Bruder Caterpillar DC-10

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Dejvid
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 272
Registrován: pon srp 23, 2010 12:35 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruder Caterpillar DC-10

Příspěvek od Dejvid »

Honzo, s obchodem problém nebude, počítej ale ještě připočítat dopravu a při takové ceně i DPH a CLO....
Liebherr 946
FENDT 1050 Vario
MAN TGX 26.540
Liebherr LR634
http://www.rc-truck.cz
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Bruder Caterpillar DC-10

Příspěvek od honza 1960 »

Davčo,to já vím..Už jsem se byl ptát u nás na celnici,co a jak,tak mě to tam chlapi všechno vysvětlili..Při ceně buldozeru z jinýho obchodu,kde stojí 3300dolarů,nebo eček,tak by mě všechna ta jejich hitparáda,o co tě všechno oškubou na poplatcích,přišla 35000kč,což by mě buldozer stál všehovšudy 107000kč,ale,když bych ho vzal z toho obchodu za těch,myslím si 1600dolarů,tak je to jednak suprová cena,což vypadá právě velmi podezřele,protože za 40000kč,to snad nejde,ani vyrobit,ale to je ted jedno,no a z těch 1600dolarů,by ty poplatky,zase nebyly,tak horentní a mohl bych se vlíst se vším všudy do 50-55000kč,což by bylo úžasné...Jen nevím,zda mám riskovat a poslat jim na slepo 1600dolarů a buldozer mě nepřijde a 40000kč v prdeli..Z toho já mám strach..
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Bruder Caterpillar DC-10

Příspěvek od honza 1960 »

:lol: Kejháčku nedivoč..Ještě nic doma nemám,je to v jednání,ale neboj,když bych ho koupil,tak ti hned dám vědět.. :wink:
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Bruder Caterpillar DC-10

Příspěvek od honza 1960 »

Davčo,prosím tě,nedá se to nějak zjistit,jestli jsou solidní,nebo ne??.. Nevíš o někom tam z těch vaších pohraničních končin,kdo by mě tutově řekl,že se nemám ničeho bát a klidně u nich můžu nakupovat bez obav,aniž by se mnou vydrbali a připavili mě 1600dolarů..Kurňa,co bych ted za to dal,kdyby mě to někdo 100%potvrdil,že se nemám čeho bát..Mě zaráží ty jejich slevy a ceny..Z toho mám strach a nebudí ty jejich ceny ve mě dobrý pocit a jistotu.. :(
Uživatelský avatar
Dejvid
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 272
Registrován: pon srp 23, 2010 12:35 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruder Caterpillar DC-10

Příspěvek od Dejvid »

Tak pozor, je to podvod, našel jsem komentáře na německých forech, jsou i negativní ohlasy na FB...
http://www.scamadviser.com/check-websit ... sphere.com
Pošleš peníze, nic Ti nepřijde....ani peníze zpět!!!!
Liebherr 946
FENDT 1050 Vario
MAN TGX 26.540
Liebherr LR634
http://www.rc-truck.cz
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Bruder Caterpillar DC-10

Příspěvek od honza 1960 »

Kurňa vidíš to..Já to věděl,že to nebude normální..Děkuji ti mockrát..Díky,díky.. :wink:
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Bruder Caterpillar DC-10

Příspěvek od Kejhak »

Honza měl správný tušení, těch napálenejch není málo.
Naposledy upravil(a) Kejhak dne čtv úno 28, 2019 5:37 pm, celkem upraveno 1 x.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Bruder Caterpillar DC-10

Příspěvek od honza 1960 »

Vůbec nevím,co je v tom odkazu psaný,protože umím jen česky,ale věřím,co mě David napsal a to je pro mě hlavní..Kejháčku,nemohl bys mě tak nějak vlastníma slovama napsat,co tam lidi psali??..Ale do SZ..Děkuji.. :wink:
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Bruder Caterpillar DC-10

Příspěvek od Kejhak »

Před nějakou dobou, jsem se, obklikou, dostal k Honzovo bývalýmu buldíku, tak by nemělo vadit, když budu pokračovat zde. Synátor s ním na pár akcích popojížděl, ale pořád to nebylo ono a řešil jsem nějaký komplikace. Hlavně tedy pojezdů, až jsem se teď, zase po rozborce, kvůli novýmu motoru, rozhodl pro radikálnější úpravu. Motory pojezdu v plastový trubce, nebylo ideální řešení, tak jsem osadil nové držáky, alá Magom.
IMG_20190228_134138.jpg
IMG_20190228_134107.jpg
Nezbytnou součástí k novýmu uložení motorů, jsou napínáky pásů, které padaly při, snad každém, zatočení.
IMG_20190216_115134.jpg
IMG_20190216_115945.jpg
Je to zatím jen hrubá, neučesaná verze, pro ověření funkčnosti, proto to to má na fotkach neobroušený hrany. Na řadě jsou teď pojezdový válečky.
Dalším oříškem, byla radlice. Ovládání jedním servem v masce, sice bylo funkční, ale dost omezenej zdvih. Původní myšlenku na olej, jsem zavrhl, protože je mi nějak proti srsti dávat hydrauliku do plastovýho modelu a uvažoval jsem o dvou malých motůrcích se šroubovicí, se vzhledem pístů, ale obával jsem se rozdílé rychlosti dvou motorů a tím neustále někam nakloněnou radlicí, tak jsem zvolil dvě serva v předku, řízena původně dvěma spřaženými kanály, později přes simulator hydrauliky BEL, s plocháčem s drážkou, ve které se pohyboval spodní čep původních, jakoby, pístů. Funkčnost dobrá, ale zase jsem narazil na limity sev. Nestejná rychlost, malá síla, vypínání simulátoru. Nicméně, se systém dvou plocháčů osvědčil, tak jsem tedy serva nahradil motorem se šnekovou převodovkou 12V - 6 ot/min, s průchozí hřídelí. Tím je chod obou táhel naprosto stejný, síly habakůk a díky šnekový převodovce, je sakra výhodou "samobrzdnej" účinek na polohu radlice.
IMG_20190228_134054.jpg
IMG_20190228_134028.jpg
Provoz ukáže, zatím sem spokojen. :wink: :D Ten motor je tam šikmo, protože jsem využil díry, který mi tam zůstaly po unašečích serv a už jsem nechtěl zbytečně dělat další, aby nebyl buldík, jak řešeto. :)
Teď ještě vymyslet vyklápění radlice, aby na ní nezůstávala hlína při zvednutí. Serva na zadní stranu radlice se mi moc nechce dávat, tak bych to asi řešil těma elektropístama alá CTI, protože budou jezdit od dorazu k dorazu a tím vyrovnávat případnou rozdílnou rychlost a s tím spojenej rozdílnej náklon radlice.
Zadní rypl bude fakt až to poslední a kdo ví, jestli vůbec. :think:
Naposledy upravil(a) Kejhak dne čtv úno 28, 2019 9:29 pm, celkem upraveno 6 x.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Bruder Caterpillar DC-10

Příspěvek od honza 1960 »

Míro,jenom se do buldozera pořádně obuj..Já,když jsem dělal to uložení hnaného ozubeného kola,tak můj kontrukční vývoj,byl teprve v plenkách.. :lol: ..No a ty napínáky předních vodících kol,tak tam je to potřeba, jako sůl..Sice mě při zatočení pásy nepadaly,protože jsem perfektní strojník :lol: ,ale to nevadí napínáky jsou potřeba.. :D ..Tak,tak,Míro,pořádně ho z generálkuj,at krásně maká.. :wink:
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Bruder Caterpillar DC-10

Příspěvek od Kejhak »

honza 1960 píše:..když jsem dělal to uložení hnaného ozubeného kola,tak můj kontrukční vývoj,byl teprve v plenkách..
Jj, v pořádku, člověk se pořád učí a pořád je co zlepšovat. Jinak ten pravej pás, jak mi pořád padal, tak jsem při rozborce zjistil, že se motor v tý trubce protáčel a tím se měnilo "napnutí" toho pásu. Ona se taky kousala ta pravá převodovka a tím se taky mohl ten motor uvolnit. No, už je novej a uložení taky. Asi by stačilo, jenom ten novej motor dobře zajistit a zas by to běhalo, ale už jsem měl v hlavě ten upgrade, tak sem se toho držel. Stejně by mi to nedalo a dokud bych to nepředělal, tak bych se tý myšlenky nezbavil a špatně bych usínal. :lol:
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Bruder Caterpillar DC-10

Příspěvek od honza 1960 »

Míro,ty takový konstruktér mnoha stavebních strojů,prostě musíš ten stroj upravit do pořádné dokonalosti,aby to chodilo,dle tvých představ..Jinak to u tebe,ani nejde..Chápu to.. :D
Uživatelský avatar
paspap
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 346
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:39 am
Bydliště: Plzeňsko

Re: Bruder Caterpillar DC-10

Příspěvek od paspap »

Nechci dělat nové téma, tak se snad nikdo nebude zlobit, že to dám sem. Pokud někdo přemýšlí o přestavbě tohoto dozeru od Bruderu, mám tu v podstatě kompletní pásy plus další díly. Hnací kola, lože pro motory atd. Pokud má někdo zájem zašlu foto.
michald
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: úte úno 11, 2020 4:55 pm

Re: Bruder Caterpillar DC-10

Příspěvek od michald »

Ahoj zdravím modeláře, koupil jsem díly na přestavbu CAT CD-10 od Bruderu. Děláte nová pojezdová kola (kovová)?
Nebo upravíte plastová , aby se šířkou vešla do řetězu?
Díky Michal
Uživatelský avatar
paspap
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 346
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:39 am
Bydliště: Plzeňsko

Re: Bruder Caterpillar DC-10

Příspěvek od paspap »

paspap píše: pon úno 10, 2020 8:12 pm Nechci dělat nové téma, tak se snad nikdo nebude zlobit, že to dám sem. Pokud někdo přemýšlí o přestavbě tohoto dozeru od Bruderu, mám tu v podstatě kompletní pásy plus další díly. Hnací kola, lože pro motory atd. Pokud má někdo zájem zašlu foto.
Vše je již prodáno.
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“