Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
danielkorab
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát bře 15, 2019 12:14 am
Bydliště: Petřvald

Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Příspěvek od danielkorab »

Zdravím všechny machry na modelařinu,

rozhodl jsem se pro stavbu pásového nakladače od Brudru. Bohužel nemám žádnou zkušenost s RC modely, ale snažím se něco o tom nastudovat. Ohledně elektroniky by to neměla být žádna věda, ale trochu se obávám některých stavebních čiností. Obrázek

Pro model zkusím použít: vysílač Spektrum €Dx6i
pohon 2x https://www.aliexpress.com/item/DC-3V-6 ... st=ae803_5 6V 60RPM
Baterie Pokud se vleze a je použitelná https://www.aliexpress.com/item/7-2-V-7 ... 071708f21a
BEC: netuším jestli je to potřeba, nebo jak se to zapojuje, ale jistota je jistota https://www.aliexpress.com/item/Hot-5V- ... 124a68614f
regulace pro motory https://www.aliexpress.com/item/F05427- ... 0.0.YaLRjf
Zvedací servo https://www.aliexpress.com/item/1X-DS32 ... st=ae803_5
Servo pro naklápění lžíce https://www.aliexpress.com/item/DOMAN-R ... 91d8af2db4
Další doplňky mám vyřešené, jako osvětlení, maják, atd...

Prosím berte na vědomí že jsem v životě nic podobného nedělal a je to moje premiéra :binkybaby: .

Budu časem přidávat fotky ze stavby a pokud budete mít nějaké rady či připomínky, prosím pište. Budu rád za jakoukoliv radu.

Bohužel nemohu z domu se dostat na forum, protože se mi stranka nechce načíst, kvůli chyby 403 a nevím co s tím oo-(( .vTakže fotky či aktualizace budu přidávat pouze ve čtvrtek. Pokud by někdo věděl jak tenhle problém vyřešit, tak budu velice vděčnej. Klidně bych i finančně podpořil forum aby se tenhle problém vyřešil.

Jsem ještě student, takže času moc není a modelu se budu věnovat, jen jak to půjde.

Předem děkuji všem kdo mě bude při stavbě podporovat :pray:

Pokud něco nebude v pořádku s příspěvkem, tak mě prosím upozorněte, nechci hned dělat problém.

Modelům Zdar!
Naposledy upravil(a) danielkorab dne pát bře 15, 2019 10:43 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Míla
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 817
Registrován: pon srp 15, 2016 11:06 am
Bydliště: Písek, jihočeský kraj

Re: Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Příspěvek od Míla »

Modelům zdar, tenhle typ tu moc rozšířený není, ale možná pro začátečníka sis mohl vzít toho menšího kolového.

V obou bobících není žádný extra prostor ale držák na čtyři tužkové Nimh nebo středně tlustou Lipolku se ti za kabinu vejde, servo na lžíci nemusí být žádné velké, stačí mikro.

Jeden kolega už na tomhle typu loni dělal, koukni tady viewtopic.php?f=184&t=21268

Já má také jednoho, je z druhé ruky už s pojezdem ale ještě dělám na světlech a ramenu, takže ještě nikde nebyl, fotky najdeš někde tak na 12 stránce v tématu o hasičích města Písek.
Hasičská technika MB Sprinter RZA,PLHA, Scania R series, CAS,KHA,KA
Speciální pásová technika.
https://rcpupisek.rajce.idnes.cz/
rc-pozarni-utvar-pisek.webnode.cz
facebook.com/rc.pozarni.utvar.pisek
Uživatelský avatar
danielkorab
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát bře 15, 2019 12:14 am
Bydliště: Petřvald

Re: Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Příspěvek od danielkorab »

Děkuji za radu! :dance:

Mohu se ještě zeptat, kde je ten váš příspěvek na té straně 12? Ještě se tady moc nevyznám :lol:
Uživatelský avatar
Míla
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 817
Registrován: pon srp 15, 2016 11:06 am
Bydliště: Písek, jihočeský kraj

Re: Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Příspěvek od Míla »

Je to v sekci Kamiony, Tahače, Autobusy, tedy kousek nad stavební technikou ve které jsi ty.

Tady máš odkaz, ve skutečnosti je to na několika stránkách.
lakování je od strany 16 viewtopic.php?f=182&t=21274&start=225
Hasičská technika MB Sprinter RZA,PLHA, Scania R series, CAS,KHA,KA
Speciální pásová technika.
https://rcpupisek.rajce.idnes.cz/
rc-pozarni-utvar-pisek.webnode.cz
facebook.com/rc.pozarni.utvar.pisek
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Ahoj Danieli. Perfektni, dalsi clovek co se snazi upravit Bruder. Model je to pekny, vse co ma pasy je tak trochu neobvykle. Jako pohon motory si myslim super, mozna bych jen vhodne zakrytoval ty prevodovky ;). Regulator taky dobry, mam ho na sklapeni vlecky. Co se toho vyklapeni lzice, jak pise Mila. Nevim, jak velke je to servo v odkazu, ale tam bude stacit micro, spis si myslim, ze se tam jine ani nevleze. Bohuzel na tom aliexpresu jsem nenasel, jak silny ten regulator ma BEC (myslim ampery). Treba zjistit, aby to utahly ty dve serva, prijimac, vsechna svetla apod...
Kdyz uz mluvim o svetlech, jak to mas vymyslene? Vsiml jsem si, ze dost lidi to dela zbytecne slozite :( Kdyz maji napeti 6V, tak napoji kazdou led zvlast a daji odpory. To jsou zbytecne ztraty :(
Hlavne at se dari ;)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
danielkorab
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát bře 15, 2019 12:14 am
Bydliště: Petřvald

Re: Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Příspěvek od danielkorab »

Děkuji,

co se týče toho serva tam jsem si všiml že tam dávají teda micro servo s kovovými ozubenými koly. Takže to přepíšu.

Ty ledky jsem chtěl udělat buď přes ještě jiný zdroj, ale ten už se tam asi nevyleze a nebo jak jste psal. Nebo dá se to řešit ještě jinak? :think:
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Tak za prve, tady si tykame ;) Koho to urazi, ma smulu :D
Nicmene serva vzdy jen kovove prevody ;) To je spravna uvaha.
Nicmene zjisti ten BEC, co je v tom regulatoru a potom budeme resit dal. Pokud by nestacil, byl by tam treba jen 1,5A, tak by to chtelo externi BEC. Chapu, ze tam je malo mista, ale treba by jsi ho tam dal. Maly a tenky je treba 6A od Foxy. Mam uz dva a vzdy byl spoleh :) Ledky napajej primo z prijimace. Tudiz pokud budes mit volny kanal, tak tam das servo konektor bez zluteho kabliku, tedy jen plus a minus a jakmile zapojis baterku, budou Ti svitit svetla. Spinac na svetla tam uz asi nenacpes.
Kazdopadne jeste jedna vec. Bylo by fajn dat mezi baterku a zbytek elektroniky vypinac. Klasicky kolebkovy on/off. Kdyz tam zapojis baterku, at bobka muzes slozit a potom zapnout stavu ;)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Pokud jeste nemas, tak tady super cena :)
https://www.ok-hracky.cz/bruder-2136-na ... kup201.php
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Příspěvek od rotruck »

Tohoto pracanta mám a řádil jsem s ním cca. 3 roky k plné spokojenosti - je to bomba stroj , pásy dělají super práci , trakce je díky nim výborná. . Některé věci co psal Míla nejsou až tak pravda - raději to zapomeň ... :wink:
Na baterky vzadu moc místa není jelikož tento prostor za kabinou ti zaplní přijímač , servo zvedání ramene a hlavně jeho pákový mechanismus, který musí být dobře napolohovaný aby servo bylo zatěžovný rovnoměrně , jelikož tahle větší plná lžíce už je dost záhul. Na mém jsou jako pohon dvě serva cca. 12kg umístěná do kříže , na zvedání opět 12kg to už jsem měnil 2x jelikož ho moc nešetřím (souhlas s tvým navrženým - dal bych silnější) na lžici je 4kg standart servo - rozměrově se vleze a zatím všechnu práci , včetně šterku zvládlo. Pohon serv , napájení a ovládání je přímo z přijímače přes mixy , tudíž regly odpadají. Vysílačku mám taky Spektrum 6CH a její přijímač ten pohon serv napřímo zatím v pohodě zvládá.
Uživatelský avatar
danielkorab
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát bře 15, 2019 12:14 am
Bydliště: Petřvald

Re: Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Příspěvek od danielkorab »

Děkuji,
jenom jsem nevěděl jak to tady chodí, takže budu vám tykat :dance:
Co se týče toho BEC, tak to hned zjistím jak budu doma. Ale budu muset nějak vyřešit problém ohledně mojí IP adresy. Protože se nepřipojím na fórum.
Ten vypínač tam určitě dám, s tím počítám.
Bobíka už mám doma rok a zatím jsem neměl odvahu ani inspiraci. Takže jsem se na to vrhnul. :pray:
Určitě použiji silnější servo na zvedání, protože nemám v plánu ho moc šetřit :whistle: , na lžíci teda dám 3KG servo, a co se týče pohonu, je to přijatelné? Nebo mám místo toho dát serva? Já jsem slyšel, že serva jako pohon je blbost, protože rychle odejdou. Tak nevím co je na tom pravdy.

Mým cílem je sestavit Bobíka a donést ho na Beskyd model show v Kopřivnici. Jestli tam teda bude stavební technika někde :think:
MOD: sloučeno do jednoho příspěvku ... rotruck
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Tak to se tam snad s nejakymi pasaky potkame ;) Snad teda i z me strany. Nevim jak ten BEC, ale ja mam v traktoru 20kg serva na pohon a jak nalozim vlecku, tak kazde bere asi 1,5A, tudiz predpokladam ze i na to zvedani to bude zahul ;) Hlavne to dobre nadimenzovat, protoze to rozebiral znovu, to je opruz.. :lol:
Ted me napada, ze kdyz budes mit dva motory a jeden regulator, tak je to blbost. Je to smykem rizene, tudiz kazdy motor musi mit zvlast regulator ne? Myslim, ze se nemylim.
Proto verze od rotruck ma vyhodu uspory mista... Mam serva na pohon traktoru a zatim v pohode, uvidime, mam za sebou dve akce jenom.
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
danielkorab
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát bře 15, 2019 12:14 am
Bydliště: Petřvald

Re: Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Příspěvek od danielkorab »

Určitě tam budou 2 regulátory, jenom jsem zvědavý jak nastavím na vysílači ty mixy. No, bude to ještě zajímavé :text-thankyouyellow:
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Jasne, tak to je v pohode. Jen jsem z toho uplne prvniho prispevku nepochopil, ze jsou mysleny dva :)
I me by zajimaly mixy na DX6i, potom dej vedet, jak jsi se s tim popasoval ;) I muj projekt se blizi snad zdarnemu konci, tak se snad potkame v Koprivnici. Prosim, kdy to vubec je? Diiiik
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Příspěvek od rotruck »

BeskyModelKitshow 11+12.5.2019
Můžeš použít PŘEHLED AKCÍ .... viewtopic.php?f=213&t=21836#p271844
a zde je odkaz na stránky BMKShw.......
http://www.kitshow.cz/

Já jsem mixy nijak neladil , měl jsem nastavený chody serv na jednotlivých kanálech páka vlevo rameno/lžíce , páka vpravo pojezdy směr plyn a pak jsem jen přepnul do modu mix a vše šlapalo k plné spokojenosti tak jsem to dál nekoumal ......... ale možná jsem měl jen štěstí na náhodu ......
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruder Cat Delta Loader. "První model"

Příspěvek od Jirkacbx »

danielkorab : Ohledně chyby 403 se tu koumá docela dlouho.
Tady si to můžeš celý přečíst,konkrétně muj dnešní příspěvek,kdy vlastně nikdo i od IT neví,proč ta chyba se objevuje.
viewtopic.php?f=2&t=18460&p=272716#p272716
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“