LED ovladač pro MFC

ELEKTRO, HYDRAULIKA , SERVA , MOTORY , PŘEVODOVKY , RC SOUPRAVY , OSVĚTLENÍ ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

LED ovladač pro MFC

Příspěvek od LARS »

Zdar pánové nemá náhodu někdo nápad kde se dá sehnat něco podobného ,na stejném principu jako máji zde :arrow: http://www.kotronik.fr/en/accesories/76 ... r-led.html
Co jsem tak koukal tak jsou většinou ty spínače ovládané z volného kanálu ( +-S ) Na něco jako je obyčejné spínací relé v menším jsem zatím nenarazil. :evil:
Za pomoc při pátrání dík, Láďa. :text-thankyouyellow:
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: LED ovladač pro MFC

Příspěvek od Jirkacbx »

Třeba tohle? https://www.hadex.cz/t340b-modul-dalkov ... -se-kodem/
Nebo něco na bázi Arduina.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: LED ovladač pro MFC

Příspěvek od LARS »

Jirko děkuji za rychlou reakci :text-thankyouyellow: ale za prvé je to moc velké a za druhé složité jak zápal plic .
Na Arduino jsem tak koukal ale raději bych něco blbuvzdorného jako je obyčejné relé +/-a +/- a je hotovo.
Mé elektro znalosti jsou na úrovni + je červený - černý a ještě dokážu rozlišit paralelní a sériové zapojení :--) jo v případě že naleznu bombu nebo si nejsem jistý stíhám zásadně zelený drát. :mrgreen:
Jak se říká v jednoduchostí je krása a mě jde jen o to místo 2 led diod rozsvítit jich 10 a né tam mít elektrárnu jako bych posílal raketu na měsíc.
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: LED ovladač pro MFC

Příspěvek od láďa »

VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: LED ovladač pro MFC

Příspěvek od LARS »

Láďo děkuji za odpovědě ale to je ten případ o kterém jsem psal :text-thankyouyellow:
Koukal jsem na schéma zapojení spínačů u DSYS ale všechno se to ovládá kanálovým výstupem s proudovou zatížitelností 3 A (5 A po dobu 3 sekund)
Docela se divím že tu za ty roky nikdo rozšíření MCF o delší Led neřešil :shock: a to jsem tu prolez celí fórum a nic jsem nenašel . :oops:
Momentálně řeší podobný případ Němci ,ale abych se přiznal moc to nechápu . :arrow: https://www.modelltruckforum.de/index.p ... post751239


Moje představa je toto . nebo podobně jednoduché řešení
Obrázek
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: LED ovladač pro MFC

Příspěvek od Jirkacbx »

RC spínač z destičky od starýho serva by ti nestačil?
3-5A elektronika většinou zvládá a malý by to mohlo být dost,ne?
Pokud to teda můžeš a chceš zapínat z rádia.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: LED ovladač pro MFC

Příspěvek od LARS »

Jirko to je přesně to co nechci ,ale i tak děkuji za snahu při řešení problému. :text-thankyouyellow:
Tak ještě jednou když ani schéma zapojení nepomohlo .
Je to jako u velkého auta a přídavných světel , zapnu dálkové a relé zapne i přídavné a to je vlastně o co mi jde , MCF dá povel ale místo dvou Led které zvládne jich rozsvítí 15 oranžových .

PS :Mimo téma - Kdysi populární R2 Hobbies se změnilo na tohle :arrow: https://www.littohot.com/collections/tr ... cks?page=1
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: LED ovladač pro MFC

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Hele kamo, ten puvodni modul zvlada na vystup jen tak malo ledek?
A co male rele? Treba 5V?
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: LED ovladač pro MFC

Příspěvek od LARS »

No vida první vlašťovka :text-thankyouyellow: Roman_rc.pilot
Abych se příznak nenapadlo mě hledat miniaturní relé a pořád jsem hledal nějaký vhodný modul .
Zatím jsem narazil na tyto dva kousky :arrow: https://arduino-shop.cz/arduino/1985-mo ... .5a-2.html :arrow: https://arduino-shop.cz/arduino/1754-dr ... s-fet.html
Otázka je jestli jsem to našel správně :?: jak říkám moc elektrice nehovím :oops:
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: LED ovladač pro MFC

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Jeste jednou. Co jsi nasel by asi fungovalo, ale mohlo by to spinat osvetleni pulky mesta... :D
Porad nevim, ten Tvuj modul, kde uz mas ty dve diody jak pises, proc tech vice nepridas k tem dvema. At to pocitam jak to pocitam, modul by to mohl zvladnout... Jaky mas modul?
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: LED ovladač pro MFC

Příspěvek od LARS »

To:Roman_rc.pilot :text-lol: Však jsem to několikrát zdůraznil že nejsem elektrikář :mrgreen:
Modul je zatím ve fázi objednávek na tahač od HH co mi zatkli celníci . :lol:
Přemýšlím o tomhle Ping Pong klonu MFC http://www.gt-rc.com/en/pd.jsp?id=385#_pp=129_780 jelikož to chci řídit volantem a tomuhle stačí 4 kanály a ty v FS-GT5 mám , tak to stále odsunuji v objednávkách dál a dál a třeba mezi tím udělá FrSky volantovku :pray: , ale především to chci na tohle http://rc.305.cz/view.php?cisloclanku=2013070002což je to v podstatě stejný případ a už to mám doma, abych mohl udělat návěs jak vánoční stromeček :mrgreen:
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: LED ovladač pro MFC

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Takze ty budes mit tahac s navesem, ktery budes ridit volantovkou, jestli to chapu dobre.
Takze to, co je v druhem odkazu uz mas doma? Akorat je to jen doplnek k modulu od Tamiya, pokud jsem to cetl dobre. Pokud ano, musis koupit modul od tamiya a ten stoji ranec.
Ted mi rekni, jde Ti o to, ze chces mit v tahaci jednotku/tky, ktere budou ovladat vsechna svetla a na vystupu pro hlavni potkavaci svetla chces mit napojeno vice LEDek, chapu to spravne?
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: LED ovladač pro MFC

Příspěvek od Bořík »

Na starší osvětlovací modul DSYS se dalo napojit klidně 50 a víc ledek ... ten novější modul je spíš krokem zpět. Sice se neprogramuje, ale pouze nastavuje propojkama, ale ve výsledku je to v podstatě stejné. Každopádně s tím osvětlit kamion s návěsem není problém.
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: LED ovladač pro MFC

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Borik: Jo taky jsem si rikal, proc to tak komplikovat. Jak rikas, koupit dsys a hotovo. Pokud vim, muzou se vystupy pripadne napajet externim napetim, kdyby chtel, ale kdyz ledky zapoji vhodne, seriove/paralelne tak to musi byt v naprostem poradku :)
Ja mam na souprave celkem 62ledek a celkem mi zapnuty model takze i prijimac, servo zataceni a dva regly berou 350mA ;)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: LED ovladač pro MFC

Příspěvek od LARS »

Je to asi tak , tahač je na celnic stál 3830 + 1741 pošta + 1412 clo, takže pole mě pořád dobrý , :D
Vždycky se mi kamiony líbily , ale stále jsem odolával z důvodu že se znám , selže mi peněženka a chalupa je v řiti :twisted: :mrgreen:
Tohle bude můj úplně první kousek na kterém se budu učit a když mi to půjde mám vyhlídnutou bestii kterou chci postavit od 0 .
No konečně k tématu ten Bluetooth led systém je ke koupi u nás v ČR https://www.bighobby.cz/Professional-Bl ... -d2796.htm je to to samé ,Návod v češtině je jen na Main Boartd a Sub Board si člověk vydedukuje když pochopí hlavní jednotku. Jede to na 4 kanály , má to možnost přípojení rovnou do MFC nebo přes přibalený terminál do přijímače . Má to různé nastavitelné funkce které si člověk napípá dle potřeby . Ohledně jednotky pro tahač nejsem stále rozhodnutý , o DSYS jsem také uvažoval . Ten Čínský klon se mi líbí z důvodu že má na rozdíl MFC od Tamiye bluetooth a tak bude stačit vykutit držák telefonu na rádio a je to v ruce pěkně pohromadě ,ale jak říkám stále nejsem na 100% rozhodnutý.
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
Odpovědět

Zpět na „STAVBA MODELŮ“