NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od Honzass »

JJ na Thingiverse je spousta zajímavých věcí a v dnešní době 3D tiskáren, je šikovné, že je to volně k dispozici. Zkoušel jsem tisk těch listových per a světel a je pěkné, jak mu jednotlivě vytištěné díly lícují to k sobě. Což není vždy pravidlem a ty pera jsem zkoušel na té váze nosnost a fakt to sedí...
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od NovaCZek »

Obrázek
Obrázek

tak zatim mam male dily na kostru kontejneru - sedi to hezky :) - zitra musim zas pro profily a mohu pokracovat...
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od NovaCZek »

aktualizovano:
Obrázek
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od NovaCZek »

Obrázek

tak zatim to dopadlo dobre :)) - necham vytisknout dalsi veci - ale ted pres svatky nevim kdy to bude... :(
Naposledy upravil(a) NovaCZek dne stř dub 28, 2021 9:09 am, celkem upraveno 1 x.
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 978
Registrován: ned dub 30, 2017 12:26 pm
Bydliště: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od Milan3528 »

Pěkná práce.Ať se daří a máš radost z modelaření.
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od NovaCZek »

zde je upraven pricny unasec jelikoz v me konstrukce je potreba vnitrni sirka 75mm
http://www.mouk.cz/data/file/naves/pric ... mm-5ks.stl pricnik-vnitrni_sirka_75mm-5ks.stl
http://www.mouk.cz/data/file/naves/1-pr ... uprava.skp 1-pricny-unasec-uprava.skp (nutné upravit meřitko)

pri rozborce zborce se stal problem - jeden curapajzl se tam nejak zasek - a jak jsem zabral .. a uz polozobrana konstrukce to nevydrzela..
Obrázek

..takze jsem zase zadal tisk... ale nevim kdy bude.. stastne vanoce a klidne nervy Všem modelářům :D :D :D :lol:
Naposledy upravil(a) NovaCZek dne stř dub 28, 2021 9:10 am, celkem upraveno 2 x.
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od Honzass »

Mě podle fotek příjde, že to bylo tisknuté hodně ,,hrubě,, , nechci se nikoho dotknout, ale podle struktury tisku, je to na hrubo. Podle té fotky, takto já urvat roh, bych musel vzít blicky... Ano, pokud to člověk chce aby to vypadalo a něco vydrželo, musí nastavit spoustu parametrů, které pak strašně prodlužují tisk, ale vyplatí se to. Pokud by jsi chtěl mustr rohů, pošli mi adresu, vytisknu a pošlu.
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od NovaCZek »

aktualni stav - neco ze 3D tisku jsem si vyzvednul :)
Obrázek
Obrázek
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od NovaCZek »

Obrázek
Obrázek
Obrázek

zatím je tam trosku vule - mezi kontejnerem a tim sroubem (ten konec je tisk a je vyssi nez je treba..
takze ve fianle prijde zbrousit.. presne na míru..

Obrázek
Obrázek
Obrázek

no ted si chci udělat osvětlení - nějakou dobu budu zase čekat na 3d tisk...
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od Honzass »

Vím, že to máš zatím nahrubo, ale místo těch okrasných matic by bylo lepší šroub zaříznout a tu plast. matici ke šroubku nalepit sekunďákem. Jinak pěkná stavba.
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od NovaCZek »

je to tak - porad hruba stavba - dekuji za tip - tak nejak to budu resit - finale bude to vse dat na pevno dohromady - na https://www.s-hobby.cz/ jsem koupil hlinikove profily na kontainery - jelikoz doma neni moc mista a pritelkyne uz mi do toho parkrat kopla (nechteně - je to zlatíčko) - tak jsem se rozhodl ze alespon boky vyplne budou kovove.. aspon to neco vydrzi :) - dvere konteineru budu tisknout..

ted marodim uz podruhe :( takze jsem ted zabrzdeni - pak budu dohanet praci... :( - ted na tom delam jen chvilkama...

jo jeste na https://www.s-hobby.cz/ jsem se docetl toto:
Od 1.3.2019 vstupují v platnost nové tarify České pošty, které dramaticky zdražují všechny zásilky nad rozměr balíku 35cm. Zásilky větší jak 35cm budeme zasílat standardně PPL, pouze na vaše přání a po vzájemné dohodě a odsouhlasení ceny i Českou poštou (Např. zásilka 1m profilů Českou poštou stojí namísto 180,-Kč nově 339,-Kč !)

- celkem krutost!
- oni z české posty chtej asi udelat ziskovou a.s. - ale jeji smysl jako statniho podniku je jiny - a to sluzby posty obcanum po cele CR! - ale to nepatri do tohoto fora.. proste jsme si neodpustil tuto poznamku..
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Uživatelský avatar
polkyk
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 334
Registrován: pát pro 28, 2012 5:28 pm
Bydliště: Proboštov u Teplic

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od polkyk »

Ahoj, taky se budu v budoucnu pouštět do stavby vlastní nástavby na auto + přívěs

koupil jsem si i 3D tiskárnu, tak kdybyste něco potřebovali vytisknout, tak není problém.
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od NovaCZek »

tak po dlouhe dobe - tedy hlasim nejaky postup
1) u navesu - rozborka - obrsouseno - nastrikano zakladovkou + potom cerny postrik - složeno zpět dohromady.. (fotky doplnim az se pujdu projed :))
- aktualne jsem si nechal vytiskout blatniky - aktualne jsem je trosku zbrousil a striknul poprve tmelem - nasleduje brouseni.. a tento postup budu opakovat
2) kontejnery - take tak - takze hodne brouseni - jelikoz vse (mimo spoju hlinikove konstrukce) je hlinik (podlaha nejaky sololit co jsem nasel - a strecha 3d tisk.. ta strecha je ze 3ks - ty jsem spojil - a ted budu porad brousit a tmelit nez to striknu bilou na finale ...

Obrázek
Obrázek
Obrázek

4) dvere - jiz dlouho premyslim jak hezky resit dvere (zavirani) - a je to klicem je pohyb na pruzine - nahore a dole u dveri se muze nejaka tycka zasunout do nejake dirky(zamku) co se nalepi primo na ram kontejneru - s pak jsem si rikal kde sezenu malou pruzinku co bych schoval do nejake trubicky - a napadlo me vyuzit systemu jako ma stežejka v pasku u hodinek.. premyslim o tom - jeste jsem nezjistoval rozmery - ale mala prizinka je i v zapalovaci (drzi uhlik na kolecku..) tak uvidme hodim to na papir.. udelam nacrtek - nebo řešil to nekdo nejak?

3) zacnu se divat po slětlech - ale zatim asi ty 7 komorove - zkousel tam nekdo delat ty diody - nebo mam rvnou koupit hotove?
(kdyz si vezmu kolik s tim bude prace premyslim ze bych si to usnadnil a koupil je hotove..jeste nevim..)

PS: sakra dosel mi tmel :(
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od Bořík »

Ty kontejnery vypadají moc hezky. Pěkná práce hlavou i rukama !
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: NÁVĚS - novaczek A - domácí výroba

Příspěvek od NovaCZek »

ještě pridam 2 fotky celku
- pořídil jsem si kvuli tomu poličku - ta zajistila bezpečnou vzdálenost od 2 dětí :D :lol: :lol:

Obrázek
Obrázek
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY , PŘÍVĚSY , prostě cokoliv co zapřahnete“