Volvo A60 Bruder

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Je to tak Pepi,jak říkáš.. :D ..Romčo,Pepi má pravdu..Není to vůbec proti tobě,jak si myslíš,ale Pepča ví,že já vysílačkám vůbec nerozumím,umím ji jen zapnout,zapnout model a jezdit..Romčo,já na dempra mám starou vysílačku,ještě z dob,kdy jsem měl tanky a je to Turnigy 9X..Vůbec nevím,jak se nastavuje,vše mě na tom dělá Kulda z Brna a já jen jezdím..Ani do ni nebudu rýpat,to bych všechno nastavení dodrbal.. :D Romčo,přehodit motory ze zadní nápravy,na prostřední,jsem nezkoušel,ale myslím si,že to není v motorech,ale regulátorech..Prostě pouštěji víc proudu do těch do dvouch náprav a na tu třetí,která je vždy pořádně zatížena,se už dostatek proudu nedostává,aby měla sílu,jak ty dvě ostatní..Na vysílačce mám nastaveno všechno na 100% výkonu..Může se tam nastavit,až 120%,tak potom ještě toto zkusit,ale nevím jestli to pomůže..Jinak se s tím nějak netrápím,už vím,co si s ním můžu dovolit vyjet a do jakýho terénu ho pustit a co nevyjedu popředu,tak to na 100% vyjedu na zpátečku,protože přední nápravu mám silnou,jako čert..Ta se nikdy nezastaví a pořád hrabe..Je to jak s Trabantem..Co jsem s ním nevyjel popředu,tak na zpátečku,jsem vyjel všude.. :D

Romčo,zavolat ti někdy můžu,to není problém,ale ještě počkám,co vymyslí Lukáš se svým demprem,aby všechny nápravy měly sílu na 100% a žádná se mu neulívala..Pak bych to zkusil udělat podle něho a když by to nepomohlo,tak potom nastavit vysílačku,tak,jak si myslíš,že by to pomohlo,aby ty nápravy měly všechny stejnou sílu.... :wink:
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Honza_1960: Beru na vedomi :) Kdyby neco, ozvi se. Ale pokid by jsi tu prostredni napravu dal na 120%, tocily by se kola rychleji, zrejme. Takze takovou funkci bych spise nastavil jako vypinatelnou, ale to je na dlouho ;)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

No tak vidíš,prostřední náprava by se točila rychleji,než ty ostatní a to by nebylo dobrý..Já jsem si myslel,že bude tím pádem sinější,když ji dám na 120%..A,když všechny nápravy nastavím na 120%,tak to bude prašť,jak uhoď..Jestli to pojede rychleji a dělat to bude to samý,jako při 100%,tak je mě to nastavení na nic..Rychlost nepotřebuji,potřebuji stejnou sílu,na všechny tři nápravy..Uvidím,co vymyslí Lukáš a potom budu špekulovat.. :D
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Můžeš být v klidu Romane. Já žádný problém nemám. Honzu trochu znám a sám jsem na tom podobně. Tyhle virtuální záležitosti mi taky nic neříkají. Můžete tady o tom sáhodlouze psát a stejně nevím o čem se bavíte... :D A když tomu nerozumím, tak do toho nevstupuju.
Naposledy upravil(a) Jozef Dojčar dne ned úno 28, 2021 4:00 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Pepa: Mozna, ze by i Tobe tyto virtualni zalezitosti pomohly jeste hezci maketovosti Tvych modelu ;) Jen to zkus zvazit ;) Rad pomohu
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Díky za nabídku. Ale to už není o psaní, nýbrž o osobním setkání. Takže minimálně do konce března máme všichni utrum... :doh: :doh: :doh: :wink:
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Pepa: Jo, tak mas pravdu teda. No kdyby Te to zajimalo, co tyto systemy umi, napis klidne SZ a predame si kontakty na sebe ;)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Tak motory máš velikostně takový jako já,akorát míň otáček,tak kurňa to budu zvědavý jestli se ti podaří,aby jsi měl všechny nápravy stejně silný a ta prostřední potvora se pořád neulívala.Protože i když to nebudeš mít těžký,jak ho mám já,ale když tu korbu naložíš plnou písku,tak to váhu bude mít taky pěknou,aby to stačilo na to,že při přejíždění kopečku se ti některá z náprav zastaví tak,jako mě..Což ti samozřejmě nepřeji,ale naseremě to,že tobě to fungovat bude a mě ne.. :lol:

Já jsem si myslel,že jsi ty pneu někde koupil..Tiskárnám vůbec nerozumím,ale to tedy nebudeš mít čistě gumový pneu,to máš pneu nějak z umělé hmoty,jako já mám ty originál Brůdrácky..??..Nebo je to nějaký měkkčí a průhybový plast,nebo z čeho se ty pneu na té tiskárně vyrobí,aby nebyly tvrdé,jako ty Brůdrácký..??
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Bořík »

jak to máš, prosím, zapojené ? Není přece možné, aby se na nějaké nápravě ztrácel výkon.
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Bořík píše: pon bře 01, 2021 12:35 pm jak to máš, prosím, zapojené ? Není přece možné, aby se na nějaké nápravě ztrácel výkon.
Honza má na každou nápravu jeden regulátor a ovládá to jednou páčkou, takže úplně stejný jako s jedním regulátorem, pokud dokáže dát dost proudu pro všechny motory. U něj vidím jediný problém s hmotností celého stroje a slabých motorů.

Pneumatiky jsou tištěné z pružného materiálu, jestli bude mnou vybraný materiál dostatečně měkký, se vyzkouší ježděním.
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Fairytale: To mas pravdu, kdyz jsem se mrknul na motory modelcraft a treba pololu, tak maji nesrovnatelne parametry. Treba by to pomohlo ;)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
darbujanek666
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 23, 2010 12:40 am
Bydliště: Jezeřany-Maršovice

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od darbujanek666 »

Nenašel jsem to naše video,ale tady na Pepově videu z Kopřivnice je to pěkně vidět,čas 2:50.https://www.youtube.com/watch?v=nC9mbUkjjpU
Už sem za tím udělal tlustou čáru,ale Honza to nevzdává. :D Psal ,že to má naložené 16kg a podle mě jsme ty motory dostali na hranici jejich možností,prostě nemají potřebnou sílu.Na tom horizontu leží celá váha na prostřední nápravě a ta už to prostě nedává.Docela se divím,že po tom milionu motohohodin co má Honza už naježděno,se z toho ještě nezakouřilo. :D
Claas Atles 936RZ
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Bořík »

Fairytale píše: pon bře 01, 2021 1:12 pm Honza má na každou nápravu jeden regulátor a ovládá to jednou páčkou, takže úplně stejný jako s jedním regulátorem, pokud dokáže dát dost proudu pro všechny motory. U něj vidím jediný problém s hmotností celého stroje a slabých motorů....
To ale nevysvětluje, proč střední náprava je slabší. Pokud má trojnásobný V-kabel a stejně tak baterky zapojené paralelně ke všem motorům, měl by být problém pouze mezi motory na jedné ose - pokud se jeden zatíží, ztrácí výkon a ten jde do druhého motoru. Ale nápravy mezi sebou by si měly být rovny.
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Honza to nazýává, že prostřední náprava ztrácí výkon. Ono to tak ve skutečnosti nebude, výkonu má pořád stejně, ale jak píše Dařbujánek, hmotnost se přesune na prostřední nápravu, tudíž přední a zadní náprava ztrácí trakci a všechno musí táhnout ta prostřední. Prostě slabý motory (případně malý převodový poměr). Toť je můj názor. :)
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Terex TA400 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Tak tedy dobře..Když si kluci myslíte,že Modelkrafty RB-35,jsou slabý,tak mě tu dejte odkaz na motory,které by byly ty pravé a ani jedna náprava by neztrácela výkon,tak já jich hned 6 kusů zítra koupím, vyměním a uvidím..Ale já vás varuji..!!!!!...Běda vám,když to s těma novýma motorama bude dělat to samý,co tam mám ted a opět se mě ta prostřední náprava bude ulívat,tak vás těch nových 6 motorů,nechám zaplatit.. :lol: :lol:

Lukáši,krásně je ten problém vidět na tom videu ve 3:40 minutě..
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“