Hitachi bagr Cbx

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

No,myslel jsem si,že to nebude potřeba :? mít pro bagr vlastní vlákno :roll:
Jak už jsem zveřejnil u Maze,pořídil jsem od Juraje Tomáška bagr od Hitachi 1/12 od Brminu :D
https://jirkacbx.rajce.idnes.cz/Hitachi/#DSC_6084.jpg
https://jirkacbx.rajce.idnes.cz/Hitachi/#DSC_6087.jpg
Lehce jetý,ozkoušený,potřebnosti vylepšený či opravený a i trochu 3D tuningu :-)
A co čert nechtěl,při dnešní zkoušce bagrování i první podstatnější závada.
https://youtu.be/xznqCUq2TQ8
Práci s páčkama bude muset moje hlava patřičně časem pobrat,ale na rádio přijdou obrázky s funkcema,co která páka kdy dělá,jelikož tam jsou pro mně 2 funkce logicky opačně,ale dobrý.
No a po bagrování chci bagr otočit a popoject a ono nic.Předpoklad byl zaseklý kamínek v pásech či podobně.
Po rozborce pohonu se objevil problém.Chybí nám tam pár zubů v převodech :mrgreen:
https://jirkacbx.rajce.idnes.cz/Hitachi/#DSC_6099.jpg
Tak uvidim,jestli se satelity do převodů nějak povede sehnat.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Tom60105CZ
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: sob říj 28, 2017 6:20 pm
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Tom60105CZ »

Trochu mimo..Škoda že se to hned pos... Jirko kde to sakra sháníte..taky bych takovej koupil jen nikdo neprodává, nebo se o tom prostě člověk nedozví..
Jinak gratulace a na páky si zvykneš pár h a už budeš dělat jak automat..Já třeba nevím která páka co dělá, ale sednu do toho a jedu jak čert..ale venku bída..
TRX 4Sport Jeep NuKizer 715 "Nuk"
Traxxas Slash 2wd
LRP S10 Blast TC 2 rallycross
Fendt 1050 Vario
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jozef Dojčar »

No to taky nesmíš Jirko hned začít s kopáním příkopů podél silnic. To nech silničářům :lol:
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

Tom60105CZ : tohle byla náhodná koupě s pořádnou klikou :-)
Bagr jsem původně plánoval pořídit až příští rok,ale drze jsem se optal Vojtiše na jeho prozatímní zkušenosti s tím jeho.
No a Vojtiš prásknul,že Juraj prodává,takže rychlá domluva a bylo to ;)

Jozef Dojčar : Silničáři JEN dělají nový silnice,cestáři jako já právě uklízí ty zabordelený pangejty od naplavenim z polí a podobně :-) Jen já při úklidu pangejtů většinou řídim dopravu na silnici nebo se okolo ometám s lopatou,když něco od bagru ze lžíce upadne.A tenhle pangejt mam za barákem,kterej stejně budu muset časem trochu vyčistit,tak proč se nenaučit trochu bagrovat a ulehčit si práci podle myšlenky všech lenochů. "co bych se dřel,at maká technika" :mrgreen:
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od honza 1960 »

Tome.tady ho koupíš a ještě dalších jiných strojů..http://www.rcbrmin.com/index.php?main_p ... e88iusdpd1
Uživatelský avatar
Vojtiš
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 155
Registrován: ned dub 13, 2014 2:09 pm
Bydliště: Přerov

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Vojtiš »

Ahoj Jirko, jen ze zvědavosti, jak jsi se dostal do těch převodů? já jsem zkoušel pár možností a nepřišel jsem na to jak do toho, potřebuji zjistit co se děje u jedné převodovky páč je vodorovně volná a chodí asi 1mm což se mě zrovna dvakrát nelíbí, díky za případnou radu Vojiš.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

Co v převodech najdeš,opravdu nechceš vidět :-)
Bahno materiál.
Ze strany od motoru,zevnitř podvozku odšroubovat těch asi 12šroubů.Černý imbusy,asi 2ka.Budou dlouhý a drží motor k převodovce.
Cca 8 šroubů,kulatá hlava zevnitř,drží motor na rámu,neni potřeba demontovat.
Zvenku zase X šroubků ,bílá hlava u mně,drží ozubený vnitřek pro satelity,nejspíš taky není potřeba demontovat.
A ty satelity jdou vypíchnout pidi šroubovákem zvenku těma 3ma dírkama.Nijak zajištěný a chráněný ohledně bordelu zvenku.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

Tak dneska dorazilo nový rádio pro lepší ovládání bagru.
https://rcstudio.cz/cs/taranis-x9-lite/ ... ny-m2.html

A potřeboval bych poradit s nastavením rádia ohledně pojezdů,jelikož auto a remorkér se nastavují trochu jinak a letadla nedělam.
Co je vlevo nahoře na čele ten 2polohý vypínač.
Na jedný poloze by měl umožnit pojezd páčkama,na druhou polohu by měl pojezd vypnout a nechat páčky volný pro funkce bagrování a otoče.
Při dotazu u Boříka,tak mi sdělil,že by to asi šlo přes letový režimy a přepínat.Což je pro mně španělská vesnice či cokoliv nepochopitelnýho.
Rozhejbat pojezd a další funkce problém není v nastavení,jen to přepínání.

A taky už trochu vím,co bude za problém se středovým ozubením na satelitech v pohonu.
Do základny satelitu je to středový ozubení nalisovaný.
Výrobce zubů zuby udělá,jen nemá soustružníka,který by mu ten střed připravil pro zuby.Takže pro mně dost cestováního,domlouváního a ztracenýho času.
Takže pokud by někdo uměl udělat zuby a měl i soustruh po ruce,at se mi ozve a po domluvě bych mu poslal díly pro případnou výrobu.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Bořík »

Nejepší bude napsat dotaz přímo na fóru RC Studia. Je tam plno borců, co mají systém Open Tx spíš pro zábavu a zkoušení všeho toho, co umí a co se dá nějak nastavit a zprovoznit. https://frsky-forum.cz/
Já jsem rád, když naťukám do rádia třeba nějaké letadlo s 10-ti servy a s několika letovými režimy - na nějaké složitější záležitosti jsem už dřevo a nestačím. Naštěstí vždy někdo poradí.
S těmi letovými režimy jsem to myslel tak, že jeden knipl bude ovládat zároveň několik serv, přičemž v jednom režimu budou ta serva mít nulové výchylky a ve druhém režimu naopak ta první serva nulové výchylky a ta druhá pak podle potřeby. Takže ve skutečnosti by se ovládala všechna serva zároveň, jen by se některá z nich pohybovavala jen v tom daném letovém ( ve tvém případě, Jirko, v "bagrovém" nebo "pojezdovém" režimu ). Je to ale jen taková idea, musí se to vyzkoušet.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

Tak a ode dneška bagr jezdí s rádiem FrSky X9Lite.
Díky Boříkovi za nasměrování na www.frsky-forum.cz ,kde jsem se poptal ohledně pomoci s nastavením rádia.
Velmi ochotný "prikrylm" splácnul konfiguraci,přidal i obrazovky ohledně nastavení a zapojení.
Ještě dovychytat brouky a mušky v ovládání,počkat až se ozve výrobce ozubení pro pojezd a je to cajk :dance:
A třeba se mi podaří zjistit,kudy vespod mi ukapává olej :roll:
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Vojtiš
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 155
Registrován: ned dub 13, 2014 2:09 pm
Bydliště: Přerov

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Vojtiš »

Jirko k tomu oleji, kde konkrétně kape? v zadní části nebo v přední části? já mán v zadu hadičku přepadu která trčí dolů, nebo to může téct kdekoliv kde je vevnitř spoj hadic, já pro jistotu dotáhl všechno znova, protože jako nové to teklo snad všude, tak asi tak, měj se Vojtiš.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

Někde vzadu,možná i tím přepadem,zatím jsem to moc podrobně nezkoumal.
Hadičky utahuju taky postupně.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Kejhak »

Sem rád, že se Ti povedlo to rádio zprovoznit, čekal sem, jestli se ozveš, abych to šel ťukat a ejhle, už to máš. Dobrý.
Když přišel bagr kolegovi, tak postupně měnil všechna těsnění pod fitinkama, za FESTO. Původní byly plastový a Festo je guma, s plechovým jádrem. Ony v těch fitinkach rády praskají šroubky, když se to s dotažením přežene, hlavně tedy u M3, ale ty tam ani nemáte, přeci jen je to trochu větší stroj. :lol:
Jinak, ať slouží ke spokojenosti.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

Fitinka je ta děravá kostka,co se šroubuje na píst?
Tam teda umělý podložky jsou,ale zatim drží.A šroubek skrz je asi 4-5ka,neměřil jsem.
To spíš to má snahu kapat mezi umělou trubkou pro přívod,přes tu zubatou matku,co se to přitahuje na trubku k pístu.
A sloužit bude muset,když se mně zatim už tolik natrápil :lol:
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Kejhak »

Jo, to je přesně ono a šroubky máte M5. Ta "zubatá" matička, by tu hadičku měla dotahovat k fitince, tam by to nemělo moc prolínat.
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“