Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Děkuji, jsem rád, že se líbí.
Co se týká mokré hlíny, zatím jsem to nezkoušel a pokud to nebude fungovat budu se muset spokojit se suchou. :) Hmotnost dozeru na videu už přesáhla 3 kilogramy, takže se vůbec nebojím, že by ve finále byl moc lehký. Ani se nebojím, že by se pásy mohly trhat, spíše se vlivem malých brusných kamínků vydřou oka článků. Co se týká serva, nechce se mi do toho investovat tolik peněz, takže si zkusím vlastní vyrobit. Snad se to podaří.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Tak,když se vydřou oka pásu,tak je zavčasu vyvložkuj bronzovýma trubičkama,tak ja jsem to udělal já..Pokud to ovšem na tom 3D tisku článku jde..S 3D tiskem nemám žádné zkušenosti,tak nevím o co jde a jestli to jde.. :)
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Zdravím, tak po půlroční pauze jsem si zase našel chvilku čas a chuť trochu pokročit. Zde se můžete podívat jak: VIDEO
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 978
Registrován: ned dub 30, 2017 12:26 pm
Bydliště: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Příspěvek od Milan3528 »

Jako kurňa hodně dobrý.To mi ještě do stavební skupiny schází.Pásy jsou tedy 3D ??? Maká to ale super.
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Děkuji, celé je to 3D, až na pár věcí. :)
Uživatelský avatar
paspap
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 346
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:39 am
Bydliště: Plzeňsko

Re: Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Příspěvek od paspap »

Moc pěkný :boohoo:
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Tak jsem zase o krok blíže. :)
Přílohy
IMG_20191111_185649.jpg
IMG_20191111_190331.jpg
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Příspěvek od Jirkacbx »

Trochu rozdrbat tiskový vrstvy a bude to nehorázně pěkný 8)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Příspěvek od Kejhak »

Parádní. :clap:
Ty actuatory jsi si tedy nějak řešil samovýrobou, nebo jsi sáhnul po průmyslový produkci?
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Budeš to mít dobrý,což o to..Nevím, co s tím hodláš hrnout a v jakém materiálu pracovat,ale na moji pracovní činnost,co bych s tím chtěl dělat a také bych dělal,tak to má u mě měsíc životnost.. :D...Ted jsem se díval na tvoje video a maká celkem dobře,ale záleží,jak dlouho..Když budeš pořád hrnout takovou hlínu,jakou hrneš,tak by ti to mohlo i něco vydržet,ale jak s ním půjdeš do potěráku,nebo Strážnickýho písku,tak se ti to všechno vydře...Naklápění lžíce máš suprový,takový nemám ani já u Krakena..No a jak ti to ve finále nebude vážit aspon 8 kilo,tak mě ho,ani neukazuj.. :lol:
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Děkuji všem, actuátory jsou samovýroba. Co se týká hmotnosti, zatím jsem na 5 kg. Už má za sebou desítky hodin hrnutí a zatím si nemůžu stěžovat. :) Honzo, za cenu tvých pásů bych si jich mohl udělat několik náhradních. :D Rozhodně to nepotřebuji trápit v nějaké bažině. :D
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Ale tady nejde jen o pásy,ale o všechno,co máš z plastu..Kola,pojezdový kladky,atd,co se ti v písku okamžitě vydře,ale pokud budeš hrnout jen kyprou hlínu a nepůjdeš s ním do písku,tak ti to vydrží..A když ne,tak si za jeden večer vytiskneš všechny nový díly,co se ti během provozu s buldozerem vydřely a pokazily.. :wink:
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Příspěvek od Hepcziiik »

Neber to nijak ve zlým, ale spíše pro pobavení. Každý 3d modelář/tiskař nezapomene vždycky zmínit(jakmile mu někdo zpochybní předpokládanou životnost některé partie modelu), že to vůbec nevadí, protože lze přes noc vytisknout součástku novou a vyměnit za poškozenou, opotřebovanou. Tak si vždycky vzpomenu na to, jak všichni vychvalují Š 105/120L, protože to sice byl krumpl, ale dal se opravit doma. Takže to vlastně byla bomba, že jsme jezdili ve šrotu, protože odměnou nám byly montérky a studená podlaha v dílně každý druhý víkend... :-D :-D :-D
Mě osobně štve, když na modelu musím cokoliv měnit protože se to porouchalo nebo opotřebovalo, byť jde třeba jen o servo. Dělat něco s tím, že (teoreticky, vím že mnohdy 3d výtisk vydrží překvapivě hodně) to budu možná každou akci rozebírat, to bych to brzo hodil celé do popelnice :-D
Fakt to prosím ber jako připomínku spíše pro pobavení než jakoukoliv výtku :-)
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Příspěvek od Jozef Dojčar »

S tímhle se musím ztotožnit. Když jsem začínal, zabraly mi opravy modelu cca polovinu akce. A to jsem byl fakt naštvaný, že jsem si nezajezdil,,,,
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba caterpillaru D10 - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Rozhodně s vámi souhlasím. :) Zatím si hrnu jen doma, byl jsem jen na jedné akci. Žádné díly jsem zatím měnit nemusel, ani opotřebení není znát. Prostě nelze srovnávat 3D tištěné stroje z plastu se stroji z oceli. :) Doufám, že se časem na nějaké akci potkáme.
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“