HPI Baja 5B SuperSport

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

HPI Baja 5B SuperSport

Příspěvek od bang »

Rok jsem se pohyboval okolo pětin a šestin, až jsem do toho po lákavé nabídce také vklouznul :) . Vzhledem k spolehlivosti, ceně dílu a hlavně parádnímu vzhledu jsem šáhl po Báje v SS verzi. Dle spousty názorů by samozřejmě byl do závodních bojů vhodnější Hormann, Cleon... ale cena samotného auta, náhradních dílů a vzhled který mi nepřirostl k srdci rozhodl...

V kovu mám uložení ložisek spojky. Další vychytávkou jsou mechanické brzdy na předek od Integy. Na autě jsou měkčí pružiny, tlumiče netečou. Další tunning neplánuji, jsem zastáncem pružných plastů.

Na tréninkové ježdění jsem pořídil pneu Bow-Tie od Proline, protože origo parádně zabírají, ale rychle mizí. Už jsem s ní vylítal 5 nádrží a zatím bez problému . V sobotu bude pořádný test, pojedu s ní první závod, snad se dostanu bez problému do cíle :-)!
Přílohy
baja.jpg
Naposledy upravil(a) bang dne čtv úno 19, 2015 10:16 am, celkem upraveno 1 x.
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Uživatelský avatar
idinek
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 236
Registrován: sob úno 16, 2008 10:37 am
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: HPI Baja 5B SuperSport

Příspěvek od idinek »

Gratuluji. Pěkná kára. :clap:
Držím Ti palce ať v závodě dopadneš co nejlépe. :wink:
SCX-10 s karoserií Defendera D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
SCANIA R470 ve stavu stavby
mail.:idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: HPI Baja 5B SuperSport

Příspěvek od bang »

Díky :)
V závodě jsem cvaknul 2x šroub co drží pastorek na bubínku spojky, asi se povolil nekvalitnim lepidlem na závity. Po konzultaci se zkušenými matadory a zmrknutí zahraničních fór, jsem došel k závěru :) , že se to někdy stává. Dal jsem delší šroub o tvrdosti 12.9, nic tvrdšího ve spoj. materiálech neměly, proušrouboval ho z druhé strany a pojistil ještě nyloc matkou. Vyjel jsem dvě nádrže a drží :-).

Přirezla čelist spojky, tak se sjížděla jen jedna lamela, což jsem odhalil, až když mi praskla pružina na spojce. Jezdím 6000 otáčkovou, Bája je klidnější na plynu. Origo 8000 rpm červená pružina je agresivnější v rozjezdu. Byly mi doporučeny lamely od FG. Je třeba koupit jinačí šrouby, protože origo jsou moc tlustý :) Výhoda téhle varianty je poloviční cena :) A jsou až na díru pro šroub stejné, viz. foto.



Dále mě příjemně překvapila výdrž Bow-Tie, po 5 nádržích mají 80-90 % vzorku 8)
Přílohy
tamka.png
20141024_113853.jpg
20141024_120503.jpg
Původní HPI a FG lamela
Původní HPI a FG lamela
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Odpovědět

Zpět na „1:5 a 1:6“