Terex TA400 - 3D tisk

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Bořík »

Z jakého materiálu jsou, prosím, ty pneumatiky ? Momentálně tisknu zadní kola na Zetor 1:10 z Polymakeru Polyflex TPU95-HF a vypadá to na velmi schopný a hlavně snadno tisknutelný filament. I když pořád výsledná tuhost je bohužel vyšší, než koupené gumové pneumatiky. Jenže je problém sehnat gumy větších průměrů a tak je ten tisk dost důležitý.
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

V tomto neporadím, sám mám pnetimatiky dost tvrdé. Jsou tištěné z TPE od Gembirdu. Plánuji je někdy vytisknout z něčeho lepšího, ale zatím jsem se k tomu nedostal. Na druhou stranu to i tak jezdí obstojně. Pro dosažení měkkosti pneumatiky je potřeba dobře zvolit perimetry, husotu a typ výplně.
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Bořík »

Zatím mám zkušenosti takové, že čím měkčí materiál, tím větší problémy. Perimetry 2, s výplní je opět problém: čím hustější výplň, tím lepší přemostění, ale zároveň vyšší tuhost. Řídká výplň znamená měkčí gumy, ale zase špatný vodorovný povrch ( defekty z vynechaných částí přemostění ). Prostě nají kompromis je takřka nemožné a hlavně dost drahé, protože než se člověk prokousá těmi pokusy, je půlka drahé cívky v pr.....
Uživatelský avatar
kyberbob
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1067
Registrován: ned pro 19, 2010 12:17 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od kyberbob »

Co se měkkosti týče, možná by vám vyhovoval PrintMe FLEX, myslím že tento: https://www.enn-vy.cz/Filament-Print-Me ... escription - měl jsem z tohoto materiálu v ruce díl před cca půl rokem na hexapod robota a bylo to úžasně gumové :o TPE od gembirdu (kterým zrovna teď tisknu) je proti tomu tvrdej...
Nevíte si rady s osvětlováním modelu? Poradíme Vám!
Navštivte web http://www.elpromo.eu
Galerie elektro projektů: http://rc-garage.rajce.idnes.cz/EPM/
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Terex dostal nové obutí, pneumatiky jsou koupené, disky a vložky tištěné. Dále jsem přetiskl zadní nápravy z důvodu zvětšení výkyvu.
Na video se můžete podívat ZDE.

Obrázek
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Lukine,paráda..Vždycky jsem ti fandil,jaký máš pořádný stroje,ale nejvíc mě sere,že ti ten bagr,tak krásně chodí.. :D :clap: ..Ale nezávidím ti,protože můj Libherr,chodí taky krásně a pracovat s ním, je jedna radost..Ale rýpnout jsem si musel.. ;)
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“