Toyota ladcruiser J-20 (?) 1:10

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
spitfiremk1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 24, 2014 11:36 pm
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Toyota ladcruiser J-20 (?) 1:10

Příspěvek od spitfiremk1 »

Původně jde o hračku na provázek s podvozkem ve stylu monstertruck. Auto má slušné detaily a měřítkové proporce, chybělo však zasklení, volant a vybavení interiéru.Podvozek je sletován z mosazných jakl profilů, a pozink. plechu.Obě tuhé nápravy jsou z hliníkových trubek a modifikovaných diferenciálů z buggy Himoto Z-3.Odpružení dle skut.vzoru listovými pružnicemi z hodinových per. Pneumatiky s koly Kyosho, servo řízení umístěno vzadu ovládá bowdenem přední osu.Motor mig 400 7.2V převodovka č.1 MP Jet 1:2,33, rozvodovka s převodovkou vl.konstrukce má poměr 1:4. Takže kola mají na plný plyn cca 600 ot/min, což stačí na maketovéexpediční ježdění. Motor má odběr v plném zatížení v terénu necelé 4 A.Takže stačí k jízdě dvoučlánek lipol 1000 mah cca na 30 min chodu. Regulátor ot. je Ansmann 45 A. V souč.době pájím dohromady naviják z napínačů strun z baskytary, jež bude na př.nárazníku a poháněn bude opět bowdenovým kardanem servem 360 st, umístěným vedle serva řízení. Panennka řidička je vystrouhaná a vybroušená ze styroduru a hlavičku má z malé Barbie.Zasklení kabiny provedeno z durafolové folie, alkaprenem. Časem dodám fotky celého hotového modelu+ nějaké video. Ti kdo byli letos ve Strážnici, mohli u tankistů na zemi vidět ještě nedohotovený model.. ;) Model je zatím schopen rozjezdu do kopce pod úhlem cca 35 st.Přes to pouvažuji o výměně převodovky za jinou 1:4.



http://spitfiremk1.rajce.idnes.cz/Toyot ... _na_pisek/
Naposledy upravil(a) spitfiremk1 dne pon úno 09, 2015 1:44 pm, celkem upraveno 1 x.
spitfiremk1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 24, 2014 11:36 pm
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Toyota ladcruiser J-20 (?)

Příspěvek od spitfiremk1 »

Jen ještě dodám, že jakmile doplním právě vyvíjený a vyráběný naviják, doplním na rajčeti fotky a video jízdy..

Ještě by mne zajímalo jestli jsem si označení vozu J-20 nevymyslel, popř. mi prozraďte jaký je přesný název typu. Vím jen, že se dělal od r.1955-1980.a že je to Toyota..
dík. :)
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: Toyota ladcruiser J-20 (?) 1:10

Příspěvek od tjjack »

Sice se mi tahle toyota vůbec nelíbí (přijde mi to takový nedomrdlý, ať je to velký, nebo zmenšený), ale jde vidět, že jsi na tom dost udělal. Koukám, že pohon by šel v pohodě předělat na 540. Což si myslím, že časem uděláš. Dále vidím, že máš "tamiya puky", ty asi taky časem vyměníš, co? Perfetkní jsou třeba Rock Creepers 1,9, nebo jiné od RC4WD a třeba i 1,55.
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Toyota ladcruiser J-20 (?) 1:10

Příspěvek od ZORES »

Je to Toyota Land Cruiser FJ-40

Schodou okolností jí mají jako novinku na RC4WD: http://store.rc4wd.com/Gelande-II-Truck ... _4348.html

Jo a ta panenka je fakt strašná,tu bych rozhodně dal pryč :text-lol:

Mrkni jak vypadá nesehnatelná Aoshoma/Skynet: http://www.scale4x4rc.org/forums/showthread.php?t=59776




Obrázek
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
spitfiremk1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 24, 2014 11:36 pm
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Toyota ladcruiser J-20 (?) 1:10

Příspěvek od spitfiremk1 »

Kluci, dík za hodnocení :) to auto vzniklo především proto, že bylo za babku..Nemám na expedeice za 10 a více tisíc, nejsem vyhraněný autíčkář, jen chci mít od každé odbornosti modelařiny nějaké zástupce. Má doména jsou už 35 let letadla a vše kolem nich. A to co vyrobím, nedělám(až na výjimky) jako přesné makety. Protože své modely používáme s kolegy hlavně na klubových a předváděcích akcích pro děti a veřejnost. Takže děti a laici neocení to co má mít opravdová maketa namontováno..Tím myslím zmíněná kola -licencovaná atd. Měl jsem možnost sundat ze Sandmastera pěkná kola, tak jsou tam.Panenka je mé vrcholné dílo, takže zůstane..strouhal jsem ji dva dny.. :shock: a líbí se zatím všem. Co se pohonu týká, čtyřstovka zůstane v autě, dokonale auto potáhá i v terénu a nezabere místo a stačí ji k pohomu dvoučlánek 1000 mah za pár kaček na půl hodiny jezdění.Naložený vlek taky utáhne. Nkonec čas ukáže co vlastně bude správné.průběžně doplním info a videa.
zatím čus..
spitfiremk1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 24, 2014 11:36 pm
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Toyota ladcruiser J-20 (?) 1:10

Příspěvek od spitfiremk1 »

http://spitfiremk1.rajce.idnes.cz/Toyot ... _na_pisek/

Tady jsem opět přidal nové fotky a video..
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota ladcruiser J-20 (?) 1:10

Příspěvek od Jirkacbx »

Změkčit pérování,skáče to jak nadmutá koza :-)
Možná ještě z ringů,ty stříbrný kroužky na discích,strhnout stříbrnou nebo přestříkat třeba černou.
A kastli by možná nevadila jedna barva,aby to nebylo jak auto od kolotočářů :-)
Maximálku jsi sice neukázal,ale možná by nebylo od věci trochu ho zpomalit.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „EXPEDICE, SCALE“