palety

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

palety

Příspěvek od Michal Boček »

Tento základní a všeobecně známý základní prvek přepravy kusového zboží asi každý zná a není potřeba ho blíže představovat, snad pro úplnost doplním odkaz na wikipedeii.
Vyrobit model europalety v měřítku 1:14 taky není nic těžkého, stačí pár dřevěných lišt, pilka, pilník a lepidlo. Plánek se dá stáhnout třeba tady.
Pokud však chceme paletu skutečně maketovou, je potřeba ji opatřit i nápisy. Toho se dá dosáhnout několika způsoby, nejednodušší je nechat vytisknout loga na samolepku (nebo obtisk) a potom nalepit, nebo se dají sehnat písmenka ze starého psacího stroje a ty otiskovat. Složitější možností je nechat si vyrobit razítko ve tvaru potřebného loga, a to potom obtiskovat v celku. A nakonec zbývá vypalování, které se používá i u skutečných palet.
Vlastí vypálení do palety je poměrně jednoduché, ale předchází tomu několik složitějších kroků. Nejdřív je potřeba vědět, jaké palety ze kterého státu chceme mít (viz. wikipedie). Potom je potřeba vytvořit zmenšené logo na počítači ve vektorovém programu a nechat z něj udělat lept na kousku plechu. Po vyleptání stačí plech uchytit na železnou tyčku s držátkem, odzkoušet dobu nahřívání, tlak a čas pálení a vesele vypalovat do hromady palet :wink: .

Hotové palety, I.jakost, II.jakost:
Obrázek Obrázek Obrázek
Držák, detail leptu, lept uchycený na držáku (drátek je na znázornění hřebíků):
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Testovací palety, srovnání vypalovaného loga s trávníčkovým obtiskem (náhodou mě přišel pod ruku):
Obrázek Obrázek

Zatím mám v Corelu loga EUR, ČD, ŽPSV, když bude mít někdo zájem můžu mu půjčit lepty i s držátkem nebo poslat loga na vyleptání vlastních plechů. Nebo Ondráčkovi je mají taky, tak se můžete domluvit s Martinem.
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
vincent
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: pát dub 06, 2012 12:42 am
Bydliště: havlíčkuv brod

Re: EUR paleta

Příspěvek od vincent »

supr návod, jen se chci zeptat na rozměr těch špalíků 8x8 a 8x10 je to z nějakého důvodu. mám jich 50 udělaných a zdají se nějaké vysoké. podle výpočtů mě vychází 5x8 a 5x10
Uživatelský avatar
Mila198
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 156
Registrován: pon bře 19, 2012 10:35 pm
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: EUR paleta

Příspěvek od Mila198 »

Michal Boček píše:Tento základní a všeobecně známý základní prvek přepravy kusového zboží asi .... Po vyleptání stačí plech uchytit na železnou tyčku s držátkem, odzkoušet dobu nahřívání, tlak a čas pálení a vesele vypalovat do hromady palet :wink:
Já bych to řešil tak, že do pájky cca 75 W bych udělal jiný hrot, na který bych přidělal ten lept, a teplotu bych řídil nějakým regulátorem, nebo vysouváním hrotu s leptem. Se vzdáleností klesá teplota. A bylo by to jako kombajn! :whistle: :whistle: :whistle:
Miloš-ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com/
Uživatelský avatar
vincent
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: pát dub 06, 2012 12:42 am
Bydliště: havlíčkuv brod

Re: EUR paleta

Příspěvek od vincent »

neboj, něco podobného mám v plánu
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: EUR paleta

Příspěvek od Michal Boček »

Když sem dělal první palety tak sem nemohl sehnat lištu 5x8mm, a u těch prvních sem to řešil tak že sem 10x8 ofrézoval na 5,5mm na hoblíku. U další série už mě to až tak nebralo ale zůstala tam ta větší lišta.
S tou pájkou je to dobrý nápad :handgestures-thumbupright: .
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
homer69
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 757
Registrován: úte bře 20, 2012 2:03 pm
Bydliště: Proseč
Kontaktovat uživatele:

Re: EUR paleta

Příspěvek od homer69 »

Jako živé Michale! Tak teď jich jenom namlátit tak 1000ks :text-lol:

Martin
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: EUR paleta

Příspěvek od Michal Boček »

Mám novou paletu :D :
Obrázek
Víc tady.
Pak jsem upravil výkres EUR palety - snížil jsem chybnou výšku:
opravený výkres (v prohlížeči se zobrazuje divně, ale v origo Adobe je to v pořádku)
A chystám lepty pro vypalování znaků, zatím mám tady toto:
Obrázek
Bude chtít někdo taky některé z nich? Nebo pokud dodáte obrázek dalších znaků tak není problém je dodělat. Kreslil sem jen to co mě přišlo pod ruku, pokud jsou tu nějací protřelí řidiči nebo skladníci z povolání a ve skutečnosti jsou častější jiné značky tak je tam rád přidám.

Přidána předběžná kalkulace leptu: jedno logo vychází zhruba na 40,-Kč.
Oprava , nějak sem to špatně spočítal :doh: , jedno logo správně vychází na 8,- Kč a celá sada 13 ks na 100,-Kč .
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: palety

Příspěvek od Michal Boček »

Oproti předpokladům je to hotové dřív a za menší cenu, jedna A5 mě vyšla na 420,- -> takže jedna sada vyjde nakonec na 70,-Kč za jednu sadu plus poštovné (nebo osobní odběr). Tak do SZ hlašte adresy a budu to rozesílat :wink: .
Obrázek

EDIT: Je jen těch šest sad pro konkrétní lidi co se nahlásili dopředu, žádné navíc nejsou.
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: palety

Příspěvek od Jirkacbx »

Jistě máš inzerát i v Bazaru nebo Komerci 8)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: palety

Příspěvek od Michal Boček »

Sakra, ono to asi vypadá jako nabídka pro kohokoliv :think: , ale je to určené jen pro ty co měli zájem a nahlásili se dopředu - každý má svoji sadu s vlastním číslem a žádné navíc nejsou. Takže se omlouvám za mystifikaci, bylo by lepší to rozeslat jen přes SZ, pro už příště budu vědět.
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: palety

Příspěvek od Jirkacbx »

V poho,další info radši přes SZ nebo mejlem či jinak pro zájemce.
Opravdu to vypadá jako regulérní inzerát.

Díky
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „MANIPULAČNÍ TECHNIKA“