NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od Michal Boček »

Toho sem sa bál. Tak potom nechat vytisknout rohové kostky, koupit plastovou desku, a modelařit Obrázek .
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od NovaCZek »

trosku jsem pokrocil - pripravuji aktualizaci plánku a přidám nějaké obrázky - řeším ted nohy přívěsu... chtěl něco prodiskutovat tak připravim obrazek na vysvetlenou.. a dam to sem.

KDO MÁ ORIGO PŘÍVĚS? - PLEAS HELP! :)
ale do budoucna by se hodilo kdyby nekdo vyfotil (idealne i okotoval) TEN DRN na pripojeni navesu k tahaci - zatim pouzivam sroubek s podlozkou a matickou.. :) - hodily se rozmery originálu + foto - mohu tímto někoho poprosit?
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od rotruck »

Myslíš jako čep ? Pokud nebudeš dělat vlastní točnu tak ti rozměry originálu nepomůžou , musíš se prizpůsobit tomu co máś na autě ....... já jsem použil něco takového z kování oken - jen musíš najít ten pro tebe správný rozměr/průměr ....... Obrázek
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od Hepcziiik »

Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Uživatelský avatar
Ming
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: pon led 09, 2017 4:12 pm
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od Ming »

Raději používej slovo čep, nebo kingpin. DRN tady u nás říkáme něčemu úplně jinému. :--)
SCX10 Dingo (HPI Saturn 35T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat), CC-01 Beast (H2)
MB Arocs 3363 Clasic + návěsy
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od NovaCZek »

moc diky za rozmery :)) a upresneni nazvoslovi
(poznamka: me se drny libej :))
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od Honzass »

Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od Bořík »

Krásná práce - ten kontejner. Ve větším měřítku ( 1:200 ) jich potřebuju na loď vyrobit kolem 2600 kusů ... tak přemýšlím, že s podobnou technologií výroby bych to měl nepřetržitě vyrábět cca 5 let ( dva denně, v SO a NE budu odpočívat ). :shock: :cry:
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od Honzass »

Na to Thingiverse je kontejnerů spousta i na velikost HO jako jeden kus / celek, jen zadat do vyhledávaní a projít si to, ten, o příspěvek výše je rovnou 1/14.
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od Bořík »

Při té "velikosti" a počtu kusů je jediným řešením barevná tiskárna, mírně tvrdší papír a kvalitní lak.
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od NovaCZek »

trosku odbučetjete - ale má úcta za ten počet...
zpět k tématu trucku a navěsů :)) - musím říci . že toto je mazec příspěvek - MOC velké díky - ještě zjistit kde to budu tisknout :) (jeden kamarád by tu byl - tak uvidim co mi na to poví.. :)))
Honzass píše: ned pro 15, 2019 10:42 am Chlapáci, jak jsem procházel před časem Thingiverse, tak jsem tam viděl kontejnery, tak jsem to teď pohledal a zde jsou linky, je to zajímavá alternativa. Ještě jsem doplnil odkazy na podvozek vč. přislušenství.

https://www.youtube.com/watch?v=xuACkvaG3eU

https://www.thingiverse.com/thing:2525276 list. pera
- ty listový pera z plastu zkusim asi vyrobit na druhou verzy přívěsu... kde chci udělat nejaké vylešení..ale to je jestě čas.....
.... a jeste dodam - koupil jsem pneu i disky... zitra by meli doarzit tlumice a ten můj "drn" :) - tak to dam dohromady.. nejak se rozhlizim jak kdo řeší právě nohy..
Naposledy upravil(a) NovaCZek dne ned pro 15, 2019 6:24 pm, celkem upraveno 1 x.
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Uživatelský avatar
Pavel JK
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 324
Registrován: ned lis 26, 2017 5:36 pm
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od Pavel JK »

Jen chci upozornit že některé díly na Thingiverse mají svoje měřítko a neodpovídají měřítku Tamiye. Zrovna ty rohy kontejneru jsou měřítkem tak Bruder ale zase dobře sedí k Al profilu 10x10mm který lze koupit kdekoli.
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od Honzass »

to NovaCZek , rádo se stalo, když můžu pomůžu a když jsem to před časem viděl, proč to tu nezveřejnit ? Nejsi první ani poslední, kdo tu řešil kontejnery + příslušenství návěsů, tak je to snad užitečné i pro další stavbaře.

K těm listovým perům, je pěkné to video, kde ukazuje na váze zatížení a uvadí jaká tloušťka per je pro danou nosnost.

Nevím jak to bude s jednotlivýmy komponenty, ten klučina, co to dělá na tom Thingiverse , jak ten podval, tak ty kontejnery, dělá to na měřítko 1/14.
Jinak ano ten AL jekl je 10x10x1, ale jestli je délka návěsu přes 80 cm, tak ten profil si myslím není až tak přehnaný.
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od NovaCZek »

Naposledy upravil(a) NovaCZek dne stř led 15, 2020 3:35 pm, celkem upraveno 1 x.
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od NovaCZek »

zpet k hlavnimu tematu navesu .. ohledne veci na kontainery jsem dnes poslal znamemu do 3D tisku..
pokud to stihne - v sobotu bych to mel mit.. tak uvidime... poslu i nejake info (a na jake tiskarne se tisklo)
- take prisel balicek s tlumicema, pneu, diskama, čepem - takze jsem to dal dohromady(provedl jsem male upravy, ktere pak musim zakreslit do planu.. udelam nejake fotky a dam to jsem at je videt postup
Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY , PŘÍVĚSY , prostě cokoliv co zapřahnete“