RC tamiya ACTROS mi píská a dalsí dotazy + stavba návěsu + podval bruder

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

RC tamiya ACTROS mi píská a dalsí dotazy + stavba návěsu + podval bruder

Příspěvek od NovaCZek »

Ahoj lidi,

znate to - nekdy s necim začínate a mate plno dotazu.. tak jsem se rozhodl založit toto vlakno a řešit zde vše všechno od začátku...
kamion jsem sestavil dle navodu.. takze uz mi to doma troubi a přítelkyně začíná trpět - ještě neví jak dlouhý bude návěs :lol: :--)

návěs: návěs - domácí výroba
podval: podval Bruder - domácí přestavba

postupné dotazy a řešení:

tak zde důležitá věc:

kdyz dam plyn - regulator (nebo lepe MFC-03) začne pískat - nejde z reproduktoru ale primo jako by z motoru - nebo nevim - zkousel jsem jiny motor a tim to neni.... (nejvice při rozjezdu - pak to utichá..jak člověk už jeden zvyšuje otáčky/plyn...pak kdyz clovek brzdi znovu ..nebo rozjizdi..)

muze nekdo poradit? resit nekdo podobny problem? :|

me prisla divna jeste jedna vec - vsechno jsem pri zapojeni mel obracene - zataceni, plyn ... vsechno jsem reverzne prevodil na vysilacce - ale radeji to zde prikladam jako info...
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: RC tamiya ACTROS mi píská a dalsí dotazy + stavba návěsu + podval bruder

Příspěvek od NovaCZek »

zde jsem udelal video - piskani pri rozjezdu...
http://sklad.vyroba-www.cz/rc-actros-piskani.mp4

nekde jsem vycetl ce to muze delat baterka - tak jsem objednal novou - lepe receno dostanu na vanoce od zeny - takze si budu muset pockat..
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: RC tamiya ACTROS mi píská a dalsí dotazy + stavba návěsu + podval bruder

Příspěvek od Jirkacbx »

Nepíská baterka,ale regl v součinnosti s motorem.
Je to normální jev a nijak to neovlivníš.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: RC tamiya ACTROS mi píská a dalsí dotazy + stavba návěsu + podval bruder

Příspěvek od Bořík »

S velkou pravděpodobností to bude regulátor. Je to běžná věc u regulátorů a odstranit nejde - pouze výměnou regulátoru za jiný. Problém je v tom, že regulátor řídí výkon spínáním ( neustálým zapínáním a vypínáním ) a rozhodující na zvuk je to, kolikrát za vteřinu to sepnutí a rozepnutí provede. Bývá to od 50x do ( třeba ) do 20 000x ( to už je extrém, co se moc nepoužívá ). Často to bývá kolem 2000x až 4000x za vteřinu a to je právě ten slyšitelný zvuk 2000-4000 Hz. U střídavých regulátorů se ta frekvence spínání mění - podle toho, jak regulátor řídí otáčky. Řešením je najít regulátor, co spíná vyšší frakvencí a lidské ucho už ten zvuk nevnímá tak hlasitě ( nejvíce vnímáme kolem 1 kHz ). Vliv má na to také motor - podle počtu pólů se pak také ta frekvence spínání mění.
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: RC tamiya ACTROS mi píská a dalsí dotazy + stavba návěsu + podval bruder

Příspěvek od rotruck »

Jak už napsal Jirka ... zjednodušeně je to normální projev regulátoru , díky němu si i odvodíš ideálni nastavení hranice citlivosti rozjezd a revers na vysílačce , nebo prostě pokud ti to vadí tak pořídit regl co neppopiskuje , není to vada.
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: RC tamiya ACTROS mi píská a dalsí dotazy + stavba návěsu + podval bruder

Příspěvek od NovaCZek »

no ja myslel ze kdyz koupim originalni MFC 03 EURO - tak to delat nebude a hle... :/

.. no jak pisete ze vada to neni (reklamace by tedy neprosla).. co s tim mam delat? - nejakej kondik? nebo jak tam napojit jiny regulator? kdyz mam orig. MFC 03 EURO (jak jsem jiz psal...) ach jo. :/

..copa ja ..ja to přežiju ale přítelkyni to vadí... tak jak to řešit - zkoušel jsem i jin motor co jsem mel ve starem aute ale dela to taky (si stejny pocet polu jak pisete...) - to jsem nezkoumail blize..

ale diky za teorii co jste napsali.. (myslim ze se to ve vysledku bude hodit v historii fora i pro ostatni..)
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: RC tamiya ACTROS mi píská a dalsí dotazy + stavba návěsu + podval bruder

Příspěvek od rotruck »

....nevím jak ostatním , ale mně se to video přehrává naprosto děsivě a nic moc se z toho nedá vykoumat , ale i tak mi to pískání přijde dost neobvykle hlasité a přebuzené. Jak to zní když odpojíš zvuk a jezdíš bez něj ? je to stejné , nebo to pískání zeslábne ?
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: RC tamiya ACTROS mi píská a dalsí dotazy + stavba návěsu + podval bruder

Příspěvek od Bořík »

Něco na tom může být ... ta frekvence spínání regulátoru může působit jako rušení toho zvukového modulu a ten zesilovač to rušení může přenášet do reproduktoru a zesilovat. Je pravda, že to pískání má netypický průběh - pokud by auto jelo konstatní rychlostí, tak i to pískání by mělo mít charakter plynulého nekolísavého tónu. Tady to píská dost specificky. Možná není vše ztraceno, třeba pomůže odrušení. Bude dobré si stím ještě pohrát.
Uživatelský avatar
NovaCZek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 12, 2019 9:56 pm

Re: RC tamiya ACTROS mi píská a dalsí dotazy + stavba návěsu + podval bruder

Příspěvek od NovaCZek »

novou baterii to nebylo ... ale kdyz jsem se v tom rejpal - jinak jsem poskladal mou eleketriku - ktera zatim nema řád - jen jsem vse na vyzkouseni proste zastrkal tam kam to patrilo...

kdyz jsem tedy kabilky preskladal - dostavil se učinek v podobe mensiho piskani.. dal jsem to neresil. ale verim az bude elektrika tam kde ma byt ve finalnim ulozeni jak ma byt u hotoveho modelu, bude problem s piskanim vyresen.

tak trosku to beru za uzavrene

- vsem moc dekuji za to, ze tady cetli a pomohli.. moc diky :)
ACTROS 1851 Tamiya 1/14 (chudinka bez návěsu)
Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY , PŘÍVĚSY , prostě cokoliv co zapřahnete“