Wrangler UL

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
pant
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: sob srp 16, 2014 10:52 am
Bydliště: Býňov, UL

Wrangler UL

Příspěvek od pant »

Zdravím, nejdříve něco o mě, abych nebyl za "anonymous": kousek od Ústí nad Labem, 47, ženatý, 2 kluci (11 a 8, ten starší jen a pouze auta, mladší se zhlédnul v tancích)

Při letošním velikonočním rodinném výstupu na Hazmburk mě osvítil vpravdě geniální nápad - příště s RC vybavením = rodinná expedice (můj naleštěný Wrangloušek, synátor s F350 a druhý zřejmě s nějakým tankem...) - I oprášil jsem po návratu svého oblíbence a začínám tím, že hodím do placu pár fotek - třeba se dovím, co vylepšit :))


http://20pan15.rajce.idnes.cz/CC01_Jeep_Wrangler/


Barva měla být originál lahvově zelená v kombinaci s béžovou střechou, přesně tak, jak si ji pamatuji u originálu, když jsem se ale ptal u dealera, tak jsem narazil na tak neskutečně arogantní jednání, že jsem použil podobný odstín - škodováckou original barvu ve spreji.. Střecha dostane ještě "drsný" nástřik, aby nebyla takhle neskutečně hladká, rád bych dodělal zlatý proužek na boky, nad předními blatníky rozsvítím obrysovky, ke dveřím přijde blinkr.. Asi pořídím Truck Puller motor - osvědčil se mi v kamionech, regler bych nejraději od Servonauta (také osvědčená varianta z kamionů), umí světla přesně dle mých představ: blinkry v pravý čas, ne při každém natočení kol, brzdovky kombinované s obrysovkami, tempomat...... - vím, není to nejlevnější varianta, ale když jednou zkusíte, nechcete jinak :)

Kovové řízení mám - jisté vylepšení řízení nastalo. Protože u CC01 mi časem vadnou zadní blatníky a kastle si sedá, tak jsem poupravil úchyty - také proto, aby nebyly vidět zadní špunty se sponkami :)

Orig. puky bych rád nahradil, zatím se rozhlížím - nechci jeepa moc zvedat, takže chci rozměrově podobné, ale měkčí..

Rád bych časem doplnil závěs, to ještě nevím jak, nikde jsem tu podobné téma neviděl.

No, pro začátek už stačilo.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Wrangler UL

Příspěvek od Jirkacbx »

Něco málo o vylepšení a rady k CC máš tady viewforum.php?f=66 .
A dýler aut byl ofiko zastoupení nebo jen nějaký prodejce?Měl jsi oslovit víc firem,někdo ohledně odstínu barvy by ti jistě pomohl.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Wrangler UL

Příspěvek od ZORES »

Jedny z nejlepších pneu jsou LOSI Kuba je jezdí léta a jsou krásně přilnavý.

Nebo se mrkni k Martinovi na shop: http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... -1-9-Tires

Jestli chceš řízení pravdu funkční,tak je pěknej návod od Mraka: http://www.rc4x4.cz/topic10656.html
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
pant
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: sob srp 16, 2014 10:52 am
Bydliště: Býňov, UL

Re: Wrangler UL

Příspěvek od pant »

Dealer ofiko - jen jsem naznačil že bych chtěl pomoct s barvou na MODEL jeepa, tak mě prakticky vyhodil s tím, že žádný model koupit nechtějí :))) Další vysvětlování (např. že jsem rád že jsem ho sehnal přes ebay, tudíž v žádném případě nic prodat nechci - to bylo ještě před reedicí) naráželo na tak okatý nezájem, že jsem to vzdal.. Nakonec ta škodovácká vypadá v reálu lépe než na těch fotkách :))

díky za postrčení - nenapadlo mě, že CC01 najdu i v "ostatní Tamiya" :)) - ještě jsem neprobádal komplet obsah TF..

S ohledem na předpokládané využití (leštěnka), tj. do lehčího terénu (max již zmiňovaný Hazmburk, neboli standartní lesní cesta sjízdná pro zásobování) a jako tažný (mám za něj RC 1/10 Aquaramu, zatím stavebnici v rozsypu) - spíše bych se ptal na možnost zátěže převodů (lodička má možná až 5-7kg), možnou redukci do pomala (viz puller motor, nebo raději příd. převodovka?) atak..
Tuten můj vysněný kousek (a skutečně neprodejný, bo jsem ho před mnoha lety = asi 3-4 roky před reedicí vydražil na ebay za neskutečnou částku 800 tvrdých - á 20,- - nesmějte se, vážně jsem ho musel mít!!!:))) asi nepozná klasickou expedici s kutálením ze svahu do potoka (na to si pořídím dalšího broučka :)), proto osvětlení, obrysovky, blinkry, zvukový modul, mřížky na kapotě atd..

K těm pneu - 1,9" mají průměr 105mm, to se mi už zdá na stávající podvozek moc veliké.. A navíc jak jsem tu už někde četl, bych rád zachoval origo disky - hodí se k němu..
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Wrangler UL

Příspěvek od Jirkacbx »

Radši redukci,motor sám vše nezvládne.
Někdo tu redukci do podvozku dával,ale díky parametrům podvozku musela být nějaká extra.
A pak stačil i nějaký obyčejný motor,nemusel být speciál.
Jistě na to při čtení TF a sekce CC narazíš :-)
Pneu 1.9 je dost rozměrů.
Koukni třeba na www.rcmodelex.cz ,vyber případný pneu a radši kup případně jinde levněji.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Wrangler UL

Příspěvek od ZORES »

Ty LOSIny co jsem ti dával mají 94mm http://www.mz-racing.net/p3641-losb1481 ... shers-2ks/

A neříkej mi,že Rivu máš Tuhlenc

Koukal jsem po ní loni a na letošek měl vyjít vylepšenej model.
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
pant
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: sob srp 16, 2014 10:52 am
Bydliště: Býňov, UL

Re: Wrangler UL

Příspěvek od pant »

hmmm, takže převodovku. Časem. Než udělám lodičku a přívěs, tak možná už bude venku CC03 :))

Nevím kam jsem koukal, ale OK - 94mm je super,
no, - a Aqua?
Jo, zbláznil jsem se do ní na první pohled, ovšem originál postavená byla kolem 1500 éček a to je mimo mísu :((, takže když jsem našel kousek ode mě e-shop s Rivou 1/10 od AMATI za 11.500,- (čistě loď, bez šroubů, hřídelí.. - za tento set chtěl další ca 4t..), tak jsme se domluvili na 3 splátkách ( :)) ) a mám ji doma. Pravda, už taky alespoň 2-3 roky... Motory, hřídele, šrouby, elektroniku vč. zvuku - to budu řešit maňana... Těším se na ní, ale nejdříve připravím "Dílnu II" (= letadla, lodičky - prostě balsa, smrk, šmirgl, laky atd..) Tohle nemohu dělat u autíček kvůli prachu, to je klasická modelařina a ta vyžaduje extra prostor :))

"Bohužel" mám ten záběr jaksi širší, originál jsme s otcem začali s RC letadýlkama (40let zpátky?!!), s auty jsem si začal až kolem ´94 placky 1/10, pak ´01 přišel první kamion (viz s-hobby.cz galerie), ca ´08 první vrtulník no a pak s příchodem prvního kluka se to už nedalo zastavit.. :))

Když to shrnu, tak jediné, co doma chybí, jsou vzducholodě a ponorky :))
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Wrangler UL

Příspěvek od ZORES »

To jsi taky slušnej pacient :text-lol:

Já už mám doma 15 kousků aut a rozhodně nekončím :D

Letadla,vrťasy ani lodě mě nijak neberou (díky bohu) jen tenhle italskej člun mi leží v hlavě dost dlouho,takže ti ho trošku závidím :D


Pokud budeš někdy schánět origo odstín barvy,tak si zajdi k lakýrníkovi,mají vzorníky ke každý značce a za 400 kč ti jí namíchá do spreje.

RCZDAR Petr.
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
pant
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: sob srp 16, 2014 10:52 am
Bydliště: Býňov, UL

Re: Wrangler UL

Příspěvek od pant »

když to bylo aktuální, tak ještě běžně nebyl k sehnání lakýra s těmito možnostmi (alespoň pro mě..) Totiž ta barva je snad ještě na Felicii :)))


nejsem si jistý, jestli ta moje Riva není za JW moc veliká, on v originále mohutností neoplývá.. Z toho důvodu ještě přemýšlím o této kombinaci: mám originál Bruisera, což je krapíček větší macek, a opět - s ohledem na původní stavebnici a to co už mě stály ND, tak je to spíš další adept na leštěnku.. - hlavně však také proto, že je to památka na kamaráda, co poněkud nešťastně předčasně odešel - lámal jsem z něj toyotu leta - bránil se jak čert, že ji nějak upraví, já zase v tom viděl ten originál... - bohužel jsem ji pak koupil až od jeho ženy..:(

Navíc si nejsem jistý jak v těžším terénu funguje ta zvláštní převodovka..

Koupil jsem jej totiž v dost žalostném stavu, bo např. natvrdo skákal ze schodů.. = rozlomené klouby obou náprav, navíc materiál zkřehlý, ale reedice tehdy byla v nedohlednu, takže jen obě nápravy stály přes ebay ca 6t.. a to jsem na začátku rekonstrukce. Jen mě napadá, že by to byla možná vhodnější kombinace, než s krátkým JW.. Co na to odborná veřejnost? (až na poznámku, že Bruiser je na jiné vlákno:) )


Když už jsem u Bruisera - nakoupil jsem distanční podložky, ale nějak se nemohu trefit, buď už je náprava moc těsná, nebo neskutečně hrčí a drhne.. Ale to nejprve projdu TF, případně často doporučované RC4x4 :)))

k těm 15kouskům - smekám, mám dva kluky, takže máme vše logicky 3x, tudíž "zbrojím" typově pomaleji, ale ke 30ti už se blížím a konce také nevidím :))
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Wrangler UL

Příspěvek od ZORES »

Pokud je člun 1/10, tak JEEPka je stejný měřítko a v reálu má 4 litre objemu,takže nevidím problém.Možná by mohla hrát roli váha auta.

Na zmíněném fórku najdeš úpravu převodů pomocí převodovky a jinýho spur gearu.Fnguje jim to parádně.

Máš origo Bruisera? To je kus historie.Ale jezdit se s tím nedá (vzhledem k dnešním modelům) navíc je to fakt škoda.Dělaly se na koleně,takže vůle má veliký :text-lol:

Mám jedinej vintage model a to Kyosho Tomahawk.Je až na jeden díl v bezvadým stavu: HERE



Zítra jdu dělat kamarádovi regály na modely.Má jich neuvěřitelně,ale měl je bez ladu a skladu,takže se těšíme oba jak vyniknou.Pak ti hodím odkaz ať se můžeš pokochat.
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
pant
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: sob srp 16, 2014 10:52 am
Bydliště: Býňov, UL

Re: Wrangler UL

Příspěvek od pant »

grrrr - hezký vintage :)

"googlil" jsem váhu lodě - ca 3t (6400 lb) - nevím proč, ale myslel jsem že je podstatně lehčí.. - alespoň tak vypadá..

byl jsem se juknout na trial na Babinách - je mi sice líto těch aut v bahenní lázni (RC i těch 1/1), ale je to kůň jako každej jinej...
Proč o tom píšu - prozkoumal jsem zadní svítilny mého oblíbence JW ´92 s hranatými světly a konečně zjistil, jak svítí zpátečka v červené svítilně, resp. jak moc prosvítá.. - mají to rafinovaně udělané: z vnitřní strany nalepená folie a tudíž zpátečka prosvítá neškodně pouze skrz lem svítilny... - tak z toho jsem měl radost, konečně můžu pokračovat v "elektrifikaci" u mě v dílně..
Odpovědět

Zpět na „EXPEDICE, SCALE“