Goldhofer

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
JoB
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 24, 2022 9:28 pm
Bydliště: Choryně

Goldhofer

Příspěvek od JoB »

Zdar chlapi. Mohli by jste mi poradit se zapojením? Mám podval Goldhofer od Carson a ovládání ramp od Pistenking a regulátor Servonaut FMX. Ovládání přes rádio mi funguje (až na koncové vypínače, které snad taky někdy zprovozním), ale chtěl bych dát na podval třípolohový přepínač na ovládání ramp, abych nemusel vždy zapínat rádio. Současné zapojení viz. schema. Předem dík za cenné rady :think:
IMG_20240304_101813.jpg
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Goldhofer

Příspěvek od Jirkacbx »

Jednoduše,jako u stejně ovládanýho navijáku u expedic. 8-)
Z aku +/- k vypínači,kde polohy navzájem překlemuješ a od vypínače +/- na motory nájezdů.
Spínač,ASI nula je přívod od aku,jedna poloha souhlasně pro chod na jednu stranu motorů
a na druhou polohu vývody prohodit,abys dostal zpátečku.
Už je to sice drahně let zpátky,co jsem to dělal,ale jistě bys to někde v Elektro nebo jinde u Expedic našel.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Goldhofer

Příspěvek od Michal Boček »

Podle mě to tak jednoduché nebude - tím že je to teď napojené na regulátor, a ten má ještě externí koncáky, tak dodělávat do toho manuální ovládání je problém. Když bys to udělal podle Jirky tak hrozí že při náhodném sepnutí ručně nahoru a vysílačkou dolu ti shoří minimálně regulátor.
Ale šlo by to udělat:
a) dvěma dvojitými přepínači - jeden přepíná ovládání ručně/vysílačka a druhý pohon nahoru/dolu. Koncáky napojené do regulátoru nefungují při manuálním ovládání.
b) servotesterem a přepínačem - přepínač přepíná ovládání ručně/vysílačka a servotester ovládá napřímo regulátor. Koncáky napojené do regulátoru fungují při manuálním ovládání i z vysílačky.
c) relátkama + přepínačem - relátka spínají pohon nahoru/dolu, přepínání ručně/vysílačka není potřeba protože při náhodném sepnutí proti sobě to jen relátka zastaví. Koncáky napojené do regulátoru nefungují při manuálním ovládání.
Koncové vypínače ale jdou udělat i přímo u motoru (s diodama) - tak by fungovaly u všech variant.
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Goldhofer

Příspěvek od Jirkacbx »

Ano,chápu trošilinku problematiku s nechtěným zapnutím a podobně 8-)
JoB chtěl něco na sklápění s VYPNUTÝM rádiem.Tím pádem i reglem a veškerou elektronikou.
Koncáky stejně nemá nainstalovaný a funkční,takže by to nevadilo.
A když si vybere nějakej blbuvzdornej 3P spínač,aby o něj nechtěně nezavadil či se při provozu sám nemohl zapnout,regl i ostatní elektronika by měla bejt v klidu a motory by ASI po zapnutí rádia měly doject na jednu či druhou stranu s budoucímy koncáky a nedělat velkej elent.
A nic by nemělo odcházet.
Byl to jen návrh,praxe je další stránka věci a jak by to pak spolu mluvilo. :?
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
JoB
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 24, 2022 9:28 pm
Bydliště: Choryně

Re: Goldhofer

Příspěvek od JoB »

Super chlapi, díky moc za moznosti. :clap: Teď se jen budu muset rozhodnout co bude nejjednodušší, poněvadž nejsem moc zběhlý v elektronice. Ale kdo nic nedělá...
JoB
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 24, 2022 9:28 pm
Bydliště: Choryně

Re: Goldhofer

Příspěvek od JoB »

ten si neodpálí regulátor :?: :?: :?: Ach, jo. No nic, prozatím bude ovládání manuální: baterie - přepínač - motor.
Naposledy upravil(a) JoB dne sob bře 09, 2024 5:57 pm, celkem upraveno 2 x.
JoB
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 24, 2022 9:28 pm
Bydliště: Choryně

Re: Goldhofer

Příspěvek od JoB »

Tak jsem ještě vyhrabal jeden regulátor. Takže pokus č.2. Teď bych to chtěl zkusit s těma relátkama. Jen je to pro mě španělská vesnice. Podle mě přijdou dát mezi regulátor a motor, že ano? A můžete mi poradit přesný typ relátka? Předem dík.
A ještě pár fotek. Ať tu jen nesbírám rozumy.https://job78.rajce.net/
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Goldhofer

Příspěvek od Michal Boček »

Relátka jsou trochu složitější a nejsem si jistý jak dobře by si rozuměla s regulátorem (ideální je jen spínač). Nechceš to první zkusit s těma přepínači? Je to daleko jednodušší. Chtěl sem ti nakreslit schéma, ale nemám už nemám Corel v kterém jsem to předtím maloval - takže je to jen dodělané od ruky v malování, ale snad to pujde pochopit. Je potřeba použít dvojité přepínače - třeba https://www.gme.cz/v/1501026/smts-202-packovy-spinac a https://www.gme.cz/v/1499840/mts-223-packovy-spinac .
Přílohy
schema_najezdy.jpg
bocektransport.cz
JoB
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 24, 2022 9:28 pm
Bydliště: Choryně

Re: Goldhofer

Příspěvek od JoB »

Michal Boček píše: úte bře 05, 2024 5:41 pm Podle mě to tak jednoduché nebude - tím že je to teď napojené na regulátor, a ten má ještě externí koncáky, tak dodělávat do toho manuální ovládání je problém. Když bys to udělal podle Jirky tak hrozí že při náhodném sepnutí ručně nahoru a vysílačkou dolu ti shoří minimálně regulátor.
Ale šlo by to udělat:
a) dvěma dvojitými přepínači - jeden přepíná ovládání ručně/vysílačka a druhý pohon nahoru/dolu. Koncáky napojené do regulátoru nefungují při manuálním ovládání.
b) servotesterem a přepínačem - přepínač přepíná ovládání ručně/vysílačka a servotester ovládá napřímo regulátor. Koncáky napojené do regulátoru fungují při manuálním ovládání i z vysílačky.
c) relátkama + přepínačem - relátka spínají pohon nahoru/dolu, přepínání ručně/vysílačka není potřeba protože při náhodném sepnutí proti sobě to jen relátka zastaví. Koncáky napojené do regulátoru nefungují při manuálním ovládání.
Koncové vypínače ale jdou udělat i přímo u motoru (s diodama) - tak by fungovaly u všech variant.
Ahoj Michale, mohl bys mi, prosím tě, doporučit nějaké konkrétní relátka. Snažil jsem se nějaké najít na netu, ale je tam toho tolik....
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Goldhofer

Příspěvek od Michal Boček »

Třeba https://www.gme.cz/v/1499516/nt73-3-cs1 ... -prepinaci (na 6V, 1x přepínací kontakt).
bocektransport.cz
JoB
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 24, 2022 9:28 pm
Bydliště: Choryně

Re: Goldhofer

Příspěvek od JoB »

Michal Boček píše: úte bře 12, 2024 4:21 pm Třeba https://www.gme.cz/v/1499516/nt73-3-cs1 ... -prepinaci (na 6V, 1x přepínací kontakt).
Moc díky Michale za rychlé a hlavně cenné rady.
Uživatelský avatar
Pavel JK
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 324
Registrován: ned lis 26, 2017 5:36 pm
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Goldhofer

Příspěvek od Pavel JK »

Nejsem úplně ten pravej na rady s elekrtoinstalací, ale osobně bych šel cestou nejmenšího oporu a zapojil to přes třípolohový spínač. Mám stejně zapojené nohy u půjčovacího návěsu a funguje to dobře. Přikládám schéma zapojení.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mila198
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 156
Registrován: pon bře 19, 2012 10:35 pm
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Goldhofer

Příspěvek od Mila198 »

To můžeš udělat, když to nemáš i dálkově ovládané, ale pokud tam chceš připojit regulátor, tak tam musíš udělat odpojování regulátoru při manuálním ovládání, jako Michal! Také předpokládám, že by se to asi regulátoru nelíbilo, kdyby jsi do něho z druhé strany střídavě pouštěl napětí...
Miloš-ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com/
JoB
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 24, 2022 9:28 pm
Bydliště: Choryně

Re: Goldhofer

Příspěvek od JoB »

Jo, jo to můžu potvrdit. Právě tak jsem si odpálil ten regulátor. Pro příště si to budu pamatovat. A třeba to pomůže jí někomu jinému.
Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY , PŘÍVĚSY , prostě cokoliv co zapřahnete“