TL-O1 Expedice

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Michael Hille
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 03, 2012 12:11 pm

TL-O1 Expedice

Příspěvek od Michael Hille »

Zdravám příznivce RC modelařiny!!!!
Minulý rok jsme si pořádil RC potvoru na volnočasový ježdění. Základem bylo šásko tamia TL-01 s jedním motorem a kastlí podobnou E-savage sports truck.
Jelikož ale nejsem vyznavačem závodění ale spíče jízdou v přírodě,vyměnil jsem motor za speed400 s převodovkou. Rychlost to mělo parádní,žádnej závoďák,ale motoru chyběl krouťák a zdaleka nevyjel to co teď.
Po radě kolegy z truck trialu,jsme vyztužil podvozek na čelech prozatimně plechem asi 1mm silným místo předního a zadního držáku narážecích krytů. Nájezdový úhel se parádně zvětšil,auto dostalo hned lepší průjezdnost v hodně členitým terénu :-).Nakonec jsme ještě uzavřel zadní dif,pač autu se nechtělo moc jezdit v terénu :-) a přizvedl jsem ještě model podložkama pod pružinama,prozatimně jen jako testovací verzi,přájdou vyměnit za něco solidnějšího :-).
No následovala zima a já uložil RCčko ke spánku,v tu dobu jsem měl již sehnaný motor 540J od tamije a převodovku od MPJET. Když už konečně slezl sníh,dostal jsem chuť zas jezdit. Namontovat převodovku byl trochu oříšek,nakonec se podařilo a mohla být ještě osazena motorem. Sice mezi motorem a zadním kolem neni moc místa,ale snad to bude dostatečný. Nabil jsme menší baterku a vyrazil na první testovací jízdu. Byl jsem ohromenej,sice auto zas získalo motrem větší rychlost,ale nechyí na krouťáku :-) Asi po 30 minutách byla baterka prázdná,tak jsem se odporoučel do ma byl prozatim s prací spokojen.
Dneska jsem byl znova řádit a vzal velkou baterku,dobrou hodinu jsem si užíval ježdění a zátěžových testů :-).
Přemýšlim ještě o uzávěrce na předek,trochu y to potřeboval :-)...ale to se ukáže časem.
Další inovací budou jiné pneu,ty stávající s průměrem asi 110mm a šíří55 jsou až moc předimenzované podle mého názoru na expedici. Plánuju hliníková kola a pneu z pajera
No každopádně v budoucnu bych chtěl vyměnit kastli za Pajero nástavbu a osadit model doplňkama pro expedici. Vím že na expedici by se možna hodilo víc CCčko,ale když už jednou mám podvozek doma,tak ho využiju.
Přílohy
dscn8325.jpg
mno takhle by to mohlo nějak v budoucnu vypadat... :-)
(136.27 KiB) Staženo 270 x
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: TL-O1 Expedice

Příspěvek od bang »

Joo, kdo si hraje nezlobi :) Neches vyfotit podvozek? Pokud myslis pneu z Pajera ty origo co jsou na CC-01, tak ty bych teda nedoporucival :naughty:
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Michael Hille
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 03, 2012 12:11 pm

Re: TL-O1 Expedice

Příspěvek od Michael Hille »

Tak snad už jsme mi podařlo zmenšit fotky,škoda že musej mít jen 256kb......
Na fotkách ještě s motorm speed400,včera jsem bleskl jen 2 fotky,vložím později až je stáhnu z mobilu :-)
Přílohy
S6301118.JPG
(82.07 KiB) Staženo 243 x
S6301117.JPG
(85.85 KiB) Staženo 243 x
S6301112.JPG
(104.78 KiB) Staženo 243 x
S6301091.JPG
(92.04 KiB) Staženo 243 x
S6301090.JPG
(87.3 KiB) Staženo 243 x
Michael Hille
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 03, 2012 12:11 pm

Re: TL-O1 Expedice

Příspěvek od Michael Hille »

bang píše:Joo, kdo si hraje nezlobi :) Neches vyfotit podvozek? Pokud myslis pneu z Pajera ty origo co jsou na CC-01, tak ty bych teda nedoporucival :naughty:
A jaký teda doporučit???? koukám na rc-auta.eu trial nejezdim,i když vyzkoušel jsem včera trochu silnější terén než klasiku expedici. Myslim si,že 55mm široký jsou až moc a na model by stačily pneu s šířkou do 40mm....
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: TL-O1 Expedice

Příspěvek od bang »

V expedicich zrovna dvakrat zasvěcený nejsem, kdyz jsem se tomu chvilku venoval tak ten vyber nebyl zrovna nejlepsi, ale jezdil jsem SDI Trail Doctor a ty byly vyborny :-) snad ti tu poradi nekdo kdo se poradne vyzná. Jinac specializovany shop: http://www.rcmodelex.cz/
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: TL-O1 Expedice

Příspěvek od tjjack »

Mrkni na rcmodelex.cz nebo na rc4wd.com, kdyžtak nějaký losiny maj i mz-racing.net ;-)

→ bang bylů rychlejší...
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: TL-O1 Expedice

Příspěvek od Jirkacbx »

Michael Hille : Pokud pořádný auto na expedice,tak upustit od TL nebo CC.
Bud se podívat po lepších a vyzrálejších podvozcích,záměrně žádný nezminuji 8) .
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Michael Hille
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 03, 2012 12:11 pm

Re: TL-O1 Expedice

Příspěvek od Michael Hille »

Díky za odkazy....rcmodelex jsem už navštívil,výběr je opravdu pěkný.
No co se týče opuštění TL či CC,mám to spíš na odreagování a trochu zábavy když jdu se psem ven nebo když se sejdem s kámošem co jezdí RCTT,ale to je jiná liga. Což o to,auta jsou hezký a věřim,že i snad věrný originálu,ale ta suma mě pokaždý zaskočí :( :( :(
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: TL-O1 Expedice

Příspěvek od Jirkacbx »

Od rcmodelex nebrat,vyplatí se jen málo věcí.
Zbytek pořídíš na netu levněji.
Sice auta pro RCTT jsou jiná liga,hlavně speciály Snailer a podobně,ale i v komerčních verzích podvozků jsou schopný auta.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
poschlmartin
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned led 23, 2011 12:38 am
Bydliště: kousek od CK

Re: TL-O1 Expedice

Příspěvek od poschlmartin »

Zdar.
Co se expedic týče - ortodox nikdy TL nepřijme a vždy odsoudí.
Problém je v šířce podvozku a ať osadíš jakoukoliv kastli, vždycky to bude neúnosně široký. Ale na běžný blbnutí to taky bude vždycky lepší. A můžeš si zajezdit s crowlerama, monstrama a i buginama - pořád se stejným podvozkem.
Nu a na truck trial si taky můžeš kliďánko vyrazit.

Pro truck trial ale nutností uzávěrka, alespoň na zadek.

Nafotim nějakou inspioraci - mám už dva TL tak nějak víc než šikovně a hlavně téměř nezničitelně. Zatim...
Ozy
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 07, 2012 5:46 pm

Re: TL-O1 Expedice

Příspěvek od Ozy »

TLko jsem taky predelaval, dif. jsem zavrel oba, motor jsem posunul na centr. kardan. http://ozy82.rajce.idnes.cz/Prestavba_TL-01b Nakonec jsem ho mel venku asi 3x a drzelo :D
E-Savage, SCX-10, TL-01b, TRF416WE
Uživatelský avatar
poschlmartin
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned led 23, 2011 12:38 am
Bydliště: kousek od CK

Re: TL-O1 Expedice

Příspěvek od poschlmartin »

Zdar - plnim slyb nafotil jsem za prvé cros Tiger - ten jsem dělal jako druhé TL a vyvaroval jsem se různých chyb - práce cca 30 hodin - uzávěrka na zadek, opancířování podvozku, horní rám auta (celkové zbytelňuje auto neuvěřitelným způsobem), zvednutí změnou vrchního uchycení (místo orig. do plastu na ALu rám), zadeklování proti stříkající vodě, bahnu a pod., tužší pružiny. Právě měním motor na 55ti závit, proto bez motoru, regl DSYS.

Což mě přivádí k otázce: zmiňuješ převodovku od MP Jet - též uvažuji, ale převodovka MPJ 8120 je původně navržena pro použití v leteckých modelech. Pokud ji chci použít pro auto, není v tom principiální problém, ale je nutné počítat s tím, že obvykle výstupní hřídele elektromotorů ve velikosti 540 mají pr. 3,17, kdežto tato převodovka má výstupní hřídel pr.4 mm.

Je s tím tedy problém, ale jak na něj - nechceš se pochlubit??? Nebo jsi volil jinou převodovku??? Jakou???
Přílohy
DSC06111.JPG
(100.18 KiB) Staženo 91 x
DSC06108.JPG
(81.25 KiB) Staženo 91 x
DSC06106.JPG
(85.43 KiB) Staženo 91 x
DSC06105.JPG
(82.07 KiB) Staženo 91 x
DSC06102.JPG
(70.71 KiB) Staženo 91 x
DSC06098.JPG
(66.71 KiB) Staženo 91 x
Uživatelský avatar
poschlmartin
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned led 23, 2011 12:38 am
Bydliště: kousek od CK

Re: TL-O1 Expedice

Příspěvek od poschlmartin »

Za druhé úprava pro Truck Trial - doba práce: už čtvrtý rok :roll:

Uzávěrka zadek, na předku byla ale se mi neosvědčila - až moc ubírá rejd který potřebuji stále, narozdíl od zam.difu, zvýšení změnou úhlu uchycní tlumičů, vykuchání podvozku až ke kardanu, lepší přejezdový úhel, odstranění předního nárazníku a nahrazení plechem, opancířování podvozku (třídílné = výměna serva do 2 minut), změna kol (a šestihranů kvůli šířce), plechová vana na elektroniku, zesílené pružiny, ALu rám a na něm MB Actros (vytažené blatníky), orámování kabiny, plato vzad, RC Jaguar, regl DSYS...
Opět bez motoru, přecházím též na 55ti závit, ale uvažuji i o přídavné převodovce jak jsem se zmínil již minule.
Přílohy
DSC06096.JPG
(79.62 KiB) Staženo 89 x
DSC06095.JPG
(114.39 KiB) Staženo 89 x
DSC06093.JPG
(78.49 KiB) Staženo 89 x
DSC06092.JPG
(85.13 KiB) Staženo 89 x
DSC06089.JPG
(69.68 KiB) Staženo 89 x
DSC06088.JPG
(78.2 KiB) Staženo 89 x
DSC06034.JPG
(79.26 KiB) Staženo 89 x
Uživatelský avatar
Maerek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 711
Registrován: pon lis 17, 2008 10:35 am
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: TL-O1 Expedice

Příspěvek od Maerek »

Pěkně se ti to rýsuje :geek:
TT-01 - Golf IV
DT-01, Traxxas Summit 1/16
Nějaká ta loďka, stříďáky a lipo :obesenec:
http://www.rcceskebudejovice.wgz.cz/
fightliner
ZLODĚJ, PODVODNÍK, GRÁZL a LHÁŘ
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 29, 2012 11:44 pm

Re: TL-O1 Expedice

Příspěvek od fightliner »

tlko expedici mám taky... má uzávěrku diferenciálu, prodlouižené tuning parohy = lepší tlumiče, a s crawler kolama je to prostě bomba... model prodávám, pokud nikdo v nejbližší době nekoupí, asi se postím do přestavby na 6x6.. fotky najdete na modelbazaru.. je to takový černý fešák :)
LŽU, DĚLÁM PODRAZY, OJEBÁVÁM LIDI ... NO JSEM PROSTĚ ZMETEK, TAKŽE POKUD CHCETE SE MNOU OBCHODOVAT, POČÍTEJTE S TÍM, ŽE VÁS VOJEDU.
Odpovědět

Zpět na „EXPEDICE, SCALE“