modelová krajina

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

modelová krajina

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Nejsem si jistý, jestli to patří sem, ale nic jiného mě nenapadlo. Nezajímali jste se už někdo, jak vytvořit modelovou krajinu pro naše RC MILÁČKY?
Už deší dobu přemýšlím, jak udělat krajinku přenosnou na akce snadno a rychle. Zatím je všechno buď šíleně pracné a nebo drahé. Navíc na to nemám ani prostory......
Zajímalo by mě, co to mají za materiály a lepidla, ale nerozumím tomu ani písmenko

https://www.youtube.com/watch?v=_ovNbnjRUNQ
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: modelová krajina

Příspěvek od rotruck »

Tohle by nám asi moc nevydrželo a skládácí/převážecí to moc nebude. Komentář jsem moc nekoumal , ale z prvního zkouknutí to vypadá , že jako základ na kostu z polystyrenu je použitý sádrový kašír gázou s následným reliéfováním asi disperzí - třeba herkules nebo tak . Na vodu a vodopády se dá použít čirá licí přyskyřice , nebo dentacryl , nebo i čirý odlévací silikon - ten je pak pružný.
Hodně se toho dá odkoukat od vláčkařů a kluků kitařú co dělaj dioramata ..........
Pojedeš do Strážnice ? Mohli by jsme to tam probrat , taky už nějakou dobu uvažuju o něčem rolovacím - převážecím.
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: modelová krajina

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Do Strážnice nepojedu, budeme to muset probrat jinde. Chtěl bych vytvořit něco lehkého na ty naše stavby, ale sádra to být nemůže kvůli křehkosti. Stejně tak mě fascinovalo tohle, ale to bude asi taky dost drahé.....

https://www.youtube.com/watch?v=U54S8y3B-Ag
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: modelová krajina

Příspěvek od Michal Boček »

Pepo pevná krajina je tak pro leštěnkáře aby ji postavili mezi cesty a jezdili kolem ní, my to potřebujem rozbagrovatelné :wink: . Nicméně pár menších hotových skalek nebo jiných útvarů by neškodilo - třeba Luboš vyrobil pěkné laminátové jezírko i s rákosím, které se jen usadí do terénu.
Co se týče stromků, byl bych opratrý - ten z toho videa sice je maketový i pro kitaře, ale zkus jich několik převážet na akci v jedné bedně a zbude ti z nich jen smetí a tyčky. Spíš bych se inspiroval tady:
http://iprumov.blogspot.cz/2014/08/17-s ... rokem.html nebo využil umělých květin jako polotovarů:
Obrázek

Přesunuju téma do Kamionů k dekoracím, kam si myslím že to nejvíc patří.
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: modelová krajina

Příspěvek od Jirkacbx »

Sádru určitě ne,to asi spíše obyč epoxid,možná i olaminovat,tím by to mohlo být o dost lehčí,když to bude jako skelet,pokud to nebude nijak vyplněný.
Rostlinky by šly nějaký od vláčků,ale budou malý.Něco jako tady https://www.itvlaky.cz/Stromy-kere-rostliny-c8_10_2.htm
Nebo pro akvária https://www.koijezirka.cz/akvaristika-t ... -rostliny/ nebo přímo velký a nějak to ostříhat nebo pomenšit
http://www.umelekvetiny-shop.cz/umele-k ... le-kvetiny
Nebo zajít do večerky či krámu k Vietnamcovi,dát s ním řeč a třeba v portfoliu obchodních známých by našel někoho,kdo ti ty potřebný kytky a stromečky v rozumný velikosti vyrobí :-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: modelová krajina

Příspěvek od honza 1960 »

:lol: Cokoliv mě postavíte do mého pracovního prostoru,tak všechno vám přejedu, rozbagruji a nakonec naložím a odvozu do věčných lovišť... :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) honza 1960 dne sob led 07, 2017 11:01 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: modelová krajina

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Díky Michale za přesunutí tématu. Už dlouho přemýšlím o vytvoření něčeho jako skalní stěna a nebo něčeho jako rozbořené budovy s vraky strojů, takové zapomenuté JZD v kopřivách. A k tomu bych rád i pěkné stromy. Chtělo by to materiál podobný sádře, savý, ale musel by být pevnější a lehčí. Přemýšlel jsem třeba o mouce. Ty máš Michale úžasné výrobní schopnosti a nápady. Jak udělat třeba věrnou cihlovou zeď schopnou opakovaného transportu, rozkládání a skládání ale ne z jednotlivých cihel, ale celé zdi?

Honzo, opovaž se....... :naughty: :lol:
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: modelová krajina

Příspěvek od Michal Boček »

Záleží na výrobních možnostech a účelu. Někde sem zeď viděl v německu z měkké plastové desky, do které vyryješ hlubší spáry. Nebo použiješ dřevěnou desku a nalepíš na ni malinké obdélníčky. Nebo v tvém případě si třeba postavíš kus zdi z malých cihel a pak ji zaformuješ :wink: .
Myslím že na skály by nebyl špatný ten laminát - lehký, pevný, odolává povětrnosti a vodě a na kopytu uděláš jakýkoliv tvar který se dá doplnit třeba i vlepenými kameny.
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: modelová krajina

Příspěvek od rotruck »

Taky vstoupím svou troškou do mlejnice .... jak jste možná už pár let zpátky zaregistrovali něco mobilního už jsem taky , třeba pro Dakar tvořil .
Je potřeba brát v úvahu , že všechno napevno vytvarované ať už je použitý materiál jakýkoli, zabírá hodně místa při převozu a pokud člověk nemá k dispozici dodávkový automobil (a i dodávky jsou kupodivu časem čim dál tím menší a menší , to by nám Michal mohl povídat ) tak toho člověk krom modelů a přislušenství pro ježdění moc nepobere a přichází těžké dilema .... buď pojede most - nebo drahá polovička, či kamarád ... jedno z toho musí zůstat doma :D

Mým snem - až budu jednou velký , je dopracovat se k nějaké mobilní rozložitelné stěně s dioramem lomu nebo stavby přehrady - aspoň 3 metry délky s metrem na výšku kde by se dalo jezdit aspoň ve dvou úrovních. Do důchodu ale ještě daleko :lol:
Obrázek
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: modelová krajina

Příspěvek od Hepcziiik »

Video z úvodního Pepova příspěvku mi připomělo doby, kdy jsem se věnoval mašinkám. krajina se tvarovala kousky polystyrenu, zmačkaných novin a kousků staré látky. to celé se spojovalo a tvarovalo takovou kaší, která se dělala z drceného papíru (myslím že se používá do foukané izolace) smíchaného s Herkulesem. po ztvrdnutí a vyschnutí to bylo celkem odolné, ne že by se po tom dalo skákat, ale pevnost to mělo slušnou. Sádra se nepoužívala. Důvodem bylo kromě váhy a křehkosti to, že táhne vlhkost a s tím spojené riziko plísně, kolejistě začlo být po nějakém čase "chlupaté" a likvidace byla problematická.
Mobilní krajina bude podle mého názoru problém, pokud nemáš k dispozici kamion na převážení, nebo ji nebudeš mít nafukovací jako skákací hrad pro děti...
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: modelová krajina

Příspěvek od rotruck »

Kamion mám , ale 1:14 a ten to opravdu nedá, ale naše duna zvící po složení 3x1 metru a 0,5m výšky se rozložená dá odnést v jedné ruce a místa tolik nezabere, tudíž když by se to v tomto duchu vyrobilo 2x větší tak je to pořád ještě paráda. Jen ten čas na to mít :roll:
Duna a ke konci videa ostatní serspetičky z překližky a laminátu ................... https://youtu.be/xmO_rcwhgcA?t=90
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: modelová krajina

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Tvoje představa Romane se mi líbí. Chtělo by to to naše pískoviště oživit. Zdá se mi už okoukané. Vzhledem k tomu, že už máme dvě drtičky kamene, nebyl by malý kamenolom špatný. Kdyby jste někdo měli tip na zajímavé rozbořené budovy, pošlete fotky. Ať je nějaká inspirace. Nové mě nezajímají, nejsou koukatelné a nikoho to neohromí.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: modelová krajina

Příspěvek od honza 1960 »

Jj Pepi..Dvě drtičky a ještě se k těm drtičkám rodí bubnová třídička..Na tu se také těším.. :wink:
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: modelová krajina

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Tak jsme se synem trochu začali tvořit to vrakoviště, ještě to není hotové. Rád bych tam měl i nějaké křoví nebo trávu.....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 978
Registrován: ned dub 30, 2017 12:26 pm
Bydliště: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: modelová krajina

Příspěvek od Milan3528 »

Pepo,dost dobrý :text-bravo: :text-bravo: :text-bravo:
Odpovědět

Zpět na „MYČKY, BETONÁRKY , DOMY, SKLADY ...“