Panelový Dům -skládačka

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
kelwin
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 251
Registrován: čtv led 06, 2011 5:54 pm
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Panelový Dům -skládačka

Příspěvek od kelwin »

aha.. dobrý.. a máš nějaký zdroj nebo to mám hledat....pak bude rozhodující ještě cena...:-)
Uživatelský avatar
Strejda
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 156
Registrován: pát led 27, 2012 12:33 am

Re: Panelový Dům -skládačka

Příspěvek od Strejda »

Doma na zahradě ho nepěstuji :--)
Ale sehnat se dá
Uživatelský avatar
MalejZvirak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 745
Registrován: úte úno 26, 2008 10:46 pm
Bydliště: šluknovský výběžek
Kontaktovat uživatele:

Re: Panelový Dům -skládačka

Příspěvek od MalejZvirak »

ty neodym používám na udržení nástavby a je pravda ,že by šli moc dobře užití hlavně by se dali zalít do betonu a na aukru je prodávají za celkem levno ,
jinak jsem původně myslel ,že bych použil zavitovou tyč napříč ,betonem vylil formu nechal přečuhovat tyč o 5mm a hotovo spodní panel by měl otvory podle šablony

i ta překližka by byla fajn ale já si nemohu pomoci beton je beton :D hlavně váha pro náklad

nebo to i kombinovat ale jinak jak říkám už tu každej pak má různý modifikace jak kde a co to je super ale shondout se tedy už na

nějakým měřítku ???rozměrů panelů

já jsem regnul do hd truck klubu a opravdu rád bych absolvoval všecky akce co bude možné a s plnou parádou
Uživatelský avatar
MalejZvirak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 745
Registrován: úte úno 26, 2008 10:46 pm
Bydliště: šluknovský výběžek
Kontaktovat uživatele:

Re: Panelový Dům -skládačka

Příspěvek od MalejZvirak »

ty neodym používám na udržení nástavby a je pravda ,že by šli moc dobře užití hlavně by se dali zalít do betonu a na aukru je prodávají za celkem levno ,
jinak jsem původně myslel ,že bych použil zavitovou tyč napříč ,betonem vylil formu nechal přečuhovat tyč o 5mm a hotovo spodní panel by měl otvory podle šablony

i ta překližka by byla fajn ale já si nemohu pomoci beton je beton :D hlavně váha pro náklad

nebo to i kombinovat ale jinak jak říkám už tu každej pak má různý modifikace jak kde a co to je super ale shondout se tedy už na

nějakým měřítku ???rozměrů panelů

já jsem regnul do hd truck klubu a opravdu rád bych absolvoval všecky akce co bude možné a s plnou parádou
Uživatelský avatar
Strejda
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 156
Registrován: pát led 27, 2012 12:33 am

Re: Panelový Dům -skládačka

Příspěvek od Strejda »

Teda pánové opravdu je řeč o betonu? :-oo :-oo
Jako sranda fajn ale jinak váha a tak to neklapne
Uživatelský avatar
MalejZvirak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 745
Registrován: úte úno 26, 2008 10:46 pm
Bydliště: šluknovský výběžek
Kontaktovat uživatele:

Re: Panelový Dům -skládačka

Příspěvek od MalejZvirak »

no bych se toho betonu fakt chtěl zkusit držet přeci to není nereálný :-) vyjde sluníčko vytáhneš kolečko formy a jedeš :D
SlashKO
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: pon pro 08, 2008 9:03 pm
Bydliště: Brno/Mohelnice/Vysoká u Malé Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Panelový Dům -skládačka

Příspěvek od SlashKO »

neodymy za slusnou cenu (podle me urcite lepsi jak an aukru) maji i na www.dealextreme.com :-)
Uživatelský avatar
MalejZvirak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 745
Registrován: úte úno 26, 2008 10:46 pm
Bydliště: šluknovský výběžek
Kontaktovat uživatele:

Re: Panelový Dům -skládačka

Příspěvek od MalejZvirak »

Uživatelský avatar
kelwin
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 251
Registrován: čtv led 06, 2011 5:54 pm
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Panelový Dům -skládačka

Příspěvek od kelwin »

pokud bude trošičku lepší počásko budu v týdnu štukovat... zkusím udělat test... panel ysou cca 300x300 x tl cca38cm obvodové.. udělám je tedy 20x20cm tl by to mělo mít kolem 2cm pro stejnou tl to udělám 2x 12mm osb a pak lepidlo a pak betonek... dám do toho nějakej zbytek pletiva.. :whistle: :-) jemnooké...... udělám to ve sklepě tam to uschne do dvou dnů pak to zvážím a dám to sem... pak až se tedy aspon trochu dohodnem z čeho to bude mohu přeměřit panelák a udělat nějakou skicu.... ale příjde mi snažší udělat to z toho OSB tř.22 dá se to pohodlně řezat a brousit... s tím betonem mi to příjd etakové "neohrabané..." asi to bude také tím že zedničinu nemám rád... :-)
Uživatelský avatar
MalejZvirak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 745
Registrován: úte úno 26, 2008 10:46 pm
Bydliště: šluknovský výběžek
Kontaktovat uživatele:

Re: Panelový Dům -skládačka

Příspěvek od MalejZvirak »

super udělám náčrt
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 975
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Panelový Dům -skládačka

Příspěvek od Michal Boček »

Hoši vy to asi fakt myslíte vážně :dance: , do toho jdu určitě taky :D .
Trocha teorie - betonový plný panel 20x20x2cm by měl mít zhruba 1,8 Kg , dřevěný 0,6 Kg.
Předloha mě napadá jen T06B, půdorysně 9,6x18m, výška 12m, obvodové panely tl. 300mm, vnitřní 150mm, čtyři podlaží + sklep.
Osobně bych nepoužil přímo beton, ale nějakou jemnozrnnou zálivkovou hmotu, líp se s tím dělá a má to hladký povrch - obrubníky, základy a propustek sem dělal z Panbexu G7 .
Magnety budou vynikající při sestavování, ale do spoje bych udělal určitě čepy, nejlíp kuželové kvůli strefování a větší tuhosti.
Sem zvědavý na náčrt :P

Edit: ještě obrázková dokumentace: základ, obrubníky, propustky
Naposledy upravil(a) Michal Boček dne sob úno 04, 2012 3:14 pm, celkem upraveno 1 x.
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: Panelový Dům -skládačka

Příspěvek od láďa »

Blázni :--) :--) :--) :--) to abych pak udelal pořádnej návěs za Lízu nebot jaký autáky kdysy vozily panely na stavbu paneláku? :lol:
VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
Uživatelský avatar
Stenviz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: pát zář 30, 2011 7:34 pm
Bydliště: Vizovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Panelový Dům -skládačka

Příspěvek od Stenviz »

Pročítám tuto diskusi a nemůžu se nepřipojit,nápad dobrý a tak jsem oslovil pana Bártka který nabízí na svém webu nejenom polepy na auta a traktory ale mimo jiné i třeba svodidla,pouliční lampy a PANELY všechno v sekci Produkty, dal jsem mu link na tuto diskusi a poprosil ho aby tady k tomu něco řekl tak uvidím, jinak jeho stránky : http://www.rc-ideal-mann.cz/
JD 7930 (bruder) - FlySky Er9X 2,4GHz
Pluh Pottinger,Vlečka Joskin
.......................................
http://rc-stenly.webnode.cz/
Uživatelský avatar
MalejZvirak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 745
Registrován: úte úno 26, 2008 10:46 pm
Bydliště: šluknovský výběžek
Kontaktovat uživatele:

Re: Panelový Dům -skládačka

Příspěvek od MalejZvirak »

skvělé zítra zasednu a pustím se do tvorby ,chci se držet v jednoduchosti je síla ,ano co se týče "betonu"myslel jsem něco na ten způsob napadá mě základ jemný sklářský písek který je dobře dostupný .ten kuželový čep je jistě lepší por usazení ,svojí váhou by to mohlo držet pěkně po kupě ..... jinak pánové šup jeřáby a jinou manipulační techniku :D
Uživatelský avatar
kelwin
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 251
Registrován: čtv led 06, 2011 5:54 pm
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Panelový Dům -skládačka

Příspěvek od kelwin »

já to beru vážně.. stavební sezona mrtvá tak aspon nějaké vyžití.. co se týká toho odkazu... nic proti nikomu ale kdybych vzal že náš dvouvchodový a 8 patrový panelák má 192 oken a k tomu balkonové dveře a k tomu cenu na odkazu tak si to raději spočítejte sami... to vám na panelák kaká.. a udělám si radši auto..:-) 192 oken je 48t. + okna v přízemí sklepní a vchodové dveře...:-)a kde sou boční a stropní panely a příčky...????? .... že to někdo spočítal na váhu dobrý beton není moc.. ale zas v množství pořizovací cena..??mě vychází orientačně že co patro vč stropu oba vchody je cca 110 panelů.. když zůstanem u váhy 1,5kg ks tak patro bude vážit 165kg kluci kdo to chcete doma skladovat a vozit v autě na výstavy a akce.... ty osb desky sou cca na 1/2. k tomu tedy hodím orientačně poměr 8 pater tak seš na hmotnosti 1320kg v osb desce je to 660kg. to už bych vzal do osobáku.. ale jezdit kůli paneláku dodávkou? no nevím...pak je tu křehkost.... stále se více přikláním k tomu deskovému materiálu.. ten křemičitej písek není špatnej ale je zas třeba krapet víc ho omastit.... nevím mě se to betonové prostě moc nezamlouvá.. :-)Modelář 105 má doma už manipulátor připravený k přestavbě.... pak následuje jeřáb.... uvydíme kdy se zadaří.. :-)
Odpovědět

Zpět na „MYČKY, BETONÁRKY , DOMY, SKLADY ...“