Vlek Bruder Fliegl - tandem

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
milossek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 559
Registrován: stř říj 23, 2013 2:30 pm
Bydliště: okr. Kladno

Vlek Bruder Fliegl - tandem

Příspěvek od milossek »

Ahoj, představuji Vám svůj pokus o vlek za traktor. Chtěl jsem nějaký "návěs", se kterým můj kluk zvládne zacouvat a bude mít sklápění dozadu. Z bruderácký nabídky se mi upřímně žádný takový nelíbí (co se mi líbí, tak jsou k té menší řadě traktorů, za velkým vypadají divně). Tak jsem překopal klasický Fliegl vlek na tandem. Ala skutečný Fliegl TDK. Odebral jsem přední nápravu, z ní vyřízl točnu, tak že zbyly jen boky. Před zadní nápravou jsem vydlabal z rámu výstuhy a přední nápravu zapasoval. Boky byly o 1mm užší než boky na zadku, tak se tam docela dobře vešla. V přední části rámu jsem taky vyřízl točnu. Koupil jsem od Brudera 2 náhradní oje. Jedna byla k vleku Krampe. Ta má i stojánek, ale musela by se pustit hodně nízko. Druhá, použítá, je ke sběracímu vozu. I originál Fliegl mají oj zalomenou. No a upevnil pomocí alu profilů. Teď jen přemýšlím nad sklápěním. Jestli pomocí serva, nebo motorku s převodovkou z akušroubováku. Motorek ze šroubováku je na 4,8V ale zabere skoro půlku vleku, takže na šroubovici nezbude moc místa, a nezvedne mi tak korbu asi do plna. Servo mám objednané, u toho by šla použít delší šroubovice. Pár rad jsem vyslechl a vyčetl na motorek s převodovkou. Nevím, neplánuji sklápět mokrou hlínu nebo písek, takže by to mohlo utánout servo. Doma to bude max na kostičky lega, nebo máme kolíčky na spojování nábytku. (Ty se dobře nakládají nakladačem na traktoru). Na léto na ven tak zahradnický substrát. Vlek bude mít asi svojí baterku, protože traktor má jen 1000mAh kvůli místu, a to by si asi moc nezajezdil. Postupně než bude vyřešené sklápění,ještě dodělám otevírání zadního čela a oj do barvy rámu.
http://hindv.rajce.idnes.cz/vlek_Bruder ... _-_tandem/
" Kde začíná elektrika, končí rozum"

Fendt 936Vario + čelní nakladač + sněhová radlice
Claas Axion 850 + tandem vlek Fliegl
Bruder CAT 963D
peckovej Kirovec K-700A v 1:14
Uživatelský avatar
Míla
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 817
Registrován: pon srp 15, 2016 11:06 am
Bydliště: Písek, jihočeský kraj

Re: Vlek Bruder Fliegl - tandem

Příspěvek od Míla »

Hezké.
jak si objednával náhradní oje od Brudera, přímo přes jejich web nebo nějaký jiný ?
Hasičská technika MB Sprinter RZA,PLHA, Scania R series, CAS,KHA,KA
Speciální pásová technika.
https://rcpupisek.rajce.idnes.cz/
rc-pozarni-utvar-pisek.webnode.cz
facebook.com/rc.pozarni.utvar.pisek
Uživatelský avatar
milossek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 559
Registrován: stř říj 23, 2013 2:30 pm
Bydliště: okr. Kladno

Re: Vlek Bruder Fliegl - tandem

Příspěvek od milossek »

Díky, objednávám to z http://www.remauh.cz/podle-znacky/brude ... -dily/#top. Nenašel jsem jiný e-shop, kde by měli tolik ND.A pokud ten ND existuje a není skladem, objednají ho. Vždy kouknu na německý stránky Bruder, tam se podívám jestli ten díl co by se mi hodil existuje jako ND. Jeho katalog číslo pošlu pak do té Remy a oni ho objednají. Jde to objednat i přímo z německa, ale je tam masakr poštovný.
" Kde začíná elektrika, končí rozum"

Fendt 936Vario + čelní nakladač + sněhová radlice
Claas Axion 850 + tandem vlek Fliegl
Bruder CAT 963D
peckovej Kirovec K-700A v 1:14
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Vlek Bruder Fliegl - tandem

Příspěvek od Kejhak »

vypadá to moc dobře. Co se týká sklápění, tak mrkni ma malýho mercedesa. viewtopic.php?f=182&t=20743 Tam jsem taky použil akušroubovák a přepákování korby s krátkou závitovkou. S kámošem jsme dělaly dloooouhej valník za Xeriona ze dvou sklápěček Krampe a je tam stejný přepákování. Vyklopí to fakt vysoko a síly habakůk.
Xerion Krampe.JPG
Naposledy upravil(a) Kejhak dne sob pro 10, 2016 10:08 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
milossek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 559
Registrován: stř říj 23, 2013 2:30 pm
Bydliště: okr. Kladno

Re: Vlek Bruder Fliegl - tandem

Příspěvek od milossek »

Kejhák: na to Tvýho Mercedesa jsem koukal, už jsi to tu někomu doporučoval, i foto mám stažený :D .Ten Tvůj systém funguje ale jen s ložiskem po korbě, pokud to dobře studuju? Ještě se tě dovolím zeptat, někde jsem tu v dnech minulých četl Tvoje příspěvky ohledně náhražky hydrauliky, nějaké mechanické pístnice. A nemůžu si vzpomenout na název a ani kde jsi to psal?
" Kde začíná elektrika, končí rozum"

Fendt 936Vario + čelní nakladač + sněhová radlice
Claas Axion 850 + tandem vlek Fliegl
Bruder CAT 963D
peckovej Kirovec K-700A v 1:14
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Vlek Bruder Fliegl - tandem

Příspěvek od Kejhak »

Je to tak, ten sklápěcí mechanismus s tím přepákováním, se o korbu opírá o ložisko( nebo váleček, nebo něco podobnýho). Oproti přestavbě sklopek, kdy jsou táhla pevně spojená s korbou, tady odpadá určitý "pnutí" táhla vůči korbě a je pro tu plastovou korbu šetrnější. Další výhodu vidím v tom, že na koncaky desedaji právě ty táhla a korba jako taková je pořád volně ručně sklopná. Tu je možný kdykoliv sklopit, nebo úplně sundat pro případné servis čehokoliv na podvozku a táhla a šroubovici se ani nehne, oproti sklopce krampe, kde jsou táhla na pevno s korbou a jakýkoliv lehký nadzvednuti rozepina koncak a tím se šroubovici porad jakoby dotahuje a šponuje ty plasty na podvozku. Ta varianta s volnou korbou je zaměřena na funkčnost a sílu na úkor "maketovosti" ale s technickýho hlediska jsem s ní mnohem spokojenější, než s korbou k tahlum napevno.
Ty elektromechanický písty jsou CTI MODELLBAU
Uživatelský avatar
milossek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 559
Registrován: stř říj 23, 2013 2:30 pm
Bydliště: okr. Kladno

Re: Vlek Bruder Fliegl - tandem

Příspěvek od milossek »

Díky za radu :clap: , mám čas nad tím přemýšlet, než seženu pohon.
" Kde začíná elektrika, končí rozum"

Fendt 936Vario + čelní nakladač + sněhová radlice
Claas Axion 850 + tandem vlek Fliegl
Bruder CAT 963D
peckovej Kirovec K-700A v 1:14
Uživatelský avatar
milossek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 559
Registrován: stř říj 23, 2013 2:30 pm
Bydliště: okr. Kladno

Re: Vlek Bruder Fliegl - tandem

Příspěvek od milossek »

Trochu jsem se pohnul a udělal otevírání zadního čela. Zatím jen zkušebně sestavené.
Přílohy
P1190802.jpg
P1190798.JPG
P1190794.JPG
" Kde začíná elektrika, končí rozum"

Fendt 936Vario + čelní nakladač + sněhová radlice
Claas Axion 850 + tandem vlek Fliegl
Bruder CAT 963D
peckovej Kirovec K-700A v 1:14
Uživatelský avatar
milossek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 559
Registrován: stř říj 23, 2013 2:30 pm
Bydliště: okr. Kladno

Re: Vlek Bruder Fliegl - tandem

Příspěvek od milossek »

Opět malý krůček vpřed, udělané zvedání. V tomto stavu je odzkoušeno, že to zvedne 2kg. Pohon zatím 10kg servem. To tam zatím bude co vydrží, jinak už mám objednaný motorek s převodovkou. Ještě je třeba dodělat pořádné uložení šroubovice a vymyslet kam přidělat koncáky, přepínač a baterku. A předělat páky otevírání zadního čela, aby se zvedalo víc.
videa:
https://www.youtube.com/watch?v=hqTYAg7 ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=V5T-MgS ... e=youtu.be

Pár doplněných fotek:
http://hindv.rajce.idnes.cz/vlek_Bruder_Fliegl_-_tandem
" Kde začíná elektrika, končí rozum"

Fendt 936Vario + čelní nakladač + sněhová radlice
Claas Axion 850 + tandem vlek Fliegl
Bruder CAT 963D
peckovej Kirovec K-700A v 1:14
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Vlek Bruder Fliegl - tandem

Příspěvek od Kejhak »

Pěkný, tahle přestavba toho valníku vypadá moc dobře. Ty kola vzadu, lomená oj, moc hezky to lahodí oku. Vyladit to vyklápění a špica. :clap:
Uživatelský avatar
milossek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 559
Registrován: stř říj 23, 2013 2:30 pm
Bydliště: okr. Kladno

Re: Vlek Bruder Fliegl - tandem

Příspěvek od milossek »

Děkuji Ti za pochvalu Kejháku :dance: . Vidíš v tom vyklápění ještě něco víc, okem odborníka, než jsem krom co jsem popsal a slabšího serva? Ještě taková prkotina, jakou barvou nastříkat tu oj. Originál vleky mají šasi pozink. Mám doma barvu Co mi zbyla z letadýlek, odstínem odpovídá barvě kol na vleku - taková tmavá stříbřenka. Nebo mám namíchanou tmavě šedou barvu, co je celý rám vleku. To by pak chtělo přestříkat i veškerý doplňující hliník. Tak nevím, co bude líp lahodit oku. :)
" Kde začíná elektrika, končí rozum"

Fendt 936Vario + čelní nakladač + sněhová radlice
Claas Axion 850 + tandem vlek Fliegl
Bruder CAT 963D
peckovej Kirovec K-700A v 1:14
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Vlek Bruder Fliegl - tandem

Příspěvek od Kejhak »

Jestli toho odborníka myslíš ironicky, tak to beru. Jestli opravdově, tak Tě musím vyvést z omylu. Dělám věci na voko. Jak moje zručnost a technický vybavení dovolí a hlavně aby voko to vzalo. Když to veme voko, tak je to v pořádku. :lol:
O jiným motůrku s převodovkou už jsi psal. Nevím, co máš objednáno, ale chtělo by to malinko zrychlit. Servo točí cca 80 ot/min, takže motor tak 150-180, za předpokladu použití tý závitovky, co máš. Jestli máš objednanej pomalejší motor, s otáčkama podobně jako servo, tak pak použít místo závitovky trapézák 10-12/3 s maticí.
http://www.sroubysoukup.cz/trapezove-ty ... va-tyc-1m/
http://www.sroubysoukup.cz/trapezove-ty ... avit-.111/
To větší zvednutí zadního čela, jak jsi psal, tak prodloužit ty boční páky a čep posunout víc dopředu, ale to asi víš sám.
Barva je jen na Tobě. Bude hezký tu oj s rámem udělat světlejší, v tý stříbrný, jako kola, i tmavší, jako je celej spodní rám. Nebo to zkombinuj, hliníkový úchyty do tmava barvy rámu a tu oj do stříbrna ke kolům a blatníkům. To by se líbilo mě. Tak jako tak, to nebude vypadat zle. Pak už jen naznačit opotřebení, trochu to oreznout a "černošpinavou" vodou(ředidlem) napustit spáry, pak matnej bezbarvej lak, ať se ty plochy sajten tak neblejskají a bude to dokonalý. :clap:
Uživatelský avatar
milossek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 559
Registrován: stř říj 23, 2013 2:30 pm
Bydliště: okr. Kladno

Re: Vlek Bruder Fliegl - tandem

Příspěvek od milossek »

Odborníka myslím s poklonou. Měřítka "1: od oka" se taky držím. Ale nemám to oko ještě tak vybroušený. Motorek mám objednaný tenhle http://www.ebay.com/itm/221031786454?_t ... EBIDX%3AIT má 100 otáček. Možná jsem moh vzít rychlejší... Ale, na to moje sklápění.... Kolíčky jsou venku hned. Pak uvidím co v létě substrát. Trapéz jsem chtěl, pak jsi mne postrašil, že je větší zatížení motoru větším stoupáním, a jak se v tom motaj zase ty Ampéry, tak jsem to zavrhnul :) . Pak ještě teda cena šroubu a matky mi to usnadnila. I když už by se asi ztratila....
Co se týká barvy, oj v barvě kol a zbytek tmavý je i můj favorit. Na patinu si netroufám, tak budu jak u nás místní zemědělec, vše jedině fungl nový :lol:
Ramena zadního čela, vidíš ty červený křížky? Tam bude nový čep, přibližně, aby čelo šlo až nad korbu. A předělám je asi kompletně, aby byly v kuse, i přes celý čelo. Takhle dělené se mi to samotnému nelíbí. No jo no, furt se člověk učí.
Naposledy upravil(a) milossek dne pon led 02, 2017 11:44 am, celkem upraveno 1 x.
" Kde začíná elektrika, končí rozum"

Fendt 936Vario + čelní nakladač + sněhová radlice
Claas Axion 850 + tandem vlek Fliegl
Bruder CAT 963D
peckovej Kirovec K-700A v 1:14
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Vlek Bruder Fliegl - tandem

Příspěvek od Kejhak »

Tak na barvě jsme se shodly a tím je vyřešena. :wink: Patinou se netrap a zkus jen zvýraznit ty spáry na korbě, kolech a blatníků tou černo špinavou vodou a uvidíš, jak to prokoukne. Jen trochu namoč štětec a přilož ho ke spáře a ta voda se tou spárou pěkně rozjede. Fakt to nic není a tohle minimum tomu hrozně prospěje.
Křížku jsem si prvně nevšimnul, teď jsem na to koukal znova a myslím, že dobrý.
Převodovka taky dobrá, ale motůrek jako takovej se mi nezdá. Nikde jsem tam nevyčetl sílu, ale uvidíš. Případně by šlo ten motůrek nahradit podle hřídele naším MIG 280, nebo 300-6V. Získal by jsi větší krouťák a i, podle motoru, větší rychlost. Uvidíš. Podobně jsem laboroval s pojezdem na škodovce, viz -evoluce pohonu.
Uživatelský avatar
milossek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 559
Registrován: stř říj 23, 2013 2:30 pm
Bydliště: okr. Kladno

Re: Vlek Bruder Fliegl - tandem

Příspěvek od milossek »

Děkuji za rady. Něco s tím motorem ještě provedu.
" Kde začíná elektrika, končí rozum"

Fendt 936Vario + čelní nakladač + sněhová radlice
Claas Axion 850 + tandem vlek Fliegl
Bruder CAT 963D
peckovej Kirovec K-700A v 1:14
Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY , PŘÍVĚSY , prostě cokoliv co zapřahnete“