Jak dostat elektriku z auta na podval?

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: Jak dostat elektriku z auta na podval?

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Me treba vysilacka 2prijimace neumi, takze prislusenstvi k Deeru mam pripojene pres 8-pin multiplex. A mam tam vse, vsechna svetla, sklapeni privesu atd... Staci to jen "ekonomicky" zapojit. :) Navic si myslim, ze s temi infra nebo dvema prijimaci to nevypada moc maketove. Kdyz vidim nejake solo na akci s tandemem a neni tam zadne kabelove spojeni, vypada to divne. V realu tam jsou dva okruhy vzduchu, nekdy dva okruhy elektriky a ABS. Tudiz 5 "kabelu". Samozrejme nemusis mit na modelu vse zvlast, ale dal bych tech 5kabelu na ten konektor multiplex, je jen na tobe jestli na 6-ti nebo 8-mi pin ;)
Je to jen muj postreh, ale jsem puntickar
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Jak dostat elektriku z auta na podval?

Příspěvek od Bořík »

Kabel(y) mezi tahačem a návěsem ano, ale problémem je právě ten konektor, který má co do maketovosti hodně daleko. A co se týká toho přijímače, baterek a dalšího RC příslušenství, tak na tak velkém návěsu je spousta místa, kam jde toto zařízení umístit a přitom nebude působit rušivě. A je zde jedna důležitá věc: konektor se musí ručně spojit a rozpojit. Na samostatné RC zařízení se sahat nemusí.
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: Jak dostat elektriku z auta na podval?

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

O prostoru samozrejme nemluvim, to je jasne. Chapu, ze konektor maketovy neni, ale udelat se to da. Staci na kazdy kabel dat dutinku ze servo konektoru, smrstit do buzirky a a je to skoro stejne hrube jako kabel samotny. Na tahac zezadu do kabiny instalovat druhou stranu servo konektoru (kolicky) a je to ;) Jedine co, tak zalezi jaky proud by tim mel prochazet.
Co se tyce zapojovani, je to jen o pohodlnosti. Kdyz zapojis naves, taky musis vlezt za kabinu a vse zapojit, takze by to bylo stejne jako v realu ;)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Jak dostat elektriku z auta na podval?

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Jestli jsi Romane puntičkář, tak jak to, že zas nepoužíváš háčky a čárky ve větách? Co vás v té škole sakra učili........kdo má ten moderní pseudojazyk číst......? :doh: :doh: :doh: :pray: :lol:
Uživatelský avatar
homer69
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 757
Registrován: úte bře 20, 2012 2:03 pm
Bydliště: Proseč
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat elektriku z auta na podval?

Příspěvek od homer69 »

Jen k diskuzi okolo konektorů. Nechá se koupit celkem malý konektor:
https://www.fechtner-modellbau.de/mater ... .-kupplung
https://www.fechtner-modellbau.de/mater ... n/5-polig/
Mám je použité na Volvu FM.
Na druhé soupravě mám infra přenos, je to celkem dobré. Mám však jednu výtku, vadí mi že je přenos pomalejší na návěs. Je to vidět u všech světel, sice nepatrné zpoždění, ale je. Hodně vidět to je hlavně u blinkrů. Jinak je vše věc názoru co kdo preferuje. Každému vyhovuje něco jiného.

Martin
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat elektriku z auta na podval?

Příspěvek od Jirkacbx »

Bořík : Na světě je jen jedna dokonalá věc a to dámský přirození :-),já si jen hraju a vymejšlim kraviny.
Ani nevim,jestli něco podobnýho vůbec někdy jezdilo.

Roma : No,tys mi tu opravdu chyběl :lol: I když zas tak blbej nápad to neni,jen to nějak vyrobit,ty konektory,aby to nějak vypadalo.
V plánu jsem měl vypínač na pérko,kdy by se po najetí točnou odmačknul a vše by se na podvalu zapnulo a obráceně se vyplo,aby to trapně nesvítilo při odpojení.
A stejně mam jen mechanický odpojování podvalu na točně,takže se ohnout k tomu musim.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat elektriku z auta na podval?

Příspěvek od Jirkacbx »

Jozef : Určitě zas píše z mobilu,tam se háčky a čárky berou jako zdržování :roll:
homer69 : Konektor docela pěkný,jen trošku delší.To by až tolik nevadilo.Spíš přemýšlím,co by s nima udělalo 12V a asi 4A,abych to pak neupek.
Ale před časem jsem vysomroval větší množství Modela konektorů a ty budou úplně stačit.Jak proudově,tak velikostně.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: Jak dostat elektriku z auta na podval?

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Pepa: No podivej se, psat budu jak se mi pise nejlepe a bud se s tim smiris, nebo ne....
Jirka: Myslim, ze by to vypadalo dobre. Navic, pokud se stejne musis ohybat k tomu, tak proc ne ;)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Zamčeno

Zpět na „NÁVĚSY , PŘÍVĚSY , prostě cokoliv co zapřahnete“