Terex TA400 - 3D tisk

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Jirkacbx »

Parádní průjezdnost :clap:
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Díky pánové, já si na výkon vůbec nemůžu stěžovat. Možná budu přidávat závaží na předek, pokud to dostatečně nezatíží kabina. Regulátor mám na pojezd jen jeden - Hobbywing 1060. S tím výkyvem zadních náprav máš pravdu. Určitě realný dumper má větší výkyv, ale taky nemá tak tlustnou nápravu. :D Motory mám v tištěné trubce o stěně 6 mm. To hodně ubralo na místu. Třeba to někdy zkusím upravit.
Pneumatiky jsou opravdu tvrdé a špiní se. :D Tiskl jsem to z materiálu, který mám doma. Jiný by byl nejspíš vhodnější. Jsem zvědav, jak dlouho tištěné pneumatiky vydrží. Podle prvních testů to vypadá, že hodně dlouho. :)
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Díky za informaci o regulátoru a ostatních věcech..Neboj se Lukáši,tebe ty tvoje pneumatiky určitě přežijou,mě ne..Já bych je za půl roku zničil.. :lol:

Závidím ti,jak ti ta prostřední náprava pěkně bere,podívám se na internetu na ten regulátor co tam máš a po poradě s hlavním konstruktérem,to budu řešit..Bud ten regulátor co máš ty a nebo ty motory od Pololu..To by sakra bylo,aby tobě ta prostřední náprava krásně chodila a mě ne..To nesmím dopustit.. :lol:
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Nechci rozjíždět zase stejné téma, ale budu se opakovat, máš slabé motory. Začni u nich. :)
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Dobře Lukáši..Jak říkám koupím ty Pololu a uvidím,nebo máš jiný typ na silné motory??..Třeba ty tvoje??..Není problém jich 6 kusů koupit..
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Ty moje fungují dobře, ale zatím dumper jezdí jen pár dní, takže nemůžu doporučovat. Měnit jen dva, ještě s rozdílnými otáčkami, mi přijde jako blbost. :)
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Uvidím,co to bude s těma 7 otáčkama rozdílem za minutu dělat,když si s tím regulátor neporadí a bude se to předbíhat,nebo smykovat a budu vidět,že ta náprava má sílu,tak je koupím všech 6 kusů..V tom nevidím problém..Hlavně,at to chodí,tak jak si představuji a tak,jak to chodí tobě..To je pro mě důležitý..Nic víc,nic míň..
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Zde jsem zachytil na kameru škrábání se těžkým pískem. :)
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Lukáši,pěkně ti ta prostřední náprava hrabe..Asi tě poprosím,jestli bys mě ty dva motorky na tom Aliexpresu nekoupil..Ty převodovky taky mají 60otáček a sílu mít budou,když ti na tvým dempru pěkně hrabou,tak musí hrabat i na mém..Pokud budeš ochoten mě dva kusy koupit,tak se spolu domluvíme na SZ.Jen musím vědět,jestli bys mě je na moji adresu,nebo tvoji objednal..
Uživatelský avatar
darbujanek666
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 23, 2010 12:40 am
Bydliště: Jezeřany-Maršovice

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od darbujanek666 »

Maká to pěkně. Jak máš udělané to zatáčení? Díky Honzovi se tady řeší pořád jen motory 😀
Claas Atles 936RZ
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Děkuji, zatáčení mám pomocí malého motůrku s převodovkou s velkým převodovým poměrem viz fotka. Tento motor pohybuje pákou s dvěma táhly. U páky jsou ještě dva mikrospínače pro koncové polohy.

Honzo, klidně ti je objednám, raději na mou adresu. Pak ti je pošlu, když ti nebude vadit, že to bude o jedno poštovné dražší.

Obrázek
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Jirko,já ty motory musím řešit,když vidím,jak ta náprava Lukášovi maká a mě ne..Víš jak mě to sere,že to má lepší,jak já.. :lol:

Lukáši,klidně je můžeš objednat na tvoji adresu,poštovné mě netrápí..Zkusím to..Bud to bude dobrý a nebo opět další,pokus-omyl.. ;)
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

honza 1960 píše: ned kvě 16, 2021 10:47 am Víš jak mě to sere,že to má lepší,jak já.. :lol:
To jsi nečekal? :D :D

Máš je objednané, až dorazí, vyřešíme zbytek.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

To víš,že jsem to nečekal,protože nikdy nevíš,jak který převodovky se budou chovat a jakou budou mít sílu a vidím,že tobě makají,tak je tam zkusím fouknout,at se děje,co se děje..Jen doufám,že to nebude mojema reglama,co tam ted mám,že chyba je opravdu v těch motorkách..Mají stejný počet otáček,jak tam mám ted,tak by to nemělo dělat bordel,jak by "možná" dělaly od Pololu s těma 67 otáčkama..Díky za objednání,peníze vyřešíme,až je budeš mít doma.. ;)
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Zdravím, po více než roce jsem našel čas a chuť pro pokrok v této stavbě. :) Více fotek na FB.

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“