BSS PS2 17.13

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

bedaalfa
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 21, 2015 5:52 am

Re: BSS PS2 17.13

Příspěvek od bedaalfa »

Ty bláho to nikdy nepochopím jak může někdo něco takového stvořit. Já nedám ani dva prsty k sobě. Hluboká poklona mistře!
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS2 17.13

Příspěvek od Michal Boček »

Nová převodovka namontovaná:
Obrázek Obrázek
bocektransport.cz
Piponek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 548
Registrován: úte bře 29, 2011 4:16 pm

Re: BSS PS2 17.13

Příspěvek od Piponek »

vypadá to moc pěkně pane, btw to kolečko co hybe s tou vyklapěcí pákou počítal jsi to nějak? jinak obdiv takhle krasně vymakat návěs dost dobrý, je pěknej už teď bez laku
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS2 17.13

Příspěvek od Michal Boček »

Počítal sem jen síly na páce a k tomu sem našel převodovku s potřebným krouťákem a rychlostí. Jestli to vydrží ozubení na převodech neumím spočítat, ale dělal sem ho co nejširší a taky se bude točit jen občas a pomalu, tak doufám že to zvládne. Při nejhorším vyměním mosaz za ocel :D .
bocektransport.cz
Piponek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 548
Registrován: úte bře 29, 2011 4:16 pm

Re: BSS PS2 17.13

Příspěvek od Piponek »

staci v podstate zpocitat 1 zub na ohyb jestli chces napis me max.moment a modul pocet zubu a sirku ozubeni toho kola ja ti na to mrknu, a nebo ono je to jedno stejne poznas casem... jestli je to ok me to přišlo male od pohledu ale tezko rict takhle...
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS2 17.13

Příspěvek od Michal Boček »

Je tam převodovka 1:499 která by měla dát 22kg/cm , za kterou jsou mosazné ozubené kola m0,7 14 a 31 zubů, první stupeň je široký 4mm, druhý 6mm, na jeho výstupní ose je přímo páka co zdvihá korbu. Časem se asi ukáže, ale stejně by mě teoretické hodnoty zajímaly :wink: .
bocektransport.cz
Piponek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 548
Registrován: úte bře 29, 2011 4:16 pm

Re: BSS PS2 17.13

Příspěvek od Piponek »

a měl bys ještě obraceně, zjištěno jaka bude nej. sila při max nakladu na pace kterou otaci ono kolečko? ja všecko počitam z druhe strany, resp. když chci vědět jakou mam navrhnout převodovku pro pojezd zjistim jaky největší moment bude na kolech a od toho udělam převodovku a spočtu vykon motoru atd...
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS2 17.13

Příspěvek od Michal Boček »

Plná korba mokrého štěrku by měla mít kolem čtrnácti kilo, přidal sem 30% tření a vyšlo mě 54 kg/cm pro 30mm páku na ose a na to sem hledal co nejmenší převodovku. Ale schválně sem udával maximální výkon převodovky protože se korba může seknout nebo tě nějaký šílený bagrista přeloží :D .
bocektransport.cz
Piponek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 548
Registrován: úte bře 29, 2011 4:16 pm

Re: BSS PS2 17.13

Příspěvek od Piponek »

jo takhle, tech 2,2Nm je max co ta převodovka umí dát ju? tak to pak áno
Piponek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 548
Registrován: úte bře 29, 2011 4:16 pm

Re: BSS PS2 17.13

Příspěvek od Piponek »

tak tady jeden obrazek je tam velké napětí cca kolem tech 200Mpa což asi bude za mezí kluzu tveho materialu, nicmene ocel by to asi dala
Přílohy
sim1.jpg
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS2 17.13

Příspěvek od Michal Boček »

Hledal sem neaké normy pro CW614N a jsou tam dvě varianty - jedna má mez kluzu 160MPa a druhá 250MPa , ale nevím ze které z nich byla ta tyč, takže to stejně neposoudím. No, uvidíme časem.
bocektransport.cz
Piponek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 548
Registrován: úte bře 29, 2011 4:16 pm

Re: BSS PS2 17.13

Příspěvek od Piponek »

jo hele koukam na nákej datasheet o mohlo by to mít tech 250Mpa... ale koef bezpečnosti v meznim případě je asi tak 1 a ne 3 :D
Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS2 17.13

Příspěvek od láďa »

Kurňa to vy dva o čem točíte? Nechápu z toho ani prd :-oo :-oo :-oo :-oo :-oo :-oo :? :? :? :shock: :shock: :shock:
VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS2 17.13

Příspěvek od Michal Boček »

Převodovka zatím šlape jak hodinky - tichá, přiměřeně rychlá a s neuvěřitelnou silou.
Mechanicky je vlek v podstatě hotový, zbývají už jen kosmetické drobnosti jako pružinky na oji, držák poziček a detaily rozvodu hydrauliky a brzd.
Dělal sem zmenšenou verzi infráku od Švagerky, ale protože sem při obkreslování plošňáku zapomněl na zrcadlení tak to samozřejmě nefungovalo, takže sem to musel celé udělat znova.

Kámoš si koupil v Lidlu pískovačku tak jsme ji zkoušeli - bez boxu mám písek až za trenkama ale udělá to krásný mírně drsný povrch. Máte s tím někdo zkušenosti jako koncová úprava povrchu před lakováním?
Obrázek
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: BSS PS2 17.13

Příspěvek od Kejhak »

Ahoj Michale,
škodovku jsem před lakováním taky pískoval a písek jsem měl taky všude, takže stejná zkušenost. :lol: Jinak postup jsem měl následující:
1. chemická lázeň pro rozpuštění tavidla z použitýho stříbra při letování. To Ty asi potřebovat nebudeš. :D
2. broušení "svárů" (spojů). Některý ani nebyly potřeba a někde jsem fakt dřel. :D
3. odmaštění (nebudeš potřebovat, já měl díly od oleje ze zkoušení hydrauliky), pískování, plnič a lak, plus pokusy o "ostarovění", podle Pepy Dojčara. Takže plnič (je vlastně rovnou základovkou), tmavá barva + kafe,sůl,apd na fleky a finální barva. Pak ještě "černošpinavá" voda (ředidlo).
Výsledek jsi viděl. :D
Nepískoval jsem všechno najednou, ale postupně. Hned po opískování jsem díl stříkal až do finální podoby, protože byl z pískování odmaštěnej a čistej, a pak zas další díl.
Jinak nádherná práce. :clap:
Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY , PŘÍVĚSY , prostě cokoliv co zapřahnete“