Volvo A60 Bruder

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Bořík »

Ono je to nakonec úplně jednoduché - stačí se podívat na list technických údajů: https://asset.conrad.com/media10/add/16 ... -v-301.pdf
U toho motoru RB-35 s převodovkou jsou důležité údaje o spotřebě energie ( Leistungsaufnahme ): 1:30 ... 1.25W, 1:50 .... 1.22W, 1:100 .... 1.23W, 1:200 ... 1.1W. Pokud jde opravdu o spotřebu energie a o účinnosti je tam psáno 66%, tak skutečný výkon je hoooodně malý.
Ve všech případech jde o naprosto mizivý výkon. Jen pro srovnání: obyčejná 400 ( plechová ) zvládá kolem 20W a pokud se bude aktivně chladit, tak i 40W ( jen krátkodobě ). Každopádně to jsou řádově vyšší výkony a opravdu na tak těžké stroje jsou ty výkony velice slabé. Na tak velkou a hlavně těžkou mašinu bych volil motory s výkonem kolem 50-80W na jeden motor. Pokud by tam byly motory s výkonem kolem 200W, vůbec nic by se nestalo - jen by to mělo vyšší účinnost a míň by se zahřívaly. Je to jen otázka místa, aby se tam vešly.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Boříku,je to od tebe moc a moc krásný,co jsi mě tu napsal,ale ty dobře víš,že tady tomu,co jsi mě poslal,tak to je pro mě Španělská vesnice,ale přesto ti za to moc děkuji..Ale ještě lepší by bylo,kdyby jsi mě tady dal odkaz na motory a řekl mě,Balcine tady tyto motorky tam dej,ty mají sílu na ten tvůj dempr a hotovo..Hlavně musí mít průměr 37mm,délku nevím..Ale je to učitě stejná délka,jako motorky Pololu..A co kdybych tam koupil ty motorky,co má Lukáš??..Ty jsou silnější,jako ty Modelcrafty..??..Že mají 60ot/min,to by mě vůbec nevadilo.Hlavně,at mají tu potřebnou sílu,co potřebuji.
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Vydrž ještě nějaký měsíc, než to celé rozhýbu, pak budeme moudřeší. Třeba mi to taky nepojede. :D
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Lukáši v pohodě..Nikam nepospíchám.Jezdit mě to jezdí,kam potřebuji vyjet,tak vyjedu,ale přesto bych to chtěl mít v pořádku a,aby to fungovalo,tak jak to fungovat má.. Jestli to tobě bude fungovat a všechny nápravy ti pojedou a budou mít stejnou sílu,tak s tebou přestanu kamarádit.. :lol:
Uživatelský avatar
darbujanek666
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 23, 2010 12:40 am
Bydliště: Jezeřany-Maršovice

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od darbujanek666 »

Tvoje motory Honzo taky točí 60ot/min.
https://www.conrad.cz/p/motor-s-prevode ... 001-227560
Zbytečně tady zasíráte vlákno úplně stejnou debatou,jako rok zpátky. Tabulky jsou hezká věc,ale tip na konkrétní motor v této velikosti nikde. Pokud bude tento dempr na poloviční váze,tak ti to Honzo stejně nepomůže,u tebe by to "třeba " ty stejné motory zase nedávaly.
Claas Atles 936RZ
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Bořík »

honza 1960 píše: pon bře 01, 2021 11:22 pm Boříku,je to od tebe moc a moc krásný,co jsi mě tu napsal,ale ty dobře víš,že tady tomu,co jsi mě poslal,tak to je pro mě Španělská vesnice,ale přesto ti za to moc děkuji..Ale ještě lepší by bylo,kdyby jsi mě tady dal odkaz na motory a řekl mě,Balcine tady tyto motorky tam dej,ty mají sílu na ten tvůj dempr a hotovo..Hlavně musí mít průměr 37mm,délku nevím..Ale je to učitě stejná délka,jako motorky Pololu..A co kdybych tam koupil ty motorky,co má Lukáš??..Ty jsou silnější,jako ty Modelcrafty..??..Že mají 60ot/min,to by mě vůbec nevadilo.Hlavně,at mají tu potřebnou sílu,co potřebuji.
Tak to Honzo trochu přeháníš ... spíš jde o to, že ne že nevíš, ale především nechceš vědět. Jde opravdu jen o prosté porovnání, že obyčejná čtyřstovka zvládne 20W a tyto motory pouze 1.25W. Prostě porovnáním těchto dvou čísel je jasné, že ty motory jsou hodně slabé.
Moc rád bych ti s motory pomohl, ale je tam pro mě spousta neznámých - především ohledně rozměrů a převodových poměrů. Napsat nějaký vhodný motor není až tak problém, ale velký problém je ho tam napasovat. Předpokládám, že ty původní převodovky tam chceš nechat, jen vyměnit motory za silnější. Nevím, co si můžeš dovolit ohledně rozměrů. Píšeš o průměru 37 mm - to by neměl být problém, ale v oblasti stejnosměrných motorů moc velký výběr není - hlavně pro kombinaci s těmi převodovkami. Mnohem víc je motorů střídavých, ale tam je zase problém finanční - každý motor musí mít svůj vlastní regulátor a šest slušných regulátorů - to už zase něco stojí. Plus k tomu ještě vhodné převodovky.
Kdybych to viděl naživo, bylo by to mnohem jednodušší - takto o tom skoro nic nevím ( hlavně jde o ty rozměry ).
Pomohlo by, kdybych věděl jaký je tam převod, průměr kol, průměr hřídele motoru, možná délka a maximální rychlost, jakou bys potřeboval. Když tak mi to napiš do soukromé zprávy, ať to tady zbytečně neplníme a hlavně ať se vyhnu blbým poznámkám nějakého brouka Pytlíka.
Uživatelský avatar
darbujanek666
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 23, 2010 12:40 am
Bydliště: Jezeřany-Maršovice

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od darbujanek666 »

Ono si stačí rozkliknout odkaz na toho Conrada,jsou tam úplně všechny odpovědi na tvoje otázky.
Claas Atles 936RZ
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Bořík »

Je vidět, Dařbujánku, že jsi opravdu brouk Pytlík, co se narodil v zábradlí u kina a všechno ví ... akorát tam není ani jeden údaj z těch, o čem jsem psal.
Převod, co má Honza ? kde je tam ?
Průměr kol, co má Honza na stroji ? Také tam najdeš ?
Průměr hřídele motoru ( ne převodovky - samotného motoru - kvůli pastorku ) ... je tam ?
Možná délka, co se vejde Honzovi do stroje ? Taky tam najdeš ?
Maximální rychlost, jakou si Honza představuje u svýho stroje ? Je tam ?
Já tam nenašel ani jeden údaj, o čem jsem psal.
Od teď si Dařbujánku piš na mé příspěvky co chceš - dal jsem si tě do seznamu ignorovaných, protože ztrácet čas čtením tvých blbostí opravdu nehodlám. A klidně si plivej jedy ... nejlepší je tě opravdu ignorovat.
michald
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: úte úno 11, 2020 4:55 pm

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od michald »

Ahoj, vložím se do debaty o motorech. Mám dempra před zapojením regulátoru a použil jsem motory POLOLU, porovnával jsem pouze kroutící
moment RB-35 60 ot/min kr.m. 180 N/cm
Pololu 76 ot/min kr.m. 440 N/cm
z toho je jasný ,že Pololu má více jak jednou takovej krouťák.
Jinak jsem v podstatě okopíroval dařbujánka, doufám, že mu to nebude vadit.
http://www.snailshop.cz/prevodove-37-mm ... inion.html
Michal
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo A60 Bruder

Příspěvek od Michal Boček »

Přesunul sem část příspěvků od Terexu sem, kam správně patří. Takže můžete v diskuzi !slušně! pokračovat tady.
bocektransport.cz
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Volvo A60 Bruder

Příspěvek od honza 1960 »

Vy dva kohouti,nehádejte se a zachovejte klidnou hlavu..Nemá to cenu...Milošku,motory Craft má délku 75mm a Pololu 57mm,tak jestli ty Pololu jsou silnější,jako ty Crafty,tak mě tam krásně vlezou..Já bych stejně měnil celý převodovky a ne jen motorky..Když,už bych kupoval Pololu,tak celý převodovky,který mě tam na délku krásně vlezou..
Uživatelský avatar
darbujanek666
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 23, 2010 12:40 am
Bydliště: Jezeřany-Maršovice

Re: Volvo A60 Bruder

Příspěvek od darbujanek666 »

Měl si to Michale smazat úplně, už nemám sílu hádat se s někým,kdo ten motor neměl v životě ani v ruce. Brouku pytlíku,Honza bude těžko ty převodovky půlit od motorů, pokud mu chceš opravdu pomoct,tak musíš hledat kompletní náhradu a na to jsou všechny informace na těch stránkách. Rozměry, hřídel 6mm, otáčky +-60ot/min.

Kopírování mě určitě nevadí, právě naopak. 🙂
Claas Atles 936RZ
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Volvo A60 Bruder

Příspěvek od honza 1960 »

Kluci,už to mám vymyšlený..Počkám na Lukáše,jak mu dempr bude jezdit s těma jeho převodovkama a,když to bude na jedničku,tak mě můj kamarád Lukáš objedná a koupí ty samý převodovky, co má on,já mu je zaplatím,namontuji a budu jezdit,jako pán..Mám pravdu, Lukáši??.. :D
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Volvo A60 Bruder

Příspěvek od honza 1960 »

Ještě mě tak napadlo,koupit jen dvě převodovky Pololu se 67 otáčkama a dát je jen do té prostřední nápravy..Co by to udělalo,když ty dvě nápravy mám s převodovkama Modelcraft 60 otáček,jak píše dařbujánek a ty Pololu mají 67 otáček..Byl problém v jízdě,bylo by to poznat,že prostřední náprava má o 7 otáček více??..Je to jen taková moje úvaha,abych nemusel kupovat 6 nových převodovek a koupil bych jen dvě,ty silné do té prostřední nápravy.
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Volvo A60 Bruder

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Nechci předbíhat tomu co se stane když to uděláš, ale už jenom selským rozumem mi z toho vychází, že takhle osazená náprava bude v lepším případě neustále driftovat, v horším budou hořet motory když se nebudou moct otáčet svým tempem...Ale třeba se pletu a všechno pobere regulátor :wink:
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“