Huina Full metal 1580

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Huina Full metal 1580

Příspěvek od honza 1960 »

Ahoj..Kamaráde,mám Huinu předělanou na tzv.dospělou elektroniku a koncový mikro spínače tam musíš mít a nechat takový,jaký tam ted máš..To je zaprvní..No a zadruhé,se ti tady pokusím poslat dva odkazy,kde já kupuji náhradní díly na svoji Huinu 1580..Na plastovou Huinu 1550,jsou některé náhradní díly jiné.. :wink:
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Huina Full metal 1580

Příspěvek od honza 1960 »

Tady je první obchod a ještě ti zkusím najít ten druhý..https://www.banggood.com/search/huina-1 ... l?from=nav
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Huina Full metal 1580

Příspěvek od honza 1960 »

A tady máš ten druhý..https://www.wuehlbox.ch/de/
fidoB6
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 28, 2020 10:58 am

Re: Huina Full metal 1580

Příspěvek od fidoB6 »

Ahoj, děkuji za odpověď. Jak máš tedy prosím řešený ty dorazový spínače? Já poptával dsys, zda by mi vyrobili elektroniku (regulátory vč těch spínačů), ale do konce roku mají stop-stav na nové zakázky. Zkusil bych to nějak vymyslet přes polovodičový diody, ale výsledkem si dvakrát jistý nejsem :D Přinejhorším bych ty dorazy nezapojoval a pevně doufal, že to dostanu do ruky :D
Děkuji
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Huina Full metal 1580

Příspěvek od honza 1960 »

Kamaráde,tak to se ptáš toho pravýho..Já nic nevím,mě ten elektrický pajšl dělal všechno jeden chlapík z Brna..Já jsem to jen převzal,zaplatil a bagruji.. :D ..Tady na fotkách vidíš,co tam mám za elektrárnu,tak se mě prosím ohledně elektriky na nic neptej..Můžu ti poradit ohledně technické stránky,co se mě,už pokazilo a co jsem měnil novýho,ale jestli ty s tím budeš bagrovat 100 hodin za rok,tak se ti nic nepokazí..A když ano,tak to bude jenom z tvý neopatrnosti,protože to není stroj s hydraulikou,kde tě přepouštěcí ventil nepustí dál,ale je to bagr elektrický a to musíš bagrovat tzv.na ucho.. :D
Naposledy upravil(a) honza 1960 dne čtv kvě 07, 2020 8:09 pm, celkem upraveno 1 x.
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: Huina Full metal 1580

Příspěvek od Honzass »

Chlapáci, jestli můžu....jsou to schémata zapojení motoru přes koncové spinače pro sklápění, ale to je u ramene bagru to samé, tak snad to pomůže:
https://img22.rajce.idnes.cz/d2203/15/1 ... .jpg?ver=0
https://img22.rajce.idnes.cz/d2203/15/1 ... .jpg?ver=0
jinak.... to jedno schéma dělal Michal Boček, který je tu celkem známý, tak případně on by poradil
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Huina Full metal 1580

Příspěvek od Michal Boček »

Určitě je zkus zapojit, bez koncáků je to cesta do pekel.
Přes polovodičové diody to není nic složitého a není tam co zkazit a i kdyby, tak dioda je korunová položka. Podle schémátka viz výše, jde to dělat i metodou pokus-omyl (to je standardní metoda kterou běžně používám i já :-D ) - střihneš jeden přívodní kabel k motoru, konce připájíš ke koncovému vypínači a přemostíš ho diodou. Pak opatrně vyzkoušíš co to dělá - pokud to spínač zastavuje na opačnou stranu tak jen otočíš diodu. To samé uděláš podruhé a přidáš druhý koncák. :D
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
Ming
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: pon led 09, 2017 4:12 pm
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Huina Full metal 1580

Příspěvek od Ming »

Přesně jak píše Michal. Zapojíš a umístíš jeden koncový doraz, dojedeš tam mechanismem až to vypne, dáš reverz a vhodnou diodou (Volty a Ampéry ideálně víc jak blokovací pro ten motor) zkusíš propojit kontakty koncáku. Když se motor nerozjede, jen otočíš polaritu diody a připájíš ke koncáku. To samé pak na druhém konci.
SCX10 Dingo (HPI Saturn 35T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat), CC-01 Beast (H2)
MB Arocs 3363 Clasic + návěsy
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
fidoB6
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 28, 2020 10:58 am

Re: Huina Full metal 1580

Příspěvek od fidoB6 »

Chlapi, díky za rady. Pohraju si s tím a doufám, že to bude OK.
fidoB6
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 28, 2020 10:58 am

Re: Huina Full metal 1580

Příspěvek od fidoB6 »

Prosím ještě vysvětlení ke schématu zapojení diod. Neměly by být diody zapojeny ke každému pólu motoru a ne jen na jednom pólu?(jeden dorazový kontakt s diodou ke každému vodiči od motoru) Z fyziky si toho už moc nepamatuju, ale při změně polarity (směr otáčení motoru) by byly v jednom směru na - (mínus) pólu a v tomto případě právě nevím, zda by fungovala propustnost proudu?
Přílohy
zapojení.jpg
zapojení.jpg (11.65 KiB) Zobrazeno 3023 x
Uživatelský avatar
Ming
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: pon led 09, 2017 4:12 pm
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Huina Full metal 1580

Příspěvek od Ming »

Na tomto schématu to na obou pólech máš. Každý koncák na jednom. Ono se říká koncový spínač, ale technicky je to vlastně rozpínač. Po dojezdu mechanizmu na koncový rozepínač,.dojde k rozpojení obvodu. Proto se. tam dává ta dioda, aby propustila proud opačné polarity pro druhý směr pohybu než mechanismus opustí ten rozpínač (ten se opět sepne) a mechanismus jede do druhé polohy k druhému rozpínači (nebo dokud to nevypneš). Oba koncáky mohou být na jednom drátu, nebo každý na jednom, je to jedno. Důležité je správné polarizovat ty diody.
SCX10 Dingo (HPI Saturn 35T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat), CC-01 Beast (H2)
MB Arocs 3363 Clasic + návěsy
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Huina Full metal 1580

Příspěvek od honza 1960 »

Kamaráde,pořád nevím,co tady řešíte??..Ty jsi koupil Huinu verzi1580,nebo 1550??..Nebo co jsi vlastně koupil??..Co chceš předělávat??..Vždyt na každé Huině,at 1580,nebo 1550,jsou všude koncový mikrospínače..Já jsem z toho jelen.. :D :think:
fidoB6
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 28, 2020 10:58 am

Re: Huina Full metal 1580

Příspěvek od fidoB6 »

Znova :--) Mám 1580, ale předělávam na Taranis. Původní ovládání je na h.vno, takže jsem elektriku komplet vykuchal a řešil jsem jestli a jak zapojit dorazy... Každopádně jsem musel mikrospínače předělat, protože při kontaktu okruh spínají a ne rozpojují. Jinak stran diod, udělal jsem to dle původního schématu a frčí. Zde sem si jen nebyl jistý, zda nemají být diody vždy na + (plus) kabelu, tzn vždy "před motorem" (kvůli zmiňované změně polarity), toť vše.
Suma sumárum to funguje :dance:
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Huina Full metal 1580

Příspěvek od honza 1960 »

Dobře,předěláváš to tedy na tzv.dospělou elektroniku a budeš mít vysílačku,jako já Taranis..To chápu..A ty originální mikrospínače jsi v ramenách nechal,ale nemohl jsi se s tím domluvit,aby ti vypínaly ramena i lopatu..Chápu to dobře??..A,už ti to tedy normálně funguje,jak píšeš..

Ale ted s tou "dospělou elektronikou" to je jiný bagrování,než byla ta originální,že??.Udělal jsi i krásné pomalé pojezdy??..Všechno ty číňani mají celkem dobře proporcionální,ale ty pojezdy,to mají rychlý,jako zajíc..Vůbec se s tím nedalo na kypě popojíždět..Několikrát jsem z kypy spadl,protože,jak jsem chtěl popojet,tak to vystřelilo vpřed a,už jsem ležel,pásama navrchu..Ted mě ty pojezdy jedou nádherně pomaloučku,tak jak já potřebuji.
fidoB6
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 28, 2020 10:58 am

Re: Huina Full metal 1580

Příspěvek od fidoB6 »

Ještě nemám doděláno, čekám na náhradní díly, po cca 4hodinách práce mám očesaný zubatý kolo zdvihu ramene, šnek tomu dal pořádně zabrat...
Jinak díky za odkaz na švýcary, maj tam snad všechno😉
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“