Hitachi bagr Cbx

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

Bořík : V práci máme jen "hloupej" bagr,kde to je jen o bagrákovi,ale když koukneš na FB k Matuško bagrista,tak tam dával pár fotek,jak šteluje podle GPS
polohu,naklonění svahovky a obyč lopaty vůči terénu a skoro mu to i řiká,co má dělat a podobně. :-)

honza 1960 : Jééé :-D ,tak to dotyčnýmu ještě párkrát bagr a ovládání pujčim,zajímala by mně DOST tvoje fotka s osypkama :-D Jistě by to pak vyhrálo nějakou cenu zajímavý fotky na internetu :-D

Roman_rc.pilot : Sice tě osobně moc nemusim jako člověka,ale poradit si klidně necham.
V tom problém nevidim.
Základní tovární regly pro ovládání bagru,rádio X9lite od Frsky.
Stačí mi konfigurace z rádia od Vojtiše nebo to by bylo potřeba řešit jinak?
FB nebo mejl tady máš.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od honza 1960 »

Jirko,jelikož jsem v práci s Tatrou 815 kterou jezdím denně pod bagrem a,už jsem se od nich kdeco naučil a odkoukal,co jak se má s bagrem dělat,tak ti říkám,že všechny bagry jsou stejný(mluvím o nových bagrech a ne o bagrech s vyšlahanýma džojstikama,čepama,atd s naběhanýma 8000 motohodinama) a je to jen o hlavě a rukama strojníka..A tom nastavení o čem mluvíš,tak to je 3Déčko..Strojník má někde v poli (podle toho kde zrovna dělá) styčný a orientační bod od geodetů,tzv.krabičku a nějaký určený člověk mu do krabičky,kterou má v bagru nahraje program a strojník má v bagru obrazovku,kde mu to všechno ukazuje,výšky,jak má svahovat,jak má jít do hloubky,atd..A to všechno mu říká,nebo ukazuje to 3Déčko,který má namontovaný na bagru..Jsou to takový dva žlutý sloupky,který má na zádi bagru....Hodně to 3déčko používají i grédristi,nebo buldozery..Bez toho vybavení 3D,už žádný nový grédr není..
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

Rozumim ti Honzo,je to jen o tom,něco vokoukat a dost potrénovat.
V práci ani bagrem nedělam,jen nakladače.U novýho je to docela OK,jen na starým Hon 052 si taky povídam pro sebe,co mam udělat za funkci s pákama,když do něj někdy vlezu po X letech :-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
matuskobagrista
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 362
Registrován: pon led 17, 2011 3:53 pm
Bydliště: Brezova pod Bradlom (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od matuskobagrista »

Všetko dnes ide do predu, najskôr mal strojník na stavbe lavičky a kopalo sa podľa toho. Ďalší vývoj doniesol nivelaky.
Potom prišlo GPS a a už sa kope väčšinou len GPS sú však aj firmy ktoré to nemajú a kopú podľa toho ako geodet vytýčil.
Ja mám už ďalšiu vychytávku. Mám najnovší bager, má váhy tak sa nemusia šoféri báť, že dostanú pokutu za preťaženie. Mám 2D kopanie od CAT a 3D kopanie od trimble.
Mám to v plnom automate tak je tam novinka kopanie jednou rukou. zapneš automat a už ťaháš len jeden joystick.
Stále je však veľa kopania kde je to na strojníkovi ako sa hovorí na ruku. [attachment=0]gps.jpg[/attachment]
Přílohy
gps.jpg
Obludy od KOMATSU v mierke 1:14
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

Tak jelikož bagr nikdo koupit nechce,dneska jsem se pustil trochu do obhlídky,kde co teče.
Vypadá to,že to teče někde u rozvaděče s origo instalací hadiček.
Bílý či průhledný stahovačky na hadici 4mm těsní asi dobře,ale problém bude u těch černých,kdy má hadička 4mm a chlup navíc v průměru,podle měření šuplerou.
A černých hadiček kolem rozvaděče a i jinde je až moc hafo.
https://jirkacbx.rajce.idnes.cz/Hitachi/1553047076

Takže otázka.
Koupit "někde" a kde ty převlečný pojištovačky na hadičky nebo jak,čim a odkud líp to nahradit,aby to fakt neteklo.
Zvlášt,když turbínovej olej se umí při práci ohřát na vcelku vysokou teplotu při práci bagru.
Navíc ještě nemam udělanej a instalovanej chladič oleje s větrákem,aby se to tolik moc nehřálo.

Ani se nedivim,že ho Vojtiš prodal a jistě rád se ho zbavil. 8-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
matuskobagrista
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 362
Registrován: pon led 17, 2011 3:53 pm
Bydliště: Brezova pod Bradlom (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od matuskobagrista »

Tieto škrobenia predáva firma SMC a namiesto tých polyuretánových hadičiek skús použiť RILSAN, je tvrdší ale znesie väčšie tlaky aj teplotu nevyhoda , že sa horšie ohýba, ale neskúsiš tak nevieš :think:
Obludy od KOMATSU v mierke 1:14
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

Díky.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Vojtiš
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 155
Registrován: ned dub 13, 2014 2:09 pm
Bydliště: Přerov

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Vojtiš »

Jirkacbx píše: ned srp 14, 2022 9:20 pm Tak jelikož bagr nikdo koupit nechce,dneska jsem se pustil trochu do obhlídky,kde co teče.
Vypadá to,že to teče někde u rozvaděče s origo instalací hadiček.
Bílý či průhledný stahovačky na hadici 4mm těsní asi dobře,ale problém bude u těch černých,kdy má hadička 4mm a chlup navíc v průměru,podle měření šuplerou.
A černých hadiček kolem rozvaděče a i jinde je až moc hafo.
https://jirkacbx.rajce.idnes.cz/Hitachi/1553047076

Takže otázka.
Koupit "někde" a kde ty převlečný pojištovačky na hadičky nebo jak,čim a odkud líp to nahradit,aby to fakt neteklo.
Zvlášt,když turbínovej olej se umí při práci ohřát na vcelku vysokou teplotu při práci bagru.
Navíc ještě nemam udělanej a instalovanej chladič oleje s větrákem,aby se to tolik moc nehřálo.

Ani se nedivim,že ho Vojtiš prodal a jistě rád se ho zbavil. 8-)
Ahoj Jirko, já ten bagr prodal páč jsem měl v merku něco jiného a taky mě nebavilo ho po každé akci tahat do 11 patra. Ten bagr po mém doladění pracoval a pracuje dodnes bez problémů a nikde ani kapka oleje. Hned jak jsem ho koupil tak první co jsem udělal že jsem koupil nové hadice od Premaconu a všechny trubky co tekly přeletoval a dále už ty úpravy nebudu rozvádět páč jich bylo hafó.
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“