Linde H40

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
karub
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte led 07, 2014 5:27 pm

Linde H40

Příspěvek od karub »

Jednou mi synek přines na opravu vysokozdvižný vozík, prý že to nezatáčí. Nějakou dobu byl už doma, něco si s ním pohrál, tak proč to vyhodit jen kvůli snad malé závadě.
Jedná se spíš o hračku než model. Když jsem hledal na netu, co by to mohlo být za typ, tak nejvíc se to blíží vozíku Linde H40. Měřítko je cca 1:12.
Obrázek
Po rozebrání jsem zjistil, že se opravdu jedná o jednoduchou hračku.
Obrázek
Obrázek
A než to opravovat s nejistým výsledkem, jsem se rozhodl o výrobu nové zadní nápravy. Tak nejdřív trochu plánování. A když předělávka, tak pořádná.
Obrázek
Pak chvilka v dílně (no pár hodin si to vzalo) a tady je výsledek.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Když byla zadní náprava, tak mi došlo, že takový rej bez diferenciálu na poháněné nápravě bude k ... tak se pustím do předělávky i předku, ale to až později. Tedy pokud to bude někoho zajímat.
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Linde H40

Příspěvek od Michal Boček »

Týjo, dobrý nápad vzadu s tím válečkem - vypadá to jak na originálu kde je jeden píst uprostřed. Když sem já přemýšlel jak to udělat tak sem na maketové řešení nepřišel, mě tam jezdí u-profil na hranolku, ale tohle je mnohem lepší, připojit to k páce serva jen na jedné straně je přímo geniální :handgestures-thumbupright: . A větší rejd to nezvládne? Mě to chodí skoro kolmo - fotku s plným rejdem nemám, jen schéma z výkresu:
Přílohy
rizeni.jpg
bocektransport.cz
karub
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte led 07, 2014 5:27 pm

Re: Linde H40

Příspěvek od karub »

O větší úhel jsem zas tak nespekuloval. Prostě to vyšlo, aby se to dobře dělalo. Jistě větší úhel by šel, ale minimálně by se museli předělat koncová táhýlka. Místo rovných je udělat do měsíčku, zúžit středový držák tyčky.
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Linde H40

Příspěvek od Michal Boček »

Jo, taky je mám do obloučku. A použil sem kameny přímo od Robbe, které v sobě mají drážku tak aby táhla mohly jít až ke ose otáčení, což zase zlepší rejd. Už teď ti to zatáčí dobře, ale kdybys chtěl, můžu nafotit :wink: .
bocektransport.cz
karub
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte led 07, 2014 5:27 pm

Re: Linde H40

Příspěvek od karub »

Už to předělávat nebudu. Na to domácí ježdění to stačí.
Uvažuji o předělání celého mechanismu vidlí a zvedání. Jak to máš řešené? Nějakou představu již mám, ale nechám se inspirovat.
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Linde H40

Příspěvek od Michal Boček »

Já sem přestavoval hračku co to měla řešené lankem a navijákem, takže sem jen vyměnil původní převodovku za kovovou a zbytek nechal. Rok to fungovalo naprosto dokonale, další rok začly problémy se zasekáváním způsobené "odřením" stožáru a další rok sem to odepsal, protože už to nechodilo vůbec. Kdyby se ale puvodní plastové díly vyměnily za kovové a doplnily ložisky jako to má ještěrka od Robbe tak to nemá chybu, ale to bych musel celé znova vyrobit. Motor s převodovkou sem použil typ SGM16F-030SAV (60 ot./min) od ac-dcaudio.cz , ale ti už skončily. Dolu ideálně v ose naklápění stožáru je kladka, přes kterou jde lanko shora dozadu k motoru.
Obrázek Obrázek
bocektransport.cz
karub
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte led 07, 2014 5:27 pm

Re: Linde H40

Příspěvek od karub »

Po delším odmlce pokračování. Tentokrát došlo na přední nápravu. Původní verze byla bez diferenciálu. Nová náprava je vybavena diferenciálem od tamiye z tuhé nápravy pro náklaďáky. Samotná náprava slouží i jako držák zvedání vidlí.
Obrázek
K pohonu měla sloužit komplet motor s převodovkou 30:1, ale po problémech s původním motorem (nerozuměl si s regulátorem), tak jsem motor vyměnil za speeda 400.
Obrázek
Obrázek
A tady je už celý podvozek. Duralové plato s přední a zadní nápravou.
Obrázek
Obrázek
Zadní náprava je výkyvná a vyrovná mírné nerovnosti ve "skladech".
Obrázek
Když už jsem se dostal tak daleko, tak už se pustím i do zvedání vidlí. Ale to tase někdy příště.
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Linde H40

Příspěvek od Michal Boček »

Vypadá to pěkně a robusně, nebylo by video z jízdních zkoušek ? :wink:
A jaký to má průměr kol že se ti tam podařilo dostat diferák z kamionu?
bocektransport.cz
karub
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte led 07, 2014 5:27 pm

Re: Linde H40

Příspěvek od karub »

Video zatím nemám, snad časem. Průměr kol je vepředu 67 mm a vzadu 58 mm. Odhadoval bych to tak na měřítko 1:12.
Odpovědět

Zpět na „MANIPULAČNÍ TECHNIKA“