem postoupil dale a mam ta05 eagle racing verze III. Elektro zustalo z hpi fluxe a baterie 2 x lipol 7500mah, 75/150c. Karoserie audi rs4 avant.
Barry
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 03, 2015 6:06 pm

Re: Nováček hpi sprint 2 uz je po smrti

Příspěvek od Barry »

Tak po nejakem case mam dva podvozky jeden muj a jeden tatovo. Uz nas jedzi v hale cca 8.

Muj
Ta05 eagle racing gtr cs 1.8, brushless cheetach combo 10,5t s hlavním převodem 39x124, servo 4,5kg 0.07, obsima cr3p.

Tata
The devil cs 1.3,brushless vector 5900 s hlavním převodem 23x83, servo 6kg 0.10, hpi souprava.


Co na to rikate?
Přílohy
image.jpeg
Odpovědět

Zpět na „TECHNIKA“