vlečka za traktor Bruder

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
fojtCT
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 06, 2016 7:44 pm
Bydliště: Česká Třebová

vlečka za traktor Bruder

Příspěvek od fojtCT »

Zdravím všechny fandy traktorů a vleček od Bruderu.

Musím říct, že vaše práce jsou fakt povedené a je radost se na vaše výtvory dívat.
Inspiroval jsem se tady na fóru a přestavěl jsem svůj první traktor od Bruderu (JD 7930) na RC.
20160906_192257 (Small).jpg
Teď bych chtěl zprovoznit i vyklápění na vlečce. Plánuju použít vykuchané servo, trapézovou závitovku a koncáky, tak, jak jsem to tady na fóru několikrát viděl.

Co ale nevím, je, jak spojit závitovku se servem? Jsem úplný amatér, tak se omlouvám za hloupou otázku ....:oops:.
Díky za pomoc a traktorům zdar...

fojt
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: vlečka za traktor Bruder

Příspěvek od Kejhak »

Tak další traktor na fóru. Jen tak dál. Teď tedy k tomu sklápění. Jestli můžu doporučit, nech servo servem a rovnou použij dobrej, silnější motor a převodovku. Sám jsem měl taky servo a po třetí výměně serva, jsem to předělal na motor a od tý doby jsem už na to nemusel sáhnout. Kolegové zrovna tak. Koukni na můj bruder Krampe, viewtopic.php?f=188&t=20770 tam mam trapézák, motor s prevodovkou z Conradu. Já mám asi 1:30 a kolega 1:50, nebo opačně, už si to nepamatuju. Je to už delší dobu a po výměně jsme bez starosti, ale je dost drahej, cca 700,-Kč.
Pak máme s dalším kolegou hodně dobrou zkušenost s motorem a převodovkou z malyho, ručního akušroubováku. Ten se dá sehnat třeba na aukru kolem dvou stovek, nebo po známých, který už ho nepoužívají, protože jim odešli baterky. Jsou na 4.8V a na dvoučlánek li-pol, se zavitovkou M10 běhá dost rychle a síly habakůk. Na závitovce jsem vypiloval šestihran a rovnou ji vsunul do výstupu z převodovky, kam se vkládají různý bity. Koukni na můj bruder MB arocs v sekci tahačů. viewtopic.php?f=182&t=20743 Není to tam moc popsaný, ale fotky snad pomůžou. Na tom náklaďáku jsem použil i jinej způsob táhel a přepákování. Výhoda je v možným použití kratší závitovky a korby nechycený na pevno k závitovce táhlem.
Pawalo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 89
Registrován: sob led 24, 2015 6:22 pm
Bydliště: Tábor

Re: vlečka za traktor Bruder

Příspěvek od Pawalo »

mno já to spojil asi takhle,,, Nechal sem si zavitovku ze strany na soustruhu zarovnat a vyvrtat díru. pak tam vytočit závit M3. pak sem vzal šroub M3 a uříznul mu hlavičku a zarovnal. vzal sem servo, do serva natočil uřízlej šroub, na to vějířovku podložku a pak matičku a řádně sem to přitáhnu k servu, pak další vějířovku a pak sem k tomu přišrouboval tu závitovku. řádně přitáhnul a drží mi to. jezdim si teda jen doma a sklápim jen cca 1kg těstovin a zatim teda servo drží.

trochu je to tady vidět http://pawalo.rajce.idnes.cz/bruder_valnik_Fliegl/
Optic 6 (spectra24) # P-51 mustang (EPP 1:10) # bruder BOBCAT (1:16) # bruder JD 7930 (1:16) # bruder vlek Fliegl (1:16) # bruder Manitou MLT 633 turbo (1:16) - ve vývoji
http://pawalo.rajce.idnes.cz/
fojtCT
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 06, 2016 7:44 pm
Bydliště: Česká Třebová

Re: vlečka za traktor Bruder

Příspěvek od fojtCT »

Kejhaku a Pawalo, díky za rady a zkušenosti. Zkusím se vydat Pawalovou cestou, protože servo už mám, chtěl bych to mít všechno napájené z traktoru a nebudu vysypávat žádné těžké náklady.
Trošku problém je, že neznám nikoho, kdo by měl přístup k soustruhu :), ale zkusím rozhodit sítě.
Díky!
fojt
Pawalo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 89
Registrován: sob led 24, 2015 6:22 pm
Bydliště: Tábor

Re: vlečka za traktor Bruder

Příspěvek od Pawalo »

když se tu podiváš na fóru viewforum.php?f=123
tak je tam nabídka soustružení a frézování,,,, vidim teda jen jednu hnedka nahoře, ale možno jich tu je víc....
Optic 6 (spectra24) # P-51 mustang (EPP 1:10) # bruder BOBCAT (1:16) # bruder JD 7930 (1:16) # bruder vlek Fliegl (1:16) # bruder Manitou MLT 633 turbo (1:16) - ve vývoji
http://pawalo.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY , PŘÍVĚSY , prostě cokoliv co zapřahnete“